Brexit Haberleri

Brexit haber, Brexit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Brexit - 23.10.2020
Bakan Pekcan, İSO Meclisi'nin online toplantısına konuk oldu
Avrupa da dahil olmak üzere gelişmiş ekonomilerin alternatif tedarik merkezlerinin arayışı içinde olduklarını belirten Özhamaratlı, şu ifadeleri kullandı: "Geçen temmuz ayında yayınlanan ve dünya çapında 200'ün üzerinde şirketi kapsayan bir araştırmanın sonuçlarına göre, bu şirketlerin yüzde 96'sı 2019'un ilk yarısında Çin'i ilk üç tedarik coğrafyası içinde sayarken bu oran 2020'de yüzde 75'e gerilemiş. Yine ilk üç tedarik coğrafyasında Türkiye'nin yer aldığı AB merkezli şirketlerin oranı 2019'da yüzde 14 iken, bu oran 2020'de ciddi bir artışla yüzde 30'a yükselmiş. Bütün bu veri ve gelişmeler, dinamik üretim yapısı ve avantajlı coğrafi konumu ile Türk sanayisinin birçok sektörde tedarik noktası anlamında konumunu güçlendirdiğini ve yeni ihracat fırsatlarının oluştuğunu bize gösteriyor. Bu süreçte Türk Eximbank'ın kredi hacminin artırılması ve yeni iş modelleri geliştirerek farklı enstrümanlarla şirketlerimizi ve ihracatımızı daha fazla desteklemesi büyük önem taşıyor." "Bazı ürünlerin ithalatındaki kısıtlama, rekabet gücümüzü zorluyor" Avrupa Birliği'nde Almanya'dan sonra ikinci büyük ticaret ortağı olan İngiltere'nin AB'den ayrılma süreci Brexit'i yakından takip ettiklerine değinen Özhamaratlı, "İngiltere, Brexit sonrasında ticari ilişkilerimizin artarak devam etmesi konusunda fazlasıyla istekli.
Brexit - 23.10.2020
Son dakika... Avrupa borsaları güne yükselişle başladı
Dünya genelinde imalat sanayi ve hizmet sektörü PMI verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, Brexit konusu ve jeopolitik gelişmelerin de yatırımcıların odağındaki yerini koruduğunu kaydetti.
Brexit - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
"Böyle bir sistemin çok uzun vadede ayakta kalma şansı yok" Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de attığı adımlara yönelik Avrupa Birliği'nin (AB) tavrına ilişkin değerlendirmesi sorulan Oktay, AB'nin yapısında Brexit'le birlikte başlayan ciddi çatırdamalara işaret etti.
Brexit - 21.10.2020
BIST100 yüzde 0.09 yükseldi, dolar 7.81 lirada
"TCMB'den faiz artışı yönünde bir karar beklenen toplantı öncesi yatırım ortamında, yılın son 2 ayındaki gidişatı belirlemesi açısından yarınki karar borsalarda yön belirleyecek yegane karar olacak.  "ABD borsaları mali yardım paketi beklentisiyle artış gösterdi, Avrupa hisse senedi piyasalarında ise Brexit ve Lagarde'ın bugünkü konuşmasında bilahare üzerinde durduğu yaklaşmakta olan ikinci dalganın ekonomiye olumsuz etkilerindeki belirginleşme ile düşüş yaşandı.
Brexit - 21.10.2020
AB'den İngiltere'ye: " 'Hem karnım doysun hem pastam dursun' olmaz"
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, İngiltere ile Brexit sonrası bir ticaret anlaşması istediklerini ancak İngiltere'nin taleplerinden geri adım atması gerektiğini söyledi.
Brexit - 21.10.2020
Son dakika haber: Beyaz eşya satışları yükselişte
"Brexit sürecinde ek maliyetler için teşvik sistemlerine ihtiyaç var" TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer, Türkiye'nin en büyük ticaret ortaklarından İngiltere'nin Brexit sürecinden dolayı sektör ihracatının olumsuz etkilenme riski bulunduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Ülkemiz ile Birleşik Krallık arasında halen görüşmeleri süren Serbest Ticaret Anlaşması'nın (STA) bir an önce sonuçlandırılması önem taşıyor.
Brexit - 21.10.2020
Son dakika... İngiltere Ticaret Bakanı Truss Japonya'ya gidiyor
Gelen son dakika haberine göre İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss'un, Brexit sonrası serbest ticaret anlaşmasını imzalamak üzere cuma günü Japonya'yı ziyaret etmeyi planladığı bildirildi.
