Bilim insanları tarihin seyrini değiştirecek ördek gagalı dinozor buldu! Net fotoğrafı yok, yeri sır gibi saklanıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Bilim insanları tarihin seyrini değiştirecek ördek gagalı dinozor buldu! Net fotoğrafı yok, yeri sır gibi saklanıyor

Haberler.com - Haberler | Dünya

ABD'de gerçekleştirilen bir kazıda, tarihin seyrini değiştirecek bir keşfe imza atıldı. Tarihteki ilk kez karşılaşılan "ördek gagalı dinozor" türü hemen koruma altında alındı. Yeni türün şu ana kadar net fotoğrafı çekilemedi.

Bilim dünyası, insanları şaşkınlık içerisinde bırakan çalışmalara imza atmaya devam ediyor. ABD'de gerçekleştirilen bir kazıdan elde edilen dinozor fosili ise herkesi heyecanlandırdı.

Missouri eyaletinde ördek gagalı bir dinozorun gün yüzüne çıkarıldığı bildirildi. Söz konusu keşif "dünya çapında" diye nitelendirildi. Haberlere göre Missouri'de St. Louis kentinin yaklaşık 72 kilometre güneyinde yer alan Sainte Genevieve Müzesi Öğretim Merkezi ve Chicago'daki Field Müzesi'nden araştırmacılar ender karşılaşılan bir dinozora ait fosiller buldu.

Guy Darrough, KTVI News'e St. Louis yakınlarında genç bir dinozor ortaya çıkardıktan sonra her iki kuruluşu da dinozorlardan haberdar ettiğini söyledi. Fosil araştırmacısı "burada keşfettiklerinden daha etkileyici bir şey hayal edemediğini" ve bunun "dünya çapında bir keşif" olduğunu söyledi.

Field Müzesi ve Sainte Genevieve'den araştırmacılar daha sonra kamuoyuna açıklanmayan bir konumda ördek gagalı olarak bilinen bir dinozor cinsi olan Parrosaurus missouriensis'in yetişkin ve genç bireylerine ait fosiller buldu. Ördek gagalılar yaklaşık 7,5 ila 10 metre uzunluğa ulaşabilen ve türe adını veren ördek gagası şeklinde ağza ve buruna sahip otoburlardır.

Keşfin doğrulandığını dile getiren Darrough, "Nihayetinde Field Müzesi'ndeki dinozorların küratörü Pete Makovicky'yle konuştum. Buraya geldi ve bakıp 'Evet, dinozorlar bulmuşsunuz' dedi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (3)
Kimbel:Bu gün bahçede çalışırken ne buldum dersiniz,kazmayı vurdum aaa diye birisi bağırdı ellerimle toprağı açtım koskocaman gözleri saçı falan yok kurtardım oradan bana bir kızdı kafama niye vuruyorsun dedi aaa sen türkmüsün ? Yoo ben uzaydan geldim ,ee ne yani türkçeyi nerden biliyorsun ,güldü bize misafir işçiler nerden geliyor acaba ,berden sordum Türkiyeden tabi yakında 82.999 milyon işçi götürecez ,tamam niye 83 milyon değil ,? bir kişiyi burda bırakacaz,peki kim? Hayır söylemem yoksa hapse gire Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
bekir yapici:MILYON YIL ÖNCE ÖLMÜS BIR VARLIK CANLI DEGILDIR "CANLI" YASAYAN VARLIKLAR ICIN GECERLI BIR KELIMEDIR TÜRKCEYI DOGRU KULLANALIM Cevap Yaz 6 40 Yayından Kaldır
alperenlive:Evrim teorisi gerçek valla::) Kanıtları nerede peki? Saklıyoruz. Neden Saklıyorsunuz? Değeri artsın diye.. Tamam canım sen şöyle uzada güzelleşelim hadi anamm. Cevap Yaz 23 19 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Bilim insanlarından tarihin seyrini değiştirecek kazı! Çıkarılır çıkarılmaz saklandı

title