Brexit Haberleri

Brexit haber, Brexit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Brexit - 1.12.2020
Son dakika haber... Borsa güne yükselişle başladı
Son dakika gelişmesine göre Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,45 artışla 1.302,25 puandan başladı.
Brexit - 30.11.2020
Son dakika haberleri! İskoç hükümeti yeni bağımsızlık referandumunda ısrarlı
Brexit'le beraber durumun değiştiğini savunan İskoçya Bölgesel Başbakanı Nicola Sturgeon, merkezi hükümete ülkede ikinci bağımsızlık referandumu yapılması için bölgesel yönetime yetki devretmesi çağrısı yapmış ve bu talebi yazılı da iletmişti.
Brexit - 30.11.2020
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle getirilen kısıtlamaların ve Brexit'e ilişkin gelişmelerin risk iştahını azalttığını söyledi.
Brexit - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
2019'un son çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6'lık büyüme oranının yakalandığını ancak yılın ikinci çeyreğinde yüzde 9,9'luk daralmaya şahit olunduğunu ifade eden Çelebi, ABD'yle Çin arasındaki ticaret savaşları, Brexit'e ilişkin belirsizlikler, artan ticari ve jeopolitik gerginlikler, en önemlisi Kovid-19 pandemisinin, bu daralmanın nedenleri arasında yer aldığını aktardı.
Brexit - 27.11.2020
AB-İngiltere müzakerelerinde fikir ayrılıkları sürüyor
AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, sosyal medya hesabından, AB ile İngiltere arasında devam eden müzakerelere ilişkin paylaşımda bulundu.
Brexit - 27.11.2020
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Analistler, Brexit'e ilişkin görüşmelerden gelen olumsuz haber akışıyla Avrupa borsalarında karışık bir seyir izlendiğini söyledi.
Brexit - 26.11.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Endeksler pandemi ve Brexit ile karışık
Küresel hisse senedi borsalarında endeksler, Covid-19 pandemisinde artan vakalar ve ölümlerin yanında, Brexit'e ilişkin kaygılar ve Avrupa Birliği (AB) bütçesindeki tıkanıklık etkisiyle karışık düzeylerde hareket ediyor.
Brexit - 26.11.2020
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Analistler, Avrupa Birliği'nde 2 trilyon dolarlık teşvik paketine ilişkin belirsizliklerin sürmesinin risk algısını yükselttiğini söyledi. Bugün Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildiren analistler, Brexit'e ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.
Brexit - 25.11.2020
"Anlaşmasız ayrılık" İngiliz otomotiv sektörüne ek maliyet getirecek
Hedeflerin gereğinin yapılmasının kolay olmadığını belirten Hawes, "Otomotiv sektörümüz kararlı, uyumlu ve dirençli. Fakat Brexit müzakerelerine ilişkin zaman daralıyor.
Brexit - 25.11.2020
Son dakika! Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Bugün Avrupa Merkez Bankası'nın finansal istikrar raporunun yanı sıra ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi ve ABD Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildiren analistler, Brexit'e ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.
Brexit - 23.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Ruhsar Pekcan, AB ile yaptığı görüşmelere değenirek "Bu görüşmelerimizde ağırlıklı olarak, AB'nin çelikte uyguladığı haksız korunma önlemini ve Türkiye-AB arasındaki Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konularını ele aldık. İlgili tüm tarafların faydasına olacağına inandığımız Gümrük Birliği'nin Güncellenmesi konusunda çalışmalarımızı ve temaslarımızı gelecek dönemde de sürdüreceğiz. Öte yandan, Brexit bağlamında ülkemiz ile Birleşik Krallık arasında Serbest Ticaret Anlaşması imzalanmasına yönelik müzakereler, AB ve Birleşik Krallık arasında devam eden görüşmeler paralelinde sürdürülmektedir.
Brexit - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- AB üyesi 27 ülke lideri, Brexit anlaşmasını ve İngiltere ile gelecekteki ilişkileri belirleyecek siyasi deklarasyon belgesini onayladı.
