Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri

Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri

05.11.2017 15:04 | Son Güncelleme: 05.11.2017 15:04
Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri

Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Şef F. Fahrihan Ünsal yönetiminde verdiği konser ile sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda Şef F. Fahrihan Ünsal yönetiminde verdiği konser ile sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Toplam 18 eserin seslendirildiği konser iki bölüm halinde gerçekleşti. Birinci bölümde ilk olarak Refik Fersan'ın Hicaz Peşrevi şarkısı seslendirildi. Koro tarafından Kaptanzade Ali Rıza Bey'in "Eğilmez Başın Gibi" isimli Hicaz şarkısının seslendirilmesinin ardından, Çanakkale Türküsü, ardından da solist Nevzat Duran tarafından Fethi Karamahmutoğlu'nun "Hiçbir Şeyde Gözüm Yok" isimli Hicaz şarkısı icra edildi.

Koro'nun Sezen Aksu'ya ait "İkinci Bahar" adlı Hicaz şarkıyı seslendirmesinin ardından konser, solist Nihal Akkaya'nın Teoman Alpay'a ait "Nasıl Geçti Habersiz" isimli Hicaz şarkıyı seslendirmesi ile devam etti. Konserin birinci bölümünde daha sonra Koro tarafından "Yine de Şahlanıyor Aman" isimli Hicaz Rumeli Türküsü, daha sonra da yine Koro tarafından "Vardar Ovası" isimli Hicaz Türkü seslendirildi. Konserin birinci bölümü Koro tarafından Sebahattin Ezgi'ye ait "Pencerenin Perdesini" isimli Hicaz şarkının seslendirilmesi ile sona erdi.

Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu konserinin 2'inci bölümü, Koro'nun Yıldırım Gürses'e ait "Aşkım Bahardı" isimli Nihavend şarkıyı seslendirmesi ile başladı. Solist Neşe Akay'ın Neveser Kökdeş'e ait "Yıllardır Bekliyorum" isimli Nihavend şarkıyı seslendirmesinin ardından konser solistler Vahdettin Tan ve Zeynep Tan'ın "Teoman Alpay'a ait "Bahar Geldi Gül Açıldı" isimli Nihavend şarkıyı seslendirmeleri ile devam etti. Koro'nun Avni Anıl'a ait "Ağla Gitar" isimli Nihavend şarkıyı seslendirmesinin ardından yine Koro tarafından Gündoğdu Duran'a ait "Gözleri Aşka Gülen" isimli Nihavend şarkı seslendirildi.

Solistler Rojda Eryılmaz ve Oktay Aybars tarafından Zeki Müren'e ait "Manolyan" isimli Kürdilihicazkar şarkının seslendirilmesinin ardından konser solist Şehnaz Tuğran'ın Yusuf Nalkesen'e ait "Ne O Bensiz Edebilir" isimli Kürdilihicazkar şarkının seslendirilmesi ile devam etti. Konser, Koro'nun Lavtacı Hristo'ya ait "Karşıyaka'da İzmir'in Gülü" ve Ani Anıl'a ait "Safalar Getirdiniz" isimli Kürdilihicazkar şarkıların seslendirilmesi ile sürdü. Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu konseri tüm salon ile birlikte İzmir Marşı'nın coşkuyla söylenmesiyle sona erdi. Koro üyeleri dakikalar boyunca ayakta alkışlandı.

"Cumhuriyete sahip çıkmaya devam ediyoruz"

Konser sonunda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, "Bu gece çok özel ve önemli bir gecedir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94'üncü yıldönümünü kutladık geçtiğimiz günlerde. Tarihte yokluk ve yoksulluk içinde zafere ulaşan tek lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlık mücadelesi veren tüm şehitlerimizi saygı şükran ve minnetle anıyoruz. Bizler onun ilkeleri doğrultusunda onun ışığında ilerleyerek bu millete hizmet etmeye, Cumhuriyete sahip çıkmaya devam ediyoruz" dedi.

Başkan Akay konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu heyecanımız, biraz önce İzmir Marşı ile birlikte salonu ayağa kaldıran heyecanımız sonsuza kadar daim olsun inşallah. Koromuzun çalışmalarına 3,5 yıldır bir fiil ben de katılıyorum. Her bir araya gelişimizde kentimize bir kültür merkezi yapılması gerektiğini konuşuyorduk. Şükürler olsun ki geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi'nin katkıları ile kentimizde 27 milyon Liralık Kültür Merkezi projesinin temeli atıldı. İnşallah 2018 sonunda hep birlikte o salonda bu güzellikleri yaşayacağız."

Başkan Akay konuşmasının ardından Koro Şefi F. Fahrihan Ünsal'a çiçek takdim ederken; koro üyelerine de çeşitli hediyeler verdi.

Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki koroda, Dilek Kaya, Fatma Aybars, Güngör Baştürk, Hülya Bozkurt, Hülya Taşkın, İnci Yılmaz, Kadriye Uygun, Melek Gürses, Naciye Biber, Neşe Akay, Nihal Akkaya, Revasiye Altıntaş, Rojda Eryılmaz, Serhan Muştu, Serpil Solmaz, Sevda Doğan, Seyhan Gabralı, Şehnaz Tuğran, Şükriye Mermi, Yıldız Korul, Zeynep Ergin, Bahtiyar Karakaş, Bahri Eryılmaz, Engin Özden, Fevzi Canbak, Hayrettin Danyeli, Mahmut Demirtaş, Muammer Soyak, Muzaffer Kartal, Nevzat Ş. Duran, Oktay Aybars, Serdar Bayır, Süleyman Tuğran, Ufuk Koroğlu, Uğur Hasan Tuz ve Vahdettin Tan yer aldı. Konserde, Kemanda Ayhan Çakır, Kanunda Turgut Özüfler ve Levent Gülez, Udda Musa Kaya, Mandolinde Hüseyin Yeğen, Klarnette İsmail Çetin, Darbukada Muzaffer Bayraktar, Bendirde Gökay Akıllıoğlu yer aldı. - TEKİRDAĞ

Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri
Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri
Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri
Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri
Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri
Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri
Çerkezköy Belediye Korosundan Türk Sanat Müziği Konseri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title