Beyaz Saray Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Trump'la Bağlarını Kopardı

Beyaz Saray Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Trump'la Bağlarını Kopardı

Trump'ın ilk aylarında Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı olan ve daha sonra görevden alınan Michael Flynn, "Rusya bağlantısı" soruşturmasında Trump'ın avukatlarına bilgi vermeyi kesti.

Seçim kampanyası sürecinde, ekibindeki isimlerin Rusya'dan yardım aldığı yönündeki iddialar nedeniyle aylardır sıkıntı yaşayan ABD Başkanı Donald Trump'a bir darbe de eski güvenlik danışmanından geldi.

FLYNN, TRUMP'IN AVUKATLARIYLA BAĞINI KOPARDI

Beyaz Saray eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael T. Flynn, Rusya'nın ABD seçimlerine olası müdahalesini soruşturan özel savcı Robert S. Mueller'in soruşturmasıyla ilgili Başkan Donald Trump'ın hukuk ekibiyle bilgi paylaşmama kararı aldı.

Amerikan New York Times gazetesi, Flynn'in Beyaz Saray'a bildirimde bulunduğunu yazdı.

"KENDİ ÇIKARLARINI KORUMAK İÇİN"

New York Times'ın davayla bağlantılı 4 kişiye dayandırdığı haberde gerekçe olarak, Flynn'in Trump'ın avukatlarıyla bilgi paylaşımının 'çıkar çatışması' yaratabileceği gösterildi.

TRUMP'IN AVUKATLARI DURUMDAN RAHATSIZ

Bu gelişme, Flynn'in savcı Mueller ile anlaşma yoluna gitmiş olabileceği söylentilerine yol açtı. Ancak tek başına bu durum Flynn'in Mueller'le işbirliği yaptığı anlamına gelmiyor. Bazı avukatlara göre Flynn, savcılarla müzakereye başlar başlamaz bilgi paylaşımından çekilmiş olabilir. Ancak bu tarz müzakerelerin çökme ihtimali de bulunuyor.

Ancak Beyaz Saray'a yapılan bu bildirim, Trump'ın avukatlarının Flynn'in savcı Mueller ile işbirliğine girdiğini düşünmelerine yol açtı. Flynn ve Trump cephesinden konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.