Brexit - 20.11.2020
Yurt içi piyasalar pozitif ayrıştı
Brexit düğümünü çözmekte zorlanan Avrupa Birliği (AB), dün gerçekleştirilen Liderler Zirvesi'nde 1,8 milyar avroluk 2021-2027 yılları bütçesi ve Kovid-19 ekonomik sonuçlarına karşı hazırlanan kurtarma programı konusunda uzlaşı sağlayamadı.
Brexit - 19.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasındaki Brexit görüşmelerine, bir müzakerecide virüs tespit edilmesi nedeniyle ara verildi.
Brexit - 19.11.2020
Brexit müzakerelerine Kovid-19 nedeniyle zorunlu ara
Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasındaki Brexit görüşmelerine, bir müzakerecide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi nedeniyle ara verildi.
Brexit - 19.11.2020
Trump sonrası ABD-AB ilişkilerini nasıl bir gelecek bekliyor?
Bunlara karşın TTIP görüşmelerinin başladığı 2013 yılında AB üyesi olan İngiltere'nin 2016 yılında gerçekleşen referandum sonrasında birlikten ayrılık sürecine (Brexit) girmesiyle birlikte Brüksel ve Londra arasında ticaret anlaşmasına yönelik görüşmeler başladı fakat geçen süre zarfında bir sonuca varılamadı.
Brexit - 18.11.2020
Son dakika haberleri! IMF'den Alman ekonomisi için "Kovid-19 krizinde iyi not" değerlendirmesi Açıklaması
Açıklamada, Alman ekonomisine yönelik mevcut riskler arasında, Kovid-19'da ikinci dalganın kontrol altına alınamaması durumunda daha sert ve uzun kamu tedbirlerini gerekli kılabilmesi, anlaşmasız Brexit ve küresel ticaret gerilimlerinin yeniden artması gösterildi.
Brexit - 18.11.2020
İngiltere'de aşırı sağ tehdidi hızla büyüyor
-İngiltere'de aşırı sağcı terör İngiltere'deki aşırı sağcı terör, 2016'daki Brexit referandumu ile 2017'deki Londra ve Manchester terör saldırılarının ardından ivme kazandı.
Brexit - 17.11.2020
Brexit sonrası için İngiltere ve ABD arasında anlaşma
İngiltere ve ABD, iki ülke arasındaki uçuşların önümüzdeki yıl devam etmesini sağlamak için bir 'Havacılık Anlaşması' imzaladı.
Brexit - 17.11.2020
AA'nın yeni analiz kitabı "Avrupa'nın Kimlik Krizi" raflarda
İkinci Dünya Savaşı'nın yıkıcı sonuçlarının ardından kıtayı birleştiren ortak Avrupa fikrinin, bugün eski korkularıyla özellikle de "öteki" düşüncesiyle sınandığını ifade eden Kazancı, şunları kaydetti: "Bir yandan İngiltere'nin Brexit kararıyla bu ortaklıktan ayrılması, diğer yandan 2004'te Birliğe katılan yeni üyelerin ekonomik açmazları, ayrıca parlak bir gelecek arayışındaki göçmenlerin Avrupa'ya akın etmesi ve bunun sonucu olarak da aşırı sağ fikirlerin zemin bulması AB'nin geleceği konusunda kaygıları ve soru işaretlerini artırıyor.
Brexit - 17.11.2020
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,10 azalışla 1.291,65 puandan başladı.
Brexit - 17.11.2020
Son dakika haberleri! İngiltere Başbakanı Johnson, sağlığının iyi olduğunu açıkladı
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Brexit Ticaret anlaşmasının görüşmeleri devam ederken, Avrupa'yı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) ile mücadele ediyor.
Brexit - 16.11.2020
Son dakika haberleri! Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Bugün, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın yapacağı konuşma ve ABD'de New York Fed sanayi endeksinin takip edileceğini bildiren analistler, Brexit'e ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunmaya devam ettiğini söyledi.
Brexit - 16.11.2020
Son dakika! Yurt içi piyasalarda bu hafta gözler Merkez Bankası'nda olacak
Avrupa tarafında, Kovid-19 vaka sayılarındaki hızlı artış nedeniyle hükümetlerin tedbirleri sıkılaştırması ve devam eden Brexit belirsizliğine karşın pay piyasalarında pozitif görünümün devam ettiği görüldü.
