Çay Sohbetlerinin Adresi Oyakkent Oldu

Çay Sohbetlerinin Adresi Oyakkent Oldu

Başakşehir Belediyesi'nin vatandaşla sorunları yerinde ve istişare ile çözmek ve iletişimi sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çay sohbetlerinin üçüncüsü Oyakkent 2.Etap'ta gerçekleşti.

Çay Sohbetlerinin Adresi Oyakkent Oldu

Başakşehir Belediyesi'nin vatandaşla sorunları yerinde ve istişare ile çözmek ve iletişimi sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çay sohbetlerinin üçüncüsü Oyakkent 2. Etap'ta gerçekleşti.

Başakşehir Belediyesi tarafından vatandaşlarla etkin ve yüz yüze iletişim kurmak, paylaşım ortamı oluşturmak amacıyla projelendirilen çay sohbetleri, Oyakkent 2. Etap Sitesi'nde devam etti. Belediyenin iletişim merkezi de sohbet alanında iletişim noktası oluşturarak vatandaşın taleplerini ve başvurularını aldı.

Çay ve simit ikramlarının yer aldığı sohbet programında, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ilçe sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti, sorularını cevapladı.

Başakşehir'in farklı mahallelerinde ve belirli periyodlarla devam edecek olan Çay Sohbetlerinin üçüncüsüne, Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın yanı sıra başkan yardımcıları Haluk Dikbaş, Fazlı Korkut, Bedri Sinan Gül, kurum müdürleri ve birçok site sakini katıldı.

ULAŞIM BAŞAKŞEHİR'İN EN BÜYÜK SIKINTISI

Site sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal çay sohbetlerinin amacını anlattı. Uysal, "Vatandaşla birlikte oturup varsa sorunları yerinde ve acilen çözmek için bir masanın etrafında toplanmayı düşündük. Bu masanın etrafında dostluk ve paylaşımda gelişsin istedik. Bu sohbetlerimiz belirli aralıklarla devam edecek. Başakşehir'de her yerde genelde tek problem var: Ulaşım problemi. Ulaşım deyince hep biz metro gelince çözülecek dedik. Metro kendi başına bir çözüm değildi. Geçtiğimiz günlerde İETT ile yaptığımız toplantının ardından, şu anda ring seferleri için 50 tane otobüs konuldu. Ayrıca sizin talepleriniz doğrultusunda Oyakkent ve Onurkent'in içinden geçecek ayrı bir hat talep ettik" diye konuştu.

OYAKKENT'E KÜTÜPHANE SÖZÜ

Başakşehir'in önemli bir kısmının sitelerden oluştuğunu ve sitelerin özel mülkiyet alanı olduğunu söyleyen Başkan Mevlüt Uysal, "Buna rağmen biz belediye olarak, sitelerin içindeki çocuk oyun parklarında eksik olanlar için sıfırdan, var olanların bakımlarını, spor aletlerinin bakımlarını yapıyoruz eksik varsa tamamlıyoruz. Mevsimlik çiçekler, yeşil alanlarda budama ve kuruyan ağaçların bakımını yapıyoruz" dedi.

Başkan Uysal'ın konuşmasının ardından vatandaşlarla soru cevap kısmına geçildi. Vatandaşlar belediyeden ve Uysal'a isteklerini dile getirerek sorular sordu. Oyakkent Sitesi sakinlerinin sorularını cevaplayan Başkan Uysal, kütüphane binasını tamamlama sözü verdi.

Çay ve simit sohbetlerin yapıldığı alanda kurulan iletişim merkezinde vatandaşların her türlü sorun ve talepleri ile ilgili online irtibata geçilerek yüz yüze görüşmeler yapıldı, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Yine kurulan Online Belediye Kent Bilgi Sistemi sayesinde vatandaşlar hizmet binasına kadar yorulmadan belediye bünyesinde faaliyet gösteren Beyaz Masa'ya yaptıkları İş-kur kayıtları, başvuru sonuçları, destek kart başvuruları gibi tüm başvurularını anında yapabildiler. - İSTANBUL