Brexit Haberleri

Brexit haber, Brexit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Brexit - Dün
Fransa, İngiltere'ye balıkçılık krizinin çözümü için 10 Aralık'a kadar süre verdi
Beanue, İngiltere'yi, Fransız balıkçılara lisans vermek için Brexit anlaşmasında istenilmeyen belgeler talep etmekle suçladı.
Brexit - 28.11.2021
Fransa'dan İngiltere'ye göç sorununda "sorumluluklarını üstlenme" çağrısı
Brexit'ten sonra İngiltere'ye geçmek isteyen düzensiz göçmenlerin sayısının geçen yıllara göre arttığını ifade eden Darmanin, göç konusunda yeni düzenlemeler üzerinde çalışılması gerektiğini belirtti.
Brexit - 25.11.2021
İngiltere'ye sığınma başvuruları 2004'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı
Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından yayınlanan diğer veriler ise Kovid-19 seyahat kısıtlamaları ve Brexit nedeniyle geçen yıl İngiltere'ye net göçte büyük düşüş olduğunu ortaya koydu.
Brexit - 23.11.2021
Son Dakika | AB Bakanları Kovid-19 vakalarındaki artış ve Belarus sınırındaki krizi görüşüyor
Toplantıda Brexit sonrası AB-İngiltere arasında işlerliği olan ilişkiler kurulması için mevcut anlaşmalar değerlendirilecek ve bu hedefle alternatif esnek yollar bulunması konuları da tartışılacak.
Brexit - 21.11.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- AB üyesi 27 ülke lideri, Brexit anlaşmasını ve İngiltere ile gelecekteki ilişkileri belirleyecek siyasi deklarasyon belgesini onayladı.
Brexit - 19.11.2021
AB, Kuzey İrlanda konusunda İngiltere'den somut adım bekliyor
Avrupa Birliği (AB), İngiltere'nin Brexit Anlaşması'nın parçası olan Kuzey İrlanda Protokolü konusunda söylemini yumuşattığını ancak Londra'nın somut çözüm sunması gerektiğini söyledi.
Brexit - 16.11.2021
İngiltere Başbakanı, AB'yle soruna neden olan Kuzey İrlanda Protokolü'nü askıya alabileceklerini belirtti
Tartışmalı protokol Brexit Anlaşması'nın bir parçası olan Kuzey İrlanda Protokolü, Birleşik Krallık'ın parçası olan Kuzey İrlanda ile AB üyesi İrlanda Cumhuriyeti arasındaki ticareti düzenliyor.
Brexit - 15.11.2021
İngiliz bakanlara göre Fransa ile yaşanan göçmen krizinin arkasında Macron'un "Brexit ceza stratejisi" var
Times gazetesi, İngiliz bakanların, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un göçmenlerin geçişine İngiltere'yi Brexit'ten dolayı cezalandırmak için izin verdiğine inandığını yazdı.
Brexit - 11.11.2021
Zeytin, zeytinyağı ve prina ihracatından 293,8 milyon dolar döviz
Türk zeytinyağının ihraç fiyatı 2020/21 sezonunda dolar bazında yüzde 26 arttı. Zeytinyağının ortalama ihraç fiyatı 20219/20 sezonunda 2 bin 429 dolar iken, 2020/21 sezonunda 3 bin 64 dolara yükseldi.
Brexit - 10.11.2021
Altın sıvı dolar bazında yüzde 26 değer kazandı
Türk zeytinyağının ihraç fiyatı 2020/21 sezonunda dolar bazında yüzde 26 arttı. Zeytinyağının ihraç fiyatı 2019-20 sezonunda 2 bin 429 dolarken, 2020-21 sezonunda 3 bin 64 dolara yükseldi.
Brexit - 09.11.2021
Fransa'dan balıkçılık krizinde İngiltere'ye "hızlıca çözüm bulma" çağrısı
Fransa'nın Avrupa Birliğinden (AB) Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, Twitter'dan yaptığı açıklamada, İngiltere Brexit Bakanı David Frost ile telefonda görüştüğünü bildirdi.
Brexit - 08.11.2021
Kuzey İrlanda'da birlik yanlıları, AB ile anlaşmaya tepki için kaçırdıkları otobüsü yaktı
Geçen hafta başka bir otobüsün yakıldığı ve polisle çatışmaların yaşandığı Belfast'ta gerginliğin artmasından korkuluyor. Bölgede, birlik yanlıları, Brexit Anlaşması'nın parçası olan ve Kuzey İrlanda'yı Avrupa Birliği'yle Gümrük Birliği içinde tutan Kuzey İrlanda Protokolü'ne karşı sürekli eylem yapıyor.
Brexit - 07.11.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- İngiltere'de Bakanlar Kurulu, Avrupa Birliği ile varılan Brexit anlaşmasına onay verdi.
