Bingöl Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Bingöl Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

31.03.2019 16:59 | Son Güncelleme: 31.03.2019 22:19
Bingöl Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Türkiye, 31 Kasım yerel seçim sonuçlarına kilitlendi. Bingöl yerel seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Bingöl yerel seçim sonuçları, açılan sandık sayıları ve Bingöl adaylarının aldıkları oy oranları netlik kazandı. Bingöl ilçelerinin detaylı seçim sonuçları bu haberimizde.

Türkiye'nin gözü kulağı 31 Mart yerel seçim sonuçlarında. Bugün Bingöl için sandığa giden vatandaşlar, Bingöl Belediye Başkanı'nı belirlemek için oy kullandılar. Şimdi ise yerel seçim sonuçları merakla bekleniyor. Son yerel seçimde vatandaşların tercihi AK Parti'den yana olmuştu. Peki, Bingöl seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Bingöl 'de kim önde? Bingöl seçim sonuçları, yerel seçim sonuçları, adayların oy durumlarını merak ediyorsanız işte detaylar…

BİNGÖL 2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart yerel seçiminde Bingöl Belediye Başkanlığı için AK Parti'den Erdal Arıkan, MHP'den Mehmet Ziya Buyankara, CHP'den Vahdettin Uzunyayla Millet İttifakı kapsamında yarışacak. DSP adına Ahmet Özdil,Saadet Partisi adına Musa Ahmet Kaya, TKP adına Mesut Bayram, BBP adına Şerafettin Varolgüneş ve HDP adında da Hişyar Özsoy Bingöl Belediye Başkanlığı için aday olmuşlardı. Yerel seçim sonuçlarına göre Bingöl'de açılan sandık sayısı 30 ve buna göre AK Parti'den Erdal Arıkan % 35,83 oy aldı. HDP'den Hişyar Özsoy'un aldığı oy ise % 31. 88 olarak belirlendi.

BİNGÖL YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BİNGÖL 2014 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

2014 yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Bingöl 'de seçmenlerin tercihlerinin şu şekilde şekillendiğini görüyoruz:

Bingöl 'de 2014'deki yerel seçimlerde AK Parti adına Yücel Barakazi, BDP adına İlhan Çakabey aday olmuştu. Seçim sonuçlarına göre AK Parti % 58,31 oy oranı ile Bingöl Belediye Başkanlığı'nı kazandı. BDP ise % 25,91 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. SP adayı Serdar Atalay % 8, 74 oy oranı ile 3, HÜDAPAR'dan Mehmet Şenlik% 3,06 oy oranı ile 4. sırada yer aldı.

BİNGÖL İLİ İLÇELERE GÖRE YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Bingöl belediyesine bağlı tüm ilçelerin 31 Mart yerel seçimlerdeki sondakika, güncel durumlarını öğrenmek istiyorsanız Bingöl seçim sonuçları sayfamızı ziyaret edin.

Manşet Haberler

title