Çaycuma Eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen'in Acı Günü

Çaycuma Eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen'in Acı Günü

Zonguldak Barosu Avukatlarından Çaycuma’da 45 yıldır avukatlık mesleğini sürdüren Çaycuma eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in amcası Celal Gülşen (70) yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Çaycuma Eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen'in Acı Günü

Zonguldak Barosu Avukatlarından Çaycuma'da 45 yıldır avukatlık mesleğini sürdüren Çaycuma eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen'in amcası Celal Gülşen (70) yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Gülşen'in cenazesi sabah saatlerinde Çaycuma Devlet Hastanesi'nden alınarak Çaycuma Çay Mahallesi'ndeki evinin önüne götürüldü.Çaycuma eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen ve yakınları burada taziyeleri kabul ederken okunan Kuran-ı Kerim'in ardından Gülşen için Çaycuma Adliyesi önünde tören düzenlendi. Törene, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak Baro Başkanı Kerem Ertem, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda mesai arkadaşı katıldı.

Celal Gülşen örnek bir avukat olduğunu dile getiren Baro Başkanı Kerem Ertem şunları söyledi:

"Ağabeyimiz Celal Gülşen kendisi Avukat mesleğine ve hukukçuluğa önemli katkılar veren hem bölgesine hem mesleğine bu katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen bir meslek büyüğümüz ve üstadımızdı. Kendisinin bu hukuk mücadelesinde konumu ve vermiş olduğu emeğini hepiniz yakından biliyorsunuz. Bunun yanında Celal ağabeyimiz meslektaşlarımızın eğitiminde önemli isimlerden biriydi. Zonguldak'ın değerli üstatları bu yönleriyle de ön plana çıkmıştır. Zonguldak Barosunu Zonguldak Barosu yapan bu emekleridir. Celal abimizde hukukçular yetiştirerek, avukatlar yetiştirerek, hem kendisinin hukuk mücadelesindeki rolünü kuvvetlendirmiş hem de baromuzu emekleri ile önemli katkılarda bulunmuştur. Ayrıca mesleği icra ederken konumu ve duruşu meslek içerisindeki rolü ve yerine getirmiş olduğu başarıyla da meslek kültürümüzün Zonguldak Barosunun kurumsallaşmasını meslek etiğinin gelişmesi açısında da önemli katkılar vermiştir. Kendisini her zaman bu duygu düşünceler ile anacağız. Mekanı cennet olsun. Rahmet dileklerimi iletirken sevdiklerine, ailesine, meslektaşlarımıza ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Kendisinin bu aziz hatırasının peşinden gideceğiz. Hiç şüphesiz ki değerli büyüklerimizin açtığı yoldan gitmek bizler için bir şereftir. ve bu şerefi anmak için bu aziz kişileri kesinlikle unutmayacağız."

Merkez Camii'nde Cuma namazına müteakip Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazına, Kaymakam Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş, Çaycuma TSO Başkanı Rıfat Sarsık, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Çaycuma Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, AK Parti Zonguldak 5'inci sıra Milletvekili Adayı Aytekin Kazancı, CHP Zonguldak 3'ncü sıra Milletvekili Adayı Harun Akın, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, ZONHAV Müdürü Hasan Özşahin çok sayıda vatandaş katıldı.

Gülşen'in cenazesi Yolgeçen Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA