Başkan Kocamaz Silifke'de Muhtarlar ile Buluştu
Haberler » Yerel » Başkan Kocamaz Silifke'de Muhtarlar ile Buluştu - Haberler

Başkan Kocamaz Silifke'de Muhtarlar ile Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 19 Ekim Muhtarlar günü ve Muhtarlar haftası dolayısı ile mahalle muhtarları ile Akşam yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Kocamaz Silifke'de Muhtarlar ile Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı , 19 Ekim Muhtarlar günü ve Muhtarlar haftası dolayısı ile mahalle muhtarları ile Akşam yemeğinde bir araya geldi.


Tosmurlu Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Remzi Kır'a ait restoranda düzenlenen yemeğe MHP Mersin Milletvekili , Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Daire Başkanları, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Silifke, Erdemli ve Mut ilçesi Mahalle Muhtarları katıldı.


Yemekte yaptığı konuşmada, mahalle muhtarları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kocamaz, Mersin'in her köşesine hizmet götürmek için gayret sarf ettiklerini, yılların ihmalini 2,5 yıl gibi bir sürede çözüme kavuşturmak mümkün olmadığını ve muhtