LEVENT GÖK HABERLERİ

Levent Gök haber, Levent Gök son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Levent Gök

Levent Gök

Doğum Yeri Balıkesir / Türkiye
Doğum Tarihi 24.10.1959 -

Levent Gök Kimdir ?

24 Ekim 1959'da Balıkesir'de doğdu. Baba adı Salih Zeki, anne adı Güngör'dür. Avukat, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerinde bulundu. 24. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Levent Gök 16.6.2020
TBMM Başkanvekili Levent Gök Açıklaması
TBMM Başkanvekili Levent Gök, "Türkiye'de kadına yönelik şiddetin arttığı, kadınların her yönüyle baskıyla karşılaştığı dönemde bizim birinci görevimiz kadınları güçlü kılmak, onları hayatın bir alanında güçlü pozisyonlarda değerlendirmek olmalıdır.
Levent Gök 16.6.2020
TBMM Başkanvekili Levent Gök, yeniden başkanvekilliğine aday olmayacağını açıkladı
TBMM Başkanvekili Levent Gök, "Kadın milletvekillerimize ve yeni yüzlere fırsat tanımak amacıyla yapılacak parti içi seçimlerde TBMM Başkanvekilliğine aday olmayacağımı ifade ediyorum.
Levent Gök 28.5.2020
TBMM Genel Kurulu toplanamadı
Meclis Başkanvekili Levent Gök, birleşimi 2 Haziran Salı günü saat 15.
Levent Gök 27.5.2020
TBMM Genel Kurulu toplanamadı
Meclis Başkanvekili Levent Gök, birleşimi yarın saat 14.
Levent Gök 19.5.2020
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün mozelesine karanfil bıraktı.  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, Anıtkabir ziyaretinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, genel başkan yardımcıları Seyit Torun, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşçıer, Grup Başkanvekili Levent Gök ile Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve milletvekilleri eşlik etti.
Levent Gök 23.4.2020
Ankara'da, 23 Nisan ve TBMM'nin 100'üncü yılı kutlandı
İlk tören, saat 08.30'da Anıtkabir'de gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindeki heyet, devlet protokolünden önce Anıtkabir'i ziyaret etti. Bakan Selçuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı, ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Bakan Selçuk, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: "Aziz Atatürk; Vatanın kurutuluş mücadelesini vakur duruşuyla yöneten 'Gazi Meclis' unvanına sahip TBMM, milletimizin istiklal ve istikbal yolunda gösterdiği azim ve kararlığı tüm dünyaya ilan etmiş, birlik ve beraberliğimizin timsali olmuş, milli iradenin tekamülünü doğrudan üstlenmiştir. Bugünün çocuklarını yarınlarımızı inşa edecek nesillerimiz olarak görüyoruz. Her bir çocuğumuzun yaşamına dokunmak için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu bilinçle evlatlarımızı, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için büyük uğraşlar veriyoruz. Çocuklara armağan ettiğiniz ve bugünlerde evlerinde kalan ama yürekleri huzurunuzda bizimle atan yavrularımızın bu anlamlı gününü büyük bir gururla kutluyoruz. Hakimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği ve 100'üncü şeref yılına kavuştuğumuz bugünü bizlere armağan ettiğiniz için size derin şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun." TBMM'DE TÖREN Daha sona TBMM'deki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törene, Meclis Başkanvekilleri Levent Gök, Celal Adan, Süreyya Sadi Bilgiç, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve milletvekilleri katıldı.
Levent Gök 23.4.2020
TBMM'nin açılışının 100. yılı
Törene, TBMM başkanvekilleri Celal Adan, Süreyya Sadi Bilgiç ve Levent Gök, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ile TBMM idari personeli katıldı.
Levent Gök 10.4.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Zengin, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Genel Kurulda görüşülmekte olan infaz düzenlemesi teklifinin, yaklaşık 7 aydır üzerinde çalıştıkları bir kanun olduğunu ifade eden Zengin, "Zor bir kanun. Biz burada şu an cezaevlerinde bulunanlar üzerinden konuşuyoruz. Ama tabii ki bu suçun mağdurları var. Toplum üzerinde yarattığı bir etki var. Bu manada çok ince bir çizgi üzerinde yürüyoruz. Görüşmelerin ne kadar gergin geçtiğini herkes görüyor. Özellikle HDP grubunun devamlı olarak yoklama talepleri var. Az önce bir toplantıda öğrendim ki bir günde arkadaşlarımız 6 bin maske tüketmiş. İçeride kalabalık oluyoruz ve zaman zaman nefes almak zorlaşıyor. Dün Meclis Başkanvekilimiz Levent Gök çok uzun görev yaptı ve bugün Sadi Bey'den görevi devralmasını rica etti.
Levent Gök 10.4.2020
İnfaz düzenlemesi teklifi TBMM Genel Kurulunda
Meclis Başkanvekili Levent Gök, teklifin ilk 10 maddesinin kabul edilmesinin ardından ara verdi.
Levent Gök 9.4.2020
TBMM Genel Kurulu
"Sosyal mesafeye uyulması konusunda Meclis'te problemler yaşanıyor" Meclis Başkanvekili Levent Gök ise Genel Kurulda zaman zaman milletvekilleri arasında tartışmalara işaret ederek, milletvekillerini uyardı.
Levent Gök 9.4.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.
Levent Gök 8.4.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda
"Darbe suçlarının hedefinde devlet var gibi görünür ama hedefinde millet vardır." diyen Tunç, şöyle devam etti: "Eğer siz, darbeciyi kaleminizle desteklerseniz, o kalem bir silahtır. O kalem, tanktır. O kalem, darbecinin silahıdır. Yazı gibi görünebilir, düşünce açıklaması gibi görünebilir ama o düşünce açıklaması değildir. Düşünce açıklaması şiddeti teşvik ediyorsa, açık ve yakın tehlike kriterlerini ihlal ediyorsa, elbette ki dünyanın bütün demokratik hukuk devletlerinde korunmaz, suçtur. Oradaki yazı eğer şiddeti teşvik ediyorsa, o bütün hukuk düzenlerinde yasaktır, suçtur. Ceza mevzuatında bunun yeri vardır." İnfaz paketinin "koronovirüs" nedeniyle mi getirildiği yönündeki bir soruya Tunç, şu yanıtı verdi: "Hayır, bu kanun teklifinin kamuoyundaki tartışmaları, koronavirüs salgınından çok önce başladı. 2018 yılında MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'ın ceza indirimiyle ilgili bir teklifi vardı. Daha sonra bu teklif, kamuoyunda tartışıldı. MHP ve AK Parti birlikte kalıcı bir infaz düzenlemesi noktasında çalışmalar gerçekleştirdiler. Daha sonra böyle bir teklif gündemimize geldi." Teklifin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından, Meclis Başkanvekili Levent Gök maddelere geçilmesini oylamaya sunacağını söyledi.
Levent Gök 8.4.2020
TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti'li milletvekillerinden muhalefete tepki
TBMM Genel Kurulu'nda infaz teklifinin genel görüşmelerinin sona ermesinin ardından HDP grubu yoklama talep etti. Yoklama sonucunda yeterli milletvekili olmadığı gerekçesiyle TBMM Başkanvekili Levent Gök oturuma ara verdi.
Levent Gök 8.4.2020
TBMM Genel Kurulu
Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Levent Gök, "Bu konuda önceki gün sayın Dışişleri Bakanıyla bir görüşme yaptım.
Levent Gök 8.4.2020
TBMM Genel Kurulu
Meclis Başkanvekili Levent Gök, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle'ye, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla yerinden söz verdi.
Levent Gök: TBMM'de terör tartışmasıLevent Gök 8.4.2020
Levent Gök: TBMM'de terör tartışmasıLevent Gök 8.4.2020
Levent Gök 8.4.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.
Levent Gök 8.4.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'nda
Bu konuda açılan usul tartışmasının ardından, oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Levent Gök, tutumunda bir değişiklik olmadığını belirterek teklifin görüşmelerine geçileceğini söyledi.
Levent Gök 7.4.2020
TBMM'de maskeli oturum
Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Levent Gök başkanlığında, "Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' üzerinde görüşmeler için toplandı.
