Bodrum'un Deniz Havası Bana İlaç Gibi Geldi"

Bodrum'un Deniz Havası Bana İlaç Gibi Geldi"

Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat
Bodrum'un Deniz Havası Bana İlaç Gibi Geldi'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren sanatçı Fatih Erkoç, yakalandığı kanseri gördüğü tedavinin yanı sıra milyonlarca hayranının duaları, Bodrum'un havası ve yelken yaparak yendiğini söyledi.

ALİ BALLI - Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren sanatçı Fatih Erkoç, yakalandığı kanseri gördüğü tedavinin yanı sıra milyonlarca hayranının duaları, Bodrum'un havası ve yelken yaparak yendiğini söyledi.

Sanat, spor ve iş dünyasından tanınmış isimlerin yaşadığı Bodrum'un sakinlerinden biri de ünlü müzisyen ve sanatçı Fatih Erkoç.

İlçedeki bir mekanda yıllardır sahne alan ve bir süre önce "lenfoma" teşhisi konulan sanatçı, hastalığı süresince Bodrum Acıbadem Hastanesi bünyesindeki Onkoloji Merkezinde kemoterapi gördü. Sanatçı, 6-7 aylık tedavisi sırasında Bodrum'da sahne almaya ve buranın güzel havasını teneffüs etmeye devam etti.

"Bodrum, insanın içini coşturan bir yer"

Sanatçı Erkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 senedir yılın 7 ayını Bodrum'da geçirdiğini söyledi.

Bodrum'u Türkiye'nin ve dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak gördüğünü dile getiren Erkoç, "Dünyanın her yerini görmedim, ancak çok yer gezdim. Bodrum havası, denizi, rüzgarıyla ayrı bir yer. Bodrum, insanı coşturan, içini hareketlendiren, mutlu kılan bir yer." dedi.

Bodrum'da en çok denizde mutlu olduğunu ifade eden Erkoç, şunları dile getirdi:

"Bodrum'un bu güzel denizinde teknemle yelken yapmak, zaman zaman denize girip yüzmek ama en çok da yelken yapmak bana ilaç gibi geliyor. Birçok insan benim bir rahatsızlık atlattığımı biliyor. İnsanların duasının yanında, Bodrum'un deniz havası ve yelken yapmak bana ilaç gibi geldi. Bundan sonra da umuyorum ki bir daha tekrar etmez. Allah hiç kimseyi kemoterapi almaya mecbur bırakmasın."

Atlattığı kanserin tedaviye cevap veren bir tür olmasına rağmen çok yorulduğunu anlatan Erkoç, "Kemoterapi almak çok yorucu bir şey. Bu konuyla ilgili de bir kitap yazdım. Eylül veya ekim aylarında çıkacak. Kitabımda, hastalığımın başlangıcından bitimine kadar olan süreci ve sahnede hissettiğim duyguları anlatıyorum." diye konuştu.

Erkoç, kitaba 1990'lı yıllarda söylediği şarkılarından, insanların dinlemekten hala büyük zevk aldığı "Avuç içi kadar mutluluk" adını vereceğini aktardı. Erkoç, kitapla kansere yakalananlara moral olmayı amaçladığını ifade etti.

Bodrumlu hayranlarından da destek gördüğünü dile getiren Erkoç, "İnsanlar beni Bodrum sokaklarında gördüklerinde şaşırıyor. Fotoğraf çektiriyorlar, 'İnanamıyoruz' diyorlar ama yıllardır burada olduğum için birçok insan da bunu kanıksamış durumda. Bütün sanatçıların hayranının olması bizim için ilaçtır." diye konuştu.

"Fatih Ağabey fabrika ayarlarına dönmüş"

Erkoç, sevenlerinden olumlu tepkiler aldığını da söyledi. Sanatçı, bir hayranının kendisini gördüğünde, "Fatih ağabey fabrika ayarlarına dönmüş" dediğine dikkati çekerek, "(Senin için dua ettik) dediler. Ben daha onlardan ne isteyeyim ki... Bu kadar çok sevenimiz varken sırtımız yere gelmez. Burada çok huzurlu yaşıyorsunuz." sözlerine yer verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title