Bü Rektörü Kaplan, Bakka Kalkınma Kurulu Başkanlığına Seçildi

Bü Rektörü Kaplan, Bakka Kalkınma Kurulu Başkanlığına Seçildi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2013 yılı 2.Kalkınma Kurulu Toplantısı Bartın Üniversitesinde yapıldı.

Bü Rektörü Kaplan, Bakka Kalkınma Kurulu Başkanlığına Seçildi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2013 yılı 2. Kalkınma Kurulu Toplantısı Bartın Üniversitesinde yapıldı. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan BAKKA Kalkınma Kurulu Başkanlığına seçildi.

BAKKA 2013 yılı 2. Kalkınma Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını yapan Barın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, "Son yıllarda devletin ekonomi politikaları doğrultusunda çok ciddi açılımlar gerçekleşti. Biz 15 yıl önce proje üretme konusunda sıkıntı çeken bir ülke konumundaydık. Fakat bugün memnuniyetle görüyoruz ki sanayicilerimiz ve işadamlarımız AR-GE çalışmalarına yöneliyorlar ve artık dededen kalma usullerle yöneterek günümüzün acımasız ekonomik düzeninde yer alınamayacağını idrak etmiş durumdalar. Buna paralel olarak üniversitelerimizde hem yayın faaliyetlerimiz artmış durumda hem de proje geliştirme, patent alma noktasında çok ciddi gelişmeler söz konusu. Fakat bu konuda daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Bartın Valisi Ali Çınar ise yaptığı konuşmada, "Hedeflerimize daha kısa zamanda ulaşmak zorundayız. Sahip olduğumuz potansiyelimiz bizim şu anki mevcut yerimizle mütenasip değil. Potansiyelimiz daha yüksek bulunduğumuz nokta daha geri. Bunun için Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetlere ulaşma hedefi ve 2023 hedefini konuşuyoruz. Bunu hamaset nutuklarıyla gerçekleştiremeyiz. Gerçek anlamda çalışarak, üreterek, etkin ve verimli bir şekilde bilgilerimizi paylaşarak, zamanımızı ve kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanarak bu hedeflere ulaşabiliriz" dedi.

Toplantıda başkanlık divanında bulunmak üzere başkan, başkan vekili, iki asil ve iki yedek olmak üzere katip üyeler için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan Başkan, Bartın Sanayici ve İş Adamları ve Yöneticileri Derneğinden Tarık Ustaoğlu başkan vekili seçildi. Katip üyeler için yapılan oylamada Zonguldak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinden Murat Çarşanbalı ve Bartın Aktif İş Adamları Derneğinden Birol Dikyurt Asil Katip Üyeler; Karabük Orman İşletme Müdürlüğünden Mehmet Emin Uzunsoy ve Zonguldak Arı Yetiştiriciliği Birliğinden Temel Akman Yedek Katip Üyeler olarak seçildi. - BARTIN

Kaynak: İHA