Levent Gök: TBMM'de maskeli oturumLevent Gök 7.4.2020
Levent Gök 7.4.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.
Levent Gök 12.3.2020
TBMM Genel Kurulu
Futbol hakemlerine yönelik eleştirilere değinen Özalan, şöyle konuştu: "Hakemlerin kararları tüm hafta boyunca kamuoyunu meşgul ediyor. Dünyanın en büyük liglerinden biri Premier Lig'de ve Bundesliga'da futbol oynayan bir kardeşiniz olarak oradaki hakemlerle bizim hakemlerimizin kıyaslamasını en iyi yapacak kişilerden biriyim. Hakemlerimize çok fazla haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Bizim hakemlerimiz fizik yapısı, kondisyon, oyun ve pozisyon bilgisi olarak dünyadaki bütün hakemlerden daha iyiler. Bir eksikliğimiz var, o da hakemlerin saha içinde oyuncularla iletişimi, diyaloğu." TBMM Başkanvekili Levent Gök, kullanılan 258 oyun tamamının kabul yönünde olduğunu belirterek kanun teklifinin oy birliğiyle kabul edildiğini belirtti.
Levent Gök 12.3.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda
TBMM Başkanvekili Levent Gök, teklifin 11.
Levent Gök 12.3.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Başkanvekili Levent Gök, darbelerin, Türkiye'de bir daha konuşulmayacak şekilde siyaset kültüründen çıktığını söyledi.
Levent Gök 11.3.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda
Teklifin 3 maddesinin kabul edilmesinin ardından, TBMM Başkanvekili Levent Gök, birleşime ara verdi.
Levent Gök 11.3.2020
Okan Konuralp, RTÜK üyeliğine seçildi
TBMM Genel Kurulu, CHP'li Levent Gök Başkanlığı'nda toplandı.
Levent Gök 11.3.2020
Okan Konuralp, RTÜK üyeliğine seçildi
TBMM Genel Kurulu, CHP'li Levent Gök Başkanlığı'nda toplandı.
Levent Gök 11.3.2020
RTÜK üyeliğine CHP'den kontenjanından Okan Konuralp seçildi
TBMM Genel Kurulu'nda CHP kontenjanından seçilecek üye için seçim yapıldı. Seçim öncesinde TBMM Başkanvekili Levent Gök, seçimin nasıl yapılacağını açıkladı.
Levent Gök 11.3.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplanan Genel Kurulda, üç milletvekili gündem dışı söz aldı.
Levent Gök 5.3.2020
TBMM Genel Kurulu
Zengin, Terkoğlu ve Kılınç'ın tutuklanmalarına ilişkin de şunları kaydetti: "Buradaki meselenin siyasi olmadığını muhakkak söylememiz lazım. MİT tırları hadisesinde de ortaya konulan tezlerde de bunlar hep savunulmuştu. Bunlar siyaset üstü meselelerdir. Basın özgürlüğüne sonuna kadar varız. Ama aynı zamanda Türkiye'nin güvenliğiyle alakalı konulardaki hassasiyetinin de arkasında durmak lazım." Genel Kurulda daha sonra yerinden söz alan TBMM Başkanvekili Levent Gök, Meclis'te münakaşalar yaşanabileceğini ancak milletvekillerinin mesai arkadaşı olarak insani görevlerini aksatmaması gerektiğini belirterek yakınlarını kaybeden bazı milletvekilleri ve ailelerine başsağlığı dileklerini iletti.
Levent Gök 2.3.2020
Eski milletvekili Erdinç için TBMM'de tören
Ankara'da yaşamını yitiren Mevlüt Güngör Erdinç için TBMM'de tören düzenlendi. Törene Erdinç'in ailesinin yanısıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanvekili Levent Gök, TBMM eski Başkanı Cemil Çicek, siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri katıldı.
Levent Gök 2.3.2020
Eski milletvekili Mevlüt Güngör Erdinç için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi
Törene, Erdinç'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, bazı milletvekilleri ve Meclis personeli katıldı.
Şu an buradasınız: Levent Gök Haberleri | Levent Gök Kimdir - Haberler - Levent Gök haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Levent Gök kimdir, hayatı ve biyografisi. (ANKARA)TBMM Başkanvekili Levent Gök: Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir kadın milletvekilinin.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 19:06:49. #1.15#
title