Brexit - 05.11.2021
AB'den İngiltere'ye Kuzey İrlanda Protokolü uyarısı
Avrupa Birliği (AB), İngiltere'nin Brexit Anlaşması'nın parçası olan Kuzey İrlanda Protokolü'nde tek taraflı değişiklik yapmayı ve anlaşmayı askıya almayı mümkün kılan 16. maddeyi uygulamasının "ciddi sonuçları" olacağı uyarısında bulundu.
Brexit - 05.11.2021
Fransa balıkçılık krizinde İngiltere ile temaslardan çözüm çıkmazsa misillemede bulunacak
Hedeflerinin Fransız balıkçıların verilmeyen lisanslarını almak olduğunu aktaran Beaune, İngiltere Brexit Bakanı David Frost ile başkent Paris'te yaptığı görüşmeye ilişkin şunları söyledi: "Anlaşmazlıkları çözmedik.
Brexit - 05.11.2021
İngiltere ve Fransa, balıkçı kriziyle ilgili müzakerelere önümüzdeki hafta devam edecek
İngiltere Brexit Bakanı Lord Frost, Fransa'nın başkenti Paris'i ziyaret ederek Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Bakanı Clement Beaune ile bir araya geldi.
Brexit - 04.11.2021
Son Dakika | Fransız ve İngiliz bakanların görüşmesinde balıkçılık krizine ilişkin çözüm bulunamadı
Son dakika haber: Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune ve İngiltere Brexit Bakanı David Frost arasında Fransa'nın başkenti Paris'te yapılan görüşmede devam eden balıkçılık krizine ilişkin bir sonuca varılamadı.
Brexit - 02.11.2021
Fransa, balıkçılık krizi konusunda İngiltere'ye yönelik yaptırımları erteledi
Fransa-İngiltere arasındaki balıkçılık krizinde geri adım atıldı. Fransa, Brexit sonrası İngiltere'nin Fransız balıkçılara çok az ruhsat vermesi nedeniyle 2 Kasım'dan itibaren İngiliz balıkçı gemilerinin Fransız limanlarına yüklerini boşaltmasını yasaklama ve kamyonlar üzerindeki gümrük kontrollerinin artırılması gibi yaptırımların uygulanmasını 1 gün erteleme kararı aldı.
Brexit - 01.11.2021
İngiltere'de imalat sektörü ekimde beklentinin üzerinde büyüdü
Dobson, önümüzdeki dönemde tedarik zincirindeki sorunlar ile salgına ve Brexit'e ilişkin olumsuz gelişmelerin artması halinde, borçlanma ve üretim maliyetlerinin artabileceği uyarısında bulundu.
Brexit - 01.11.2021
İngiltere, balıkçılık sorununun çözülebilmesi için Fransa'ya 48 saat süre verdi
İngiltere'nin Brexit anlaşmasını uygulamadığını, buna karşı sessiz kalamayacaklarını ifade eden Macron, balıkçı sorununa ilişkin şunları söylemişti: "Hiçbir gerilim istemiyorum ancak ciddi olunmalı.
Brexit - 31.10.2021
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, balıkçı sorununa konusunda İngiltere'yi uyardı Açıklaması
Macron, Brexit anlaşmasının uygulanmasının sadece Fransa'yı ilgilendiren bir konu olmadığını söyledi.
Brexit - 28.10.2021
Fransa karasularında izinsiz avlanan İngiliz balıkçı teknesine el koydu
Fransa ve İngiltere arasında Brexit sonrası avlanma alanlarına erişim konusundaki gerilim devam ediyor.
Brexit - 26.10.2021
İngiltere'de Bir Yıl İçinde Depo Alanı Tükenebilir
Depolara olan talep, Covid-19 pandemisi ve Brexit tarafından ortaya çıkan trendlere yanıt verdikleri için Amazon liderliğindeki e-ticaret şirketleri ile üretim ve lojistik işletmeleri tarafından yönlendiriliyor.
Brexit - 25.10.2021
Brexit Kaynaklı Sürtünmeler, e-Ticaret Yerine Getirme ve Lojistik Talebini Arttırıyor
Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) resmen ayrılmasından bu yana neredeyse iki yıl geçti ve her şey yolunda değil.
Brexit - 20.10.2021
AB liderleri yarın bir araya gelecek
AB Komisyonunun söz konusu müzakere süreçlerinde üye ülkeleri ve AP'yi daha yoğun bilgilendirme içeren, Brexit müzakereleri benzeri bir süreç izleyebileceği de gündeme gelecek.
Brexit - 20.10.2021
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, TRT World Forum'da konuştu Açıklaması
Avrupa'da yaşanan gelişmelere de değinen Kılıç, "Brexit'in ardından neler yaşanacak? Şimdilik İngiltere'nin günlük hayatta bazı sorunlar yaşadığını görüyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Brexit Haberleri | Brexit Haber - Haberler - Brexit haberleri, son dakika brexit haber ve gelişmeleri burada. Fransa balıkçılık krizi ile ilgili İngiltere'ye 10 Aralık'a kadar süre verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:26:43. #1.14#

title