Brexit - 12.11.2020
Avrupa Merkez Bankasından belirsizlikler azalıyor mesajı
Lagarde, İngiltere ve AB arasındaki Brexit sürecinin ilerlemesinin endişeyi hafiflettiğini, ancak bu konuda bütün belirsizliklerin ortadan kalkmadığını ifade etti.
Brexit - 12.11.2020
Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Lagarde'ın düzensiz toparlanmaya dikkati çekmesi ve para politikası ile ilgili yeni bir ipucu vermemesi, devam eden Brexit belirsizliği ve artan Kovid-19 vaka sayılarına karşın ekonomik teşvik paketlerinin iyimserliği ile borsalar yükselişini sürdürürken, avro/dolar paritesi yüzde 0,2 değer kaybıyla 1,1780'e geriledi.
Brexit - 11.11.2020
29. Kalite Kongresi, 17-18 Kasım'da çevrim içi düzenlenecek
Avrupa'nın en büyük paylaşım platformlarından olan kongrenin ilk günü "Türkiye-AB İlişkileri", "Brexit Süreci", "Standartlar ve Kriz Anlarında Dayanıklılık" başlıklı oturumlarla devam edecek.
Brexit - 11.11.2020
Yurt içi piyasalar, ödemeler dengesi verilerine odaklandı
Avrupa tarafında, Brexit belirsizliği ve Kovid-19 tedbirleri devam etse de aşı haberleri ve teşvik beklentileri ile pay piyasaları yükseliş eğilimini dün de korudu.
Brexit - 10.11.2020
Son dakika haberleri: İngiliz Başbakan Johnson'ın Biden'ı tebrik mesajında "Trump izi" tespit edildi
Brexit'e karşı olan tavrıyla bilinen Joe Biden'ın, Brexit'teki rolü nedeniyle Johnson'a mesafeli duracağı belirtiliyor.
Brexit - 10.11.2020
Küresel piyasalardaki "aşı rallisi" bugün yerini karışık bir seyre bıraktı
Brexit belirsizliği ve Kovid-19 salgınında artan vaka sayılarına karşın piyasaların pozitif beklentileri fiyatladığını kaydeden analistler, bugün etkisini artırması beklenen kar satışlarının karşılanıp karşılanamayacağı ve açıklanacak ZEW endekslerinin takip edileceğini söyledi.
Brexit - 10.11.2020
Son dakika gündem: İngiltere'de hükümet Lordlar Kamarası'nda yenilgiye uğradı
İngiliz parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarası, AB'yle varılan Brexit Anlaşması'nı tek taraflı ihlal edecek yasa tasarısını görüştü.
Brexit - 9.11.2020
Küresel piyasalar yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı
Avrupa tarafında, devam eden Brexit belirsizliği, artan Kovid-19 vakalarına bağlı olarak uygulamaya alınan tedbirler, İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) varlık alım programında tutarı yükseltmesi ve tahminlerden iyi gelen makroekonomik veriler geçen haftanın en önemli gündem maddeleri oldu.
Brexit - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- İngiltere'de Bakanlar Kurulu, Avrupa Birliği ile varılan Brexit anlaşmasına onay verdi.
Brexit - 7.11.2020
AB ile İngiltere arasındaki müzakerelerde "büyük farklılıklar" devam ediyor
Brexit süreci İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya'dan oluşan Birleşik Krallık'ta, Haziran 2016'da yapılan AB referandumunda yüzde 48'e karşı yüzde 52 ile Brexit kararı alınmıştı.
Brexit - 5.11.2020
Küresel piyasalar Fed'in kararına odaklandı
Avrupa tarafında, devam eden Brexit belirsizliği, artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları ve buna paralel alınan sıkı tedbirlere karşın pay piyasalarında yükseliş eğiliminin sürdüğü görüldü.
Brexit - 5.11.2020
Son Dakika | Borsa güne yükselişle başladı
Son dakika ekonomi haberi: Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,44 artışla 1.172,77 puandan başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Brexit Haberleri | Brexit Haber - Haberler - Brexit haberleri, son dakika brexit haber ve gelişmeleri burada. Brexit: İngiltere'de çalışma vizesi için puana dayalı sisteme geçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 15:59:07. #1.14#
title