Çevre Koleji, Kulvarlarda Liderliğe Bu Yıl Da İmza Attı - Haberler
Haberi Paylaş

Çevre Koleji, Kulvarlarda Liderliğe Bu Yıl Da İmza Attı

Çevre Koleji, Kulvarlarda Liderliğe Bu Yıl Da İmza Attı
Bültenler - Haberler | Güncel

Çevre Koleji, MEB ile Okul Sporları tarafından düzenlenen Liselerarası Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda 1. oldu.

Dünya Şampiyonu Çevre Koleji Kız Yüzme Takımı, yine Türkiye Şampiyonu

Çevre Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Okul Sporları tarafından düzenlenen Liselerarası Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda 1. oldu. Dünya Şampiyonu takım, bu yıl da Türkiye Şampiyonluğu kazanarak başarısına başarı kattı. Çevre Koleji Genç Kız Yüzme Takımı, önümüzdeki yıl da Barcelona'da gerçekleştirilecek Dünya Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Malta'da 2011 yılında gerçekleştirilen Dünya Liselerarası Yüzme Şampiyonası'na katılan okullar arasında açık arayla "Dünya Şampiyonu" olan Çevre Koleji Genç Kız Yüzme Takımı, bu yıl da Sakarya'da gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası'nda birinci seçilerek "yüzme" dalında sınır tanımadığını ispatladı.

Çevre Koleji Genç Kız Yüzme Takımı, 22-24 Mayıs tarihleri arasında Sakarya'da MEB ve Okul Sporları tarafından gerçekleştirilen Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda 15 okul arasından 1. seçilerek adını spor dalında en iyi okullardan biri olarak hafızalara kazıdı.

Takımın yöneticisi Ömer Lütfi Genç ve Antrenör Abdullah Aydın'ın yönetiminde, Hande Alporal, Ceren Hatipoğlu, Dilara Altıntop, Deniz Güngöroğlu, Yasemin Kuru, Alara Nurgün, Bengisu Uğurlu, Elif Nur Nas'ın oluşturduğu 8 kişilik Çevre Koleji Genç Kız Yüzme Takımı, önümüzde yıl Barcelona'da gerçekleştirilecek Dünya Yüzme Şampiyonası için şimdiden antremanlara başladı.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Barcelona, Sakarya, Türkiye, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title