Binali Yıldırım, Koltuğu Devraldı - Haberler
Haberi Paylaş

Binali Yıldırım, Koltuğu Devraldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Binali Yıldırım, Koltuğu Devraldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atanan Binali Yıldırım, 12 yıl oturduğu koltuğu, Feridun Bilgin'den devraldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanlığı'na atanan Binali Yıldırım, 12 yıl oturduğu koltuğu, Feridun Bilgin'den devraldı. Yıldırım, "Cumhuriyet tarihinde bir bakanın ortalama görev süresi sekiz ay ama ben 12 yıl yaptım" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanı olan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, saat 17.00'da 12 yıl kesintisiz görev yaptığı koltuğu, Feridun Bilgin'den devraldı. Devir teslim törenine Başbakan Yardımcısı olan Lütfü Elvan da katıldı. Lütfü Elvan, 25 Aralık 2013 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Binali Yıldırım'ın yerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanlığı'na atanmıştı.

Yıldırım, devir teslim töreninde, "Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı şimdi biz devralıyoruz. 12 yıl şantiyelerde ter döktüm. Cumhuriyet tarihinde bir bakanın ortalama görev süresi sekiz ay ama ben 12 yıl yaptım. Yine Türkiye'ye sembol projeler kazandırmak için hep sahada olacağım. Biz kalabalık güçlü bir aileyiz. Bakanımıza şimdiye kadar yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi.

Devir teslim törenine İzmir milletvekilleri Necip Kalkan, Mahmut Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ ile Yıldırım'ın seçim ekibinde yer alan eski İl Başkan Yardımcısı Aziz Demir katıldı. - Ankara

Binali Yıldırım, Koltuğu Devraldı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım