Çankaya'da "Güneş Bahçesi Parkı" Törenle Açıldı

Çankaya'da "Güneş Bahçesi Parkı" Törenle Açıldı

Çankaya'da 'Güneş Bahçesi Parkı' Törenle Açıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Çankaya’da yapımı tamamlanan Güneş Bahçesi Parkı törenle halkın hizmetine sunuldu.

Çankaya'da yapımı tamamlanan Güneş Bahçesi Parkı törenle halkın hizmetine sunuldu.

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası'nın konseriyle başlayan açılış törenine ev sahibi Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in yanı sıra CHP Ankara Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, yüklenici firma yetkilileri, MEV Gökkuşağı İlköğretim Okulu öğrencileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Murathan Mungan'ın şiirinden "Geçse de yolumuz bozkırlardan, denizlere çıkar sokaklar" dizeleriyle konuşmasına başlayan Taşdelen, "Biz de Ankaramızın bozkır olan iklimi içinde bütün yolların yeşile ve parklara çıkmasını istiyoruz. Bu nedenle imar planında yeşil alan olarak görünen her yeri amacına uygun şekilde park yapıyoruz" dedi.

"İnsan yaşamını doğayla bir bütün olarak görüyor ve en kıymetli arazilerimizi park ve sosyal tesis yapıyoruz" diyen Taşdelen, "Çankaya, siyasi fikirlere, etnik kökene bakmadan tüm insanları kucaklayan bir felsefedir. Çankaya aydınlıktır, Çankaya Mustafa Kemal Atatürk'tür" diye konuştu.

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışının hep onurla anıldığını belirten Taşdelen, "Vedat Dalokay da, Ali Dinçer de, Murat Karayalçın da, Ahmet İsvan da hep onurla halka hizmet etmişlerdir. İşte bizim farkımız burada. Bu dönem sosyal belediyeciliğin parlayan yıldızı da Çankaya Belediyesidir" dedi. Taşdelen, parkın yapımında emeği geçenlere ve yüklenici firma yetkililerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök de konuşmalarında Çankaya Belediyesinin halka hizmet eden, halk yararına projeleri yaşama geçirdiğine vurgu yaptılar. Levent Gök konuşmasında, "Bugün de içimizi aydınlatan, içimizi ısıtan bir park açılışı yapıyoruz" diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Ümit Mahallesi Muhtarı Ayşe Çalışkan, Alper Taşdelen'e çiçek takdim etti. Başkan Taşdelen, Levent Gök, Selçuk Dereli, muhtarlar ve Gökkuşağı İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte Güneş Bahçesi Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Ümit Mahallesi 2521. Sokak'ta bulunan park, bölge halkının yeni eğlenme ve dinlenme alanı olarak hizmet verecek. 17 bin 758 metrekarelik alana sahip olan park, bin 908 metrekarelik yürüyüş yoluna, 192 metrekarelik meydana, 185 metrekarelik yansıma havuzuna sahip. Çocuklar için hazırlanan 224 metrekarelik oyun alanı ve 156 metrekarelik spor alanı da bulunan Güneş Bahçesi Parkı, Çankaya'ya 14 bin 676 metrekare yeni yeşil alan kazandırdı. - ANKARA

Çankaya'da 'Güneş Bahçesi Parkı' Törenle Açıldı
Çankaya'da 'Güneş Bahçesi Parkı' Törenle Açıldı
Çankaya'da 'Güneş Bahçesi Parkı' Törenle Açıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title