CHP'de mülteci çatlağı! Mehmet Bekaroğlu, partinin ilkelerini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'de mülteci çatlağı! Mehmet Bekaroğlu, partinin ilkelerini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi

Haberler.com / Barış Yahya Çinçin - Haberler | Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi'nde mülteci çatlağı yaşanıyor. "Mültecilerden 10 kat yüksek bedelli su faturası almayı planlıyoruz" diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'ndan tepki geldi. Bekaroğlu, "CHP, sosyal demokrat bir partidir, programında yabancı düşmanlığı yoktur, böyle nefret söylemi kokan bir girişimi asla kabul etmez" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, mültecilerden 10 kat yüksek bedelle su faturası almayı planladıklarını açıklayan partisinin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Özcan bugün yaptığı açıklamada konuyu belediye meclisine taşıyacaklarını belirterek, "Arkadaş yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. İş yeri ruhsatı vermiyorum diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı kalemlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşı ile yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız. Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz" dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ALDI

CHP'li Özcan'ın açıklamaları sosyal medyada tepkiye neden oldu. Başta HDP olmak üzere çeşitli partiler ve parti temsilcileri, Özcan'ın açıklamalarını talihsiz olarak nitelendirdi. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Özcan'a bir tepki de parti içerisinden geldi. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Özcan'ın açıklamasının yanlış olduğunu dile getirdi.

"CHP'NİN İLKELERİYLE BAĞDAŞMAZ"

Özcan'ın açıklamalarının CHP ilkeleriyle bağdaşmadığını belirten İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Bu düşünce anayasaya aykırı olduğu gibi vicdan ve insanlıkla bağdaşmaz. CHP, sosyal demokrat bir partidir, programında yabancı düşmanlığı yoktur, böyle nefret söylemi kokan bir girişimi asla kabul etmez" dedi.

CHP'de mülteci çatlağı! Mehmet Bekaroğlu, partinin ideolojisini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi

CHP'de mülteci çatlağı! Mehmet Bekaroğlu, partinin ilkelerini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (11)
bekir yapici:BIZI KISKANAN AVRUPADA MÜLTECI IS YERI ACAMAZ ELEMAN CALISTIRAMAZ VE KENDISIDE CALISAMAZ MÜLTECIYI KACAK CALISTIRANA AGIR CEZA VARDIR MÜLTECI HOSUNA GIDEN YERE DEGIL DEVLETIN UYGUN GÖRDÜGÜ YERE YERLESTIRILIR VE ÜLKE ICINDE SERBESTCE SEYAHAT EDEMEZ BULUNDUGU YERI TERK EDEMEZ IZINE BAGLIDIR BUNU IHLAL EDENLER TACIZ KAVGA HIRSIZLIK UYUSTURUCU KULLANIMI GIBI DURUMLARDA ANINDA YURT DISI EDILIR AYRICA AVRUPA TÜRKIYE ÜZERINDEN GELEN ILTICASINI KABUL ETMEDIKLERINI YINE TÜRKIYEYE GERI POSTALIYOR UYANIN:
Theo:Çok basit bir çözüm Suriyeliler Türkiyede kalsın biz Suriyeye gidelim gider gitmez Esadın boynuna bir urgan atalım,sonra 10 tane suriyeli avrat alalım 20 senede nufusu çogaltalım
Nejdet Kahraman:Ülkenin bekası için Suriyeliler derhal ülkeden çıkartılmalı lar. Hangi parti bunun vaadini yerine getirirse o parti iktidar olur. Yoksa AKP'nin durumuna düşer.
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: CHP'de mülteci çatlağı! Mehmet Bekaroğlu, partinin ilkelerini hatırlatarak, Tanju Özcan'a yüklendi - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.09.2021 11:18:31. #1.11#