Cemil Şeboy'a İlkokul Arkadaşlarından Sürpriz
Haberler » Yerel » Cemil Şeboy'a İlkokul Arkadaşlarından Sürpriz - Haber

Cemil Şeboy'a İlkokul Arkadaşlarından Sürpriz

AK Parti Buca Belediye Başkan adayı Cemil Şeboy, doğup büyüdüğü Dumlupınar Mahallesi’ndeki ilkokulunu ziyaret etti.

Cemil Şeboy'a İlkokul Arkadaşlarından Sürpriz

Belediye Başkan adayı , doğup büyüdüğü Mahallesi'ndeki ilkokulunu ziyaret etti. Cemil Şeboy'a, hala aynı mahallede oturan ilkokul arkadaşları ise sürpriz yaptı.

AK Parti Buca Belediye Başkan adayı Cemil Şeboy, Dumlupınar Mahallesinde eğitim veren okulları ziyaret etti. Şeboy'un okul turunda orta öğretimini tamamladığı ve şu anda Mehmet Akif Anadolu Öğretmen Lisesi olarak eğitim veren eski Buca Ortaokulu ile eski Umurbey İlkokulu da vardı. Okulun yöneticileriyle görüşen Cemil Şeboy'a, hala aynı mahallede oturan ilkokul arkadaşları sürpriz yaptı. Okul bahçesinde gördükleri Şeboy'un yanına gelen çocukluk arkadaşları, ilkokul anılarını paylaşarak AK Parti'li adaya eğlenceli dakikalar yaşattılar.

KEYİFLİ ANILAR

61 yaşındaki Şeboy, Çocuk yaşlarda koşturduğu merdivenlere özlemle bakarken merdiven trabzanlarına dokunarak, o günlerin sıcaklığını bir kez daha hissetti. Günümüzde engelli gençlere eğitim veren Rehberlik ve Araştırma Merkezi yöneticileriyle fikir alışverişinde bulunan Şeboy, "Eğitim her şeyden önce gelir. Ne eksiğiniz varsa dosyalarınızı hazırlayın, 30 Mart'tan sonra belediyeye gelin" dedi. AK Parti adayı ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden bir çok siyasetçinin ve devlet adamının yetiştiği Umurbey İlkokulu isminin yaşatılmasını istedi. Şeboy'u dışarıda ise güzel bir sürpriz bekliyordu. Cemil Şeboy'un okula geldiğini gören ilkokul ve mahalle arkadaşları, okul bahçesinde AK Parti adayıyla hasret giderdiler. Çocukluk yıllarında yaptıkları haylazlıkları ve komik anıları birbirleriyle paylaşan eski dostlar keyifli anlar yaşadılar. - İZMİR

Kaynak: İHA