Bitezlilerden Başkan Kocadon'a Büyük Destek

Bitezlilerden Başkan Kocadon'a Büyük Destek

Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Bitez'de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bitezlilerden Başkan Kocadon'a Büyük Destek

Başkan Mehmet Kocadon, Bitez Beldesi'nde yaptığı ziyaretlerde vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Başkan Kocadon'a ziyaretleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Yalı Belediye Başkanı İsmail Altındağ ve partililer eşlik etti.

Beraberindekilerle birlikte, Bitez sahilinde hizmet veren işletmelere uğrayan Başkan Kocadon, kafeterya ve restoranlarda oturan vatandaşlar tarafından da ilgiyle karşılandı. Ziyaretler sırasında esnaf ve vatandaşlar, Başkan Kocadon'a, kendisini çok sevdiklerini, desteklediklerini, verilen hizmetlerden çok memnun olduklarını söyleyerek teşekkür ettiler ve "Desteklerimiz sizinle başkanım", "İstanbul'dan geldik ama kalbimiz sizinle", "En büyük başkan sizsiniz, sonuna kadar sizinleyiz." diyerek sevgilerini gösterdiler.

Başka bir vatandaş ise; "Ben Konacık'takine oy vermem çünkü Konacık gibi İzmir'de var, Kuşadası'nda var, Ankara'da var, Marmaris'te var. Buralar rezil oldu. Ben dört katlı ev istemiyorum. Ben bahçe içinde, yeşillikler içinde evler istiyorum. O Konacık'taki göğü tırmalayan çamlar nerede? Asfalt dökmek şehircilik değil. Burası yağmur alan bir yer. Yağmur alan yerde parke taş döşenir ki yağmur insin yeraltı sularını beslesin. Budur yani. Bunu yapacak belediye başkanı istiyoruz biz. İnşallah Kocadon yapacak" dedi.

Bitez halkının sevgisi Başkan Kocadon'u duygulandırdı

Başkan Kocadon ve beraberindekiler daha sonra Bitez köy içinde bulunan esnafları da ziyaret ederek Arap Çavuş'un Kahvesi'nde vatandaşlarla buluştu. Bitez Cumhuriyet Caddesi'ni dolduran vatandaşlar, Başkan Kocadon'u destek sloganları ve alkışlarla karşıladı. Başkan, yoğun programına rağmen vatandaşların ilgisi nedeniyle uzun süre bölgeden ayrılamadı. Bitezlilerin gösterdiği sevgi ve ilgi karşısında duygulu anlar yaşayan Başkan Kocadon, "Bakın hala tüylerim diken diken oluyor. Bitez Halkı'nın sevgisi, bana sarılması, hoş geldin kardeşim demesi, beni o kadar mutlu etti ki." dedi.

Başkan Kocadon kahvede yaptığı konuşmada, Ortakent ve Bitez sahil bandını birleştirdiklerini belirterek şunları söyledi; Hükümetlerin yapamadığını o zaman beraber yaptık. Aktur'dan açtığımız yolla Ortakent ile Bitez'i kardeş yapmıştık, 1999-2000'li yıllarda arkadaşlar, hatırlayın. Sonraki süreçlerde ise Bitez-Ortakent işbirliği ile çok güzel hizmetlere beraberce imza attık. Hep şunu söylüyorum. En fazla sahil bandı Ortakent Sahili'ndeydi, sonra da Bitez'de. Bitez ile Ortakent'in böyle bir özelliği var. Onun için ben bu konuda tecrübeliyim. Sahil bandımızı birleştirdik, böylelikle turizme de bağlama olasılığını yakaladık.

"Bodrum Yarımadası çok güçlü"

Bodrum Yarımadası'nın çok güçlü olduğunu ifade eden Başkan Kocadon, "Sizlere gelip 'merhaba' diyoruz. Gelip projelerimizi de anlatacağız. Meydanlarda toplanacağız. Hep bir emek ve mücadeleyle bir araya geliniyor. Sonrasında hizmet yapmak için de çok fazla mücadele ediliyor. Kimi zaman hükümetle aynı tarafta olmadığın için her noktadan bastırıyorlar, biliyorsunuz. Hızlarını alamazlarsa, hapse atıyorlar. Hiç önemli değil ama biz bunlardan yıldık mı arkadaşlar? Yılmadık. Niye yılmadık? Çünkü Bodrum Yarımadası o kadar güçlü ki, arkadaşlar; Türkiye Ekonomisi'ne iki milyar dolar veriyor, bu güzelim ada. Bakın, iki milyar dolar ama biz hala sel felaketiyle, bozuk yollarla, elektrik derdiyle uğraşıp duruyoruz. Bunların hiçbiri aşılamayacak problemler değil. Hepsini aşacağız." diye konuştu.

"Bodrum'dan Muğla'ya gelenler, Muğla'da turizmi patlattı"

"Türkiye'nin hiçbir yerinde, hiçbir liderle bu kadar kaynaşmış ve iç içe olmuş bir halk göremezsiniz" diyen başkan, sözlerini şöyle tamamladı: Dikkat edin, bakın. Bu kardeşiniz bu kadar hizmet yaptı. Bir tane bile koruması yok, koruma nedir bilmez, nasıl bir kavramdır onu da bilmez çünkü ne var biliyor musunuz arkadaşlar? Benim arkamda hep siz vardınız. Hatırlıyor musunuz tatil günlerimi? Bodrum Yarımadası'ndan Muğla'ya giden halk Muğla turizminde patlama yarattı. Sonra da beni on beş kilometrelik araç konvoyuyla, üç buçuk saat yirmi bin kişiyle Bodrum Meydanı'nda bekledi. Niçin beklediniz? İnandığınız için.

Arapçavuş Kahvesi'nin içini ve dışını hınca hınç dolduran vatandaşlar, Başkan Kocadon'a verdikleri desteği, konuşması sırasında bol bol alkışlayarak gösterdi. Kahveye sığmayan vatandaşlar ise Kocadon'u dışarıda durarak dinledi.

Kaynak: Bültenler