Chp'li Sarı: Öğretmenler Sistemin Mağdurlarına Dönüşmüştür - Haberler
Haberi Paylaş

Chp'li Sarı: Öğretmenler Sistemin Mağdurlarına Dönüşmüştür

ANKA - Haberler | Güncel
Chp'li Sarı: Öğretmenler Sistemin Mağdurlarına Dönüşmüştür

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, "Eğitim sistemi, her aşamada sorun üretir ve yarattığı sorunlar yumağı ile yeni kuşaklar için milli eğitimi amacından uzaklaştırırken, öğretmenler de sistemin mağdurlarına dönüşmüştür" dedi.Sarı,...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, "Eğitim sistemi, her aşamada sorun üretir ve yarattığı sorunlar yumağı ile yeni kuşaklar için milli eğitimi amacından uzaklaştırırken, öğretmenler de sistemin mağdurlarına dönüşmüştür" dedi.

Sarı, Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, aydınlanma mücadelesinin güçlü ve yılmaz savaşçıları öğretmenlerin, giderek "gericileşen eğitim sisteminin" bütün yükünü taşıdığını belirterek şöyle dedi:

"Atama bekleyen öğretmenlerin çalışma hakkı, kamu görevi yürüten eğitim emekçilerinin yoksulluk ve yoksunluk sorunları, örgütlenme sorunları, sendikal haklarını kullanırken yaşadıkları baskı, ücret adaletsizliği, bugün bir demokrasi sorununun varlığını göstermektedir. Eğitim sistemi, her aşamada sorun üretir ve yarattığı sorunlar yumağı ile yeni kuşaklar için milli eğitimi amacından uzaklaştırırken, öğretmenler de sistemin mağdurlarına dönüşmüştür."

ANKA - Son Dakika Haberleri
title