Haberler

Beşiktaş'ta Nükleer Karşıtı Eylem

'nükleer Karşıtı Platform' üyesi bir grup, Beşiktaş Kartal heykelinin bulunduğu meydanda nükleer santrallere karşı eylem yaptı.

'nükleer Karşıtı Platform' üyesi bir grup, Beşiktaş Kartal heykelinin bulunduğu meydanda nükleer santrallere karşı eylem yaptı. "Nükleer santral istemiyoruz', 'Nükleere inat yaşasın hayat' şeklinde slogan atan grup, eylemde 'Ne Sinop'ta ne Akkuyu'da, ne Türkiye'de, ne de dünyada nükleer santral istemiyoruz' şeklinde pankart açtı. Eyleme sahipleri ile katılan köpeklerin, boyunlarına 'Onu alma beni al' ifadesi yer alan yazılar asıldı.

'Nükleer Santrale hayır' yazılı sarı yelekler giyen grup adına basın açıklamasını Nükleer Karşıtı Platform adına Fidan Üredi okudu. Sinop'ta kurulması planlanan nükleer santralin 1 Nisan 2015'te yangından mal kaçırırcasına onaylandığını belirten Üredi, "Dünyada nükleer santrallerin elektrik üretimindeki payı hızla düşerken, eneri ihtiyacı bahane edilerek şeffaflıktan uzak, yuvarlak cümlelerle maddeleştiren, çocuklarımızın geleceğini ipotek altına alan halkımıza dayatılan bu anlaşmayı, faciayı yaşamış Japon halkının da desteğini alarak nükleer santral yapılmasına izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

BARAJLARI İDARE EDEMEZKEN NÜKLEER ENERJİ NASIL İDARE EDİLİR

Nükleer santral eylemin geçtiğimiz günlerde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle ön plana çıktığına dikkat çeken Nihat Çavdar "Termik santralleri, barajları idare edemeyen bir ülkenin teknik bölümü nükleer enerji gelirse bunu nasıl idare edebilir, bunu sormak lazım" diye konuştu. Türkiye'de nükleer santral istemediklerini söyleyen Rüya Kurtuluş ise "Enerji ihtiyacını gidermenin yolu enerji kayıplarını önlemektir. Alt yapı düzenlenirse bu ülkenin yeteri kadar enerji üretecek santralleri var. Nükleer santral gerçekten yaşamsal tehlike arz ediyor" şeklinde konuştu.

Eylemin ardından olaysız dağılan grup, Çernobil felaketinin yıl dönümü münasebetiyle 25 Nisan'da Sinop'ta kapsamlı bir miting düzenleyeceklerini ifade etti. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Sinop Politika Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 7 üniversiteye rektör atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 7 üniversiteye rektör atandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title