Brexit - 21.10.2020
Küresel piyasalar teşvik paketi iyimserliği ile pozitif seyrediyor
Avrupa tarafında artan Kovid-19 vaka sayıları nedeniyle tedbirlerin sıkılaştırılmaya devam ettiği görülürken, dün İngiltere'nin Manchester kentinde risk seviyesi "çok yüksek"e çıkarıldı. ECB Başkanı Christine Lagarde, koronavirüs enfeksiyonlarının beklenmedik şekilde kısa sürede yükselmesinin ekonomik görünüm için açık bir risk olduğunu vurgularken, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte de Avrupa Birliği'nin (AB) salgının ekonomi ve sosyal alandaki etkileriyle mücadele için belirlediği program ve mali yardımlarına yılbaşından itibaren gecikme olmadan başlaması gerektiğini söyledi. Brexit tarafında ise İngiltere Başbakanı Boris Johnson, AB'nin pozisyonunu değiştirmediği sürece ticaret anlaşması müzakerelerine devam edilemeyeceğini belirtti.
Brexit - 20.10.2020
AB ile İngiltere arasındaki görüşmeler tıkandı
Görüşmede Brexit sonrası AB ile İngiltere arasında yürütülen ticaret anlaşması görüşmelerinde gelinen son durum konusunda Miçotakis'i bilgilendiren Johnson, AB'nin müzakerelerdeki tutumunu değiştirmek istemediğini ve bu tutumun müzakereleri bir şekilde sona erdirdiğini ifade etti.
Brexit - 20.10.2020
VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışa paralel özellikle Avrupa'da artan tedbirlerin küresel pay piyasalarında risk iştahını törpüleyen ana etkenlerden biri olmaya devam ettiğini aktaran analistler, Brexit görüşmelerine ilişkin olumlu haber akışının ise pay piyasalarını yukarı yönlü desteklediğini belirtti.
Brexit - 20.10.2020
Son dakika: Küresel piyasalar teşvik paketi odaklı seyrine devam ediyor
Pay piyasalarının negatife dönmesinde teşvik paketi belirsizliğinin sürmesinin yanı sıra ABD ve Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının artmaya devam etmesi, Brexit'e dair haber akışı, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) kış aylarının zorlu geçeceğine dair uyarısı ve ABD'de siyasi endişelerin artması etkili oldu.
Brexit - 19.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Çevrim içi Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı" başladı
Eğitim programının ikinci gününde, AA Avrupa Haberleri Kıdemli Muhabiri Hasan Esen ile AA Londra Ekonomi Başmuhabiri Gökhan Kurtaran "Uluslararası Habercilik: Brexit ve Avrupa Birliği", AA Ortadoğu Haberleri Muhabiri Enes Canlı da "Orta Doğu'da Gazetecilik ve Çatışma Bölgeleri" eğitimini verecek.
Brexit - 19.10.2020
Son dakika ekonomi: KÜRESEL PİYASALAR-Çin verisi ve Covid-19 ile endeksler karışık
Çin'in üçüncü çeyrek gayri safi yurt içi hasıla (GSYH) büyümesinin de yüzde 4.9 büyüdüğünü gösteren verilerin ardından Avrupa piyasaları da artıda açıldı. Bununla birlikte, yatırımcılar Avrupa'da artan Covid-19 bağlantılı kısıtlayıcı önlemlere ve Brexit müzakerelerindeki tıkanma nedeniyle daha ölçülüydüler.
Brexit - 19.10.2020
Jenrik: Anlaşmalı Brexit için kapa hala aralık
Birleşik Krallık Yerel Yönetim ve Yerleşimler Bakanı Robert Jenrick, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği'nin (AB) Brexit konusunda yeterince esnek davranmadığını söyledi.
Brexit - 19.10.2020
Son dakika: Avrupa borsaları haftaya yükselişle başladı
Avrupa borsaları, haftaya alış ağırlıklı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,7 artarak 370 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,7 yükselerek 13.004 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,5 primle 5.949 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1 değer kazancıyla 4.983 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 0,9 yükselişle 6.914 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 0,9 artışla 19.575 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yatay seyirle 1,1720'den işlem görüyor. Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin Avrupa'da bölgesel olarak genişletilmesine rağmen Brexit görüşmelerine ilişkin İngiltere tarafından gelen yapıcı açıklamaların risk iştahını artırdığını söyledi.
Brexit - 19.10.2020
VİOP'ta endeks kontratı haftaya yükselişle başladı
Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışa paralel özellikle Avrupa'da artan tedbirlerin küresel pay piyasalarında risk iştahını törpüleyen ana etkenlerden biri olmaya devam ettiğini ancak Brexit görüşmelerine ilişkin olumlu haber akışının pay piyasalarını yukarı yönlü desteklediğini dile getirdi.
