Başkan Tütüncü, Isparta'nın İlçelerini Ziyaret Etti

Başkan Tütüncü, Isparta'nın İlçelerini Ziyaret Etti

Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, Isparta'da 9 belediyeyi ziyaret etti.

Başkan Tütüncü, Isparta'nın İlçelerini Ziyaret Etti

Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği (ABB) Başkanı Hakan Tütüncü, Isparta'da 9 belediyeyi ziyaret etti.

Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, incelemelerde bulunmak üzere birlik üyesi belediyelerin başkanlarını makamlarında ziyaret etmeyi sürdürüyor. Antalya merkez ilçedeki, Burdur ve Isparta'nın batısındaki belediye ziyaretlerini tamamlayan Başkan Tütüncü, Isparta'nın doğusundaki birlik üyesi olan ve olmayan belediye başkanlarıyla da bir araya geldi.

9 BELEDİYE ZİYARET

Tütüncü, sırasıyla Sarıidris Belediye Başkanı Ramazan Pala'yı, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin'i, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü'yü, Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan'ı, Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı'yı, Çiçekpınar Belediye Başkanı Derviç Açar'ı, Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem'i, Aksu Belediye Başkanı Ali Kaya'yı ve Sütçüler Belediye Başkanı Mustafa Üstün'ü ziyaret etti. Tütüncü, Sütçüler Belediyesi'nin Dut ve Pekmez Şenliği'ne de katıldı.

ÜYE BELEDİYELERİ ÖNEMSİYORUZ

Ziyaretlerde başkanlardan çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Tütüncü, birlik üyesi 45 belediyeyi ziyaret eden bir yönetim olacaklarını belirtti. Üye belediye başkanlarını makamlarında ziyaret etmelerinin önemine dikkat çeken Tütüncü, "Kilometrece uzaklardan geliyoruz. Bu ziyaretlerimiz, üye belediye başkanlarını önemsediğimizin, samimiyetimizin göstergesidir" dedi.

CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

Tütüncü, başkanları makamlarında ziyaret ederek hangi konularda neye ihtiyaç duyduklarını görebildiklerini aktardı. Akdeniz Belediyeler Birliği'nin belediyelerin ortak ihtiyaçlarını karşılanmasında ve sorunlarının çözümünde inisiyatif alan bir kurum olduğunu hatırlatan Tütüncü, "Birliğin bu misyonunu en iyi şekilde yerine getirmenin gayretindeyiz. Üye belediyelere değer veriyoruz. Birlik, üye belediyeler ve halkımız için var. Üye belediyelerin gerek Ankara'da çözülmesi gereken problemleri, gerekse projelerine çeşitli kuruluşların destek vermesi noktasında ciddi çalışmalar yapacağız."

KÜÇÜK BELEDİYELERE AYRIMCILIK

Bu dönem küçük ölçekli belediyelere pozitif ayrımcılık sağlayacaklarının altını çizen Başkan Tütüncü, "Belli ölçeğin üzerindeki büyük belediyeler yardımlara ihtiyaç duymuyorlar. Problemlerini çözebiliyorlar. Küçük ölçekli bir belediyenin bir park projesi yaptırması bile büyük bir mesele haline geliyor. Belediyelerimize, projelerin hazırlanması noktasında ciddi manada bir destek vermeyi planlıyoruz."

Üye belediyelerin, sesi olacaklarına vurgu yapan Başkan Tütüncü, "Farklı partilerden olmamız hiç önemli değil. Sonuçta hepimiz aynı coğrafyanın insanlarıyız. Derdimiz halka hizmet etmek. Parti rozetimizi çıkardık. Yakamızda ay yıldızlı bayrağımızın rozeti var. Problemlerinizi çözerek vatandaşlarınıza daha güzel bir şehri armağan edebilmeniz için her zaman sizin yanınızdayız. İmkanlarımız nispetinde her konuda alakadar olacağız. Gerek Ankara'da gerekse yerel de problemlerin çözümü noktasında sizin sözünüz, sesiniz, gücünüz olmaya gayret göstereceğiz. Belediyeler birliği merkezine, Antalya'ya uzak değilsiniz. Antalya'da yüreği sizin için çarpan kardeşiniz ve kardeşleriniz var."

SANATÇILARLA BULUŞTU

Üye belediye başkanları da Tütüncü'ye ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, bir ABB başkanını kendilerini ilk kez ziyaret ettiğini dile getirdiler.

Tütüncü, ziyaretin anısına başkanlara çini vazo hediye etti. Tütüncü daha sonra Yalvaç Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Selami Akgün'e de ziyarette bulundu.

Başkan Hakan Tütüncü, Yalvaç ziyaretinde şehrin önemli mekanlarından biri olan Çınaraltı'na giderek burada ilçe sakinleriyle sohbet etti.

Tütüncü, Yenişarbademli Belediyesi'ni ziyaretinde ise belediyenin düzenlediği resim çalıştayına katılan sanatçılarla da bir araya geldi.

Başkan Tütüncü, Yenişarbademli AK Parti İlçe Teşkilatı'nı ve ilçe şehitliğini de ziyaret etti.

Tütüncü, saat 12.00 başlayan ziyaretini, saat 23.00'te Sütçüler Belediyesi'nin Dut ve Pekmez Şenliği'ne katılarak tamamladı.

Ziyaretlere, meclis üyeleri İsmail Avşar, İsa Sarpdağ, Dilaver Tanık, ABB Danışmanı Adlıhan Dere ve Birlik Genel Sekreteri Hüseyin İnce de eşlik etti. - ANTALYA

Kaynak: İHA