Beü Kütüphanesinde Kitaplar Tertemiz

Beü Kütüphanesinde Kitaplar Tertemiz
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’nde kitapların temizliği bir makine sayesinde yapılıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi'nde kitapların temizliği bir makine sayesinde yapılıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesinde kitapların temizliğini Kitap Yıkama Makinesi (book shower) ile gerçekleştiriliyor. Yeni hizmete giren makine kitapları temizlerken zarar veren bakterilerden de arındırıyor. Kütüphanede bulunan kitaplar böylece sağlıklı ve temiz bir biçimde saklanabiliyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi'nde (BEÜ) yeni hizmete giren kitap yıkama makinesi, mikrop kırıcı mor ötesi ışınlarla kitapları zararlı bakterilerden arındırırken aynı anda kapak ve iç sayfaların temizliğini sağlıyor. Tek tuş ile gerçekleştirilen bu işlemlerde kitaplar %99,9 oranında temizlenebiliyor.

ÖĞRENCİLERE ÇORBA SERVİSİ

Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, 4.950.501 adet elektronik kaynak, 11.700 basılı dergi ve 70.832 kitap ile 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Öğrencilerin rahat bir ortamda çalışabilmeleri amacıyla her türlü konfora sahip olan Kütüphanede gece 00.00-01.00 ve sabah 07.00-08.00 saatleri arasında çorba servisi yapılıyor. - ZONGULDAK

Beü Kütüphanesinde Kitaplar Tertemiz
Beü Kütüphanesinde Kitaplar Tertemiz
Beü Kütüphanesinde Kitaplar Tertemiz

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title