Brexit - 19.10.2020
Son dakika: Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı
Geçen hafta İngiltere, Fransa ve Almanya'da artan Kovid-19 vakaları nedeniyle alınan tedbirler yeniden sıkılaştırılırken, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte de salgının yeni dalgası karşısında zaman kaybetmemeleri gerektiğini, genel bir karantinaya girmekten kaçınmaya yönelik bazı önlemleri kabul ettiklerini bildirdi. Öte yandan, geçen hafta gerçekleştirilen Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde Brexit ile ilgili bir sonuca varılamazken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, anlaşmasız ayrılığa hazır olunması gerektiği mesajını verdi.
Brexit - 16.10.2020
AB: Türkiye'nin tek taraflı eylemlerinden üzüntü duyuyoruz
AB Liderler Zirvesi'nin sonuç bildirisinin iklim ve çevre, Kovid-19 salgınıyla mücadele ve Brexit sonrası AB-İngiltere ilişkileri ile ilgili maddeleri ise dünkü oturumdan sonra yayımlanmıştı.
Brexit - 16.10.2020
İngiltere Başkanı Johnson: Anlaşmasız Brexit'e hazırlanmanın zamanı geldi
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği'nin (AB) ciddi bir şekilde müzakere etmeyi reddettiğini ve bunu değiştirmediği sürece bir ticaret anlaşması olmadan Brexit'e hazırlanmanın zamanının geldiğini söyledi.
Brexit - 16.10.2020
AB Liderler Zirvesi'nin 2. gün oturumu başladı
AB liderleri, ilk gün görüşmelerinde, Brexit sonrası AB-İngiltere ilişkilerinin geleceği, çevre ve iklim değişikliği ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirleri ele almıştı.
Brexit - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Avrupa borsaları güne yükselişle başladı
Avrupa borsaları, güne alış ağırlıklı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,7 artarak 365 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,4 yükselerek 12.749 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 1,2 primle 5.904 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,3 değer kazancıyla 4.902 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 0,1 yükselişle 6.822 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde yatay seyirle 19.069 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yatay seyirle 1,1709'dan işlem görüyor. Analistler, Brexit görüşmelerine ilişkin İngiltere tarafından gelen yapıcı açıklamaların risk iştahını artırdığını bildirdi.
Brexit - 16.10.2020
Asya borsaları karışık seyretti
ABD'de başkanlık seçimlerine az bir süre kala yoğunlaşan haber akışı da takip edilirken, Avrupa'da Brexit konusunun ele alındığı AB Liderler Zirvesi'nin ikinci gününde yapılacak açıklamalar gündemin odağında bulunuyor.
Brexit - 16.10.2020
Son dakika haber... VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Özellikle Avrupa'da Kovid-19 vakalarındaki hızlı artışın ardından tedbirlerin artırıldığını belirten analistler, Brexit görüşmelerinin de piyasalarda risk algısını artıran bir başka etken olmaya devam ettiğini bildirdi.
Brexit - 16.10.2020
Son dakika! Küresel piyasalar yoğun veri gündemi öncesi karışık seyrediyor
Bugün de devam edecek Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nin ilk gününde ise Brexit sonrası İngiltere ile ticari ilişkileri düzenleyecek anlaşma için müzakerelere devam kararı alınırken, üye ülkelere anlaşmasızlığa hazırlıklı olunması çağrısında bulunuldu.
Brexit - 16.10.2020
AB Liderler Zirvesi, Covid-19 gündemi ile toplandı
Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi, Belçika'nın başkenti Brüksel'de korona virüs (Covid-19) ile mücadele, Brexit ve iklim değişikliği gündemi ile toplandı.
Brexit - 15.10.2020
Son dakika haberleri... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, ağırlıklı olarak artan vakalar nedeniyle alınan tedbirler ve Brexit sonrası İngiltere-AB ilişkileri gündemiyle toplandı.
Brexit - 15.10.2020
AB, İngiltere ile müzakerelere devam kararı alırken, anlaşmazlığa karşı üyeleri uyardı
Avrupa Birliği (AB), Brexit sonrası İngiltere ile ticari ilişkileri düzenleyecek anlaşma için müzakerelere devam kararı aldı ancak üye ülkelere anlaşmasızlığa hazırlıklı olunması çağrısında bulundu.
Brexit - 15.10.2020
AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, ekibinde Kovid-19 çıkınca Liderler Zirvesinden ayrıldı
AB Liderler Zirvesi çerçevesinde üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanları iki günlüğüne Brüksel'de bir araya geldi. Liderlerin, ağırlıklı olarak Kovid-19 salgınında artan vakalar nedeniyle alınan tedbirler ve Brexit sonrası İngiltere-AB ilişkilerini görüşmesi bekleniyor.
Brexit - 15.10.2020
AB liderleri Kovid-19, iklim ve İngiltere-AB ilişkileri gündemiyle toplandı
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, ağırlıklı olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vakalar nedeniyle alınan tedbirler ve Brexit sonrası İngiltere-AB ilişkileri gündemiyle toplandı.
Brexit - 15.10.2020
VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı
Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki hızlı artışın da piyasaları tedirgin ettiğini belirten analistler, bununla birlikte Brexit görüşmelerinin de piyasalarda risk algısını artıran bir başka etken olmaya devam ettiğini bildirdi.
Brexit - 14.10.2020
AB ve İngiltere, kritik zirve öncesi anlaşmazlıkları gideremedi
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, liderler Brexit sonrası iki taraf arasındaki ilişkilerin geleceğine ilişkin müzakerelerin son durumunu ele aldı.
Brexit - 14.10.2020
Merkel: "İrlanda'yı Brexit konusunda hayal kırıklığına uğratmayacağız"
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında Brexit kapsamında bir ticaret anlaşmasının herkesin menfaatine olacağını belirterek İrlanda'yı Brexit konusunda hayal kırıklığına uğratmayacaklarını söyledi.
Brexit - 14.10.2020
AB liderleri, "Kovid-19" ve "İngiltere-AB ilişkileri" gündemiyle toplanacak
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve Brexit sonrası İngiltere-AB ilişkileri ağırlıklı bir gündemle Brüksel'de bir araya gelecek.
Brexit - 14.10.2020
Avrupa borsaları güne İngiltere hariç düşüşle başladı
Avrupa'da Kovid-19 vakalarındaki artışa yönelik alınan bölgesel önlemlerin de ekonomik gidişatı olumsuz etkilemesinin olası olduğunu belirten analistler, Brexit görüşmelerinin de tedirginliği artıran ana etkenlerden olmaya devam ettiğini söyledi.
Brexit - 13.10.2020
İngiltere ve Galler'de nefret suçları arttı
İngiltere'de özellikle 2016'daki Brexit referandumu ve terör saldırılarının ardından nefret suçlarında belirgin bir artış görülmeye başlanmıştı.
Brexit - 13.10.2020
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı
Avrupa borsaları, güne satıcılı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,5 azalışla 371 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,6 değer kaybıyla 13.060 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,6 azalışla 5.968 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,6 düşüşle 4.947 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 0,6 gerileyişle 6.907 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 0,8 değer kaybıyla 19.563 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,2 azalışla 1,1787'den işlem görüyor. Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumsuz haber akışı ve beklentilerden kötü gelen makro ekonomik verilerin risk iştahını olumsuz etkilediğini söyledi. Fransa ve İngiltere arasında balık avlanma hakları üzerinden devam eden anlaşmazlıkların Brexit konusunun hala en önemli başlığını oluşturduğunu kaydeden analistler, jeopolitik risklerin de pay piyasalarında aşağı yönlü baskıyı desteklediğini bildirdi.
Brexit - 12.10.2020
Avrupa borsaları haftaya karışık başladı
Avrupa borsaları, haftaya karışık bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,3 artışla 371 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,3 değer kazancıyla 13.087 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,2 azalışla 6.006 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,2 primle 4.957 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 0,1 artışla 6.955 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 0,1 artışla 19.611 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 1,1819'dan işlem görüyor. Analistler, Brexit görüşmelerine ilişkin tedirginlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı artan bölgesel tedbirlerin risk iştahını olumsuz etkilediğini söyledi.
Brexit - 9.10.2020
Son dakika haber! Avrupa borsaları güne yükselişle başladı
Dün Almanya'da, bugün de İngiltere ve Fransa'da açıklanan sanayi üretimi verilerinin beklentilerin altında kalmasının pay piyasalarında alımları sınırladığını kaydeden analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik haber akışı, jeopolitik gelişmeler ve Brexit görüşmelerinin yatırımcıların odağında bulunduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Brexit Haberleri | Brexit Haber - Haberler - Brexit haberleri, son dakika brexit haber ve gelişmeleri burada. Bakan Pekcan, İSO Meclisi'nin online toplantısına konuk oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 10:57:24. #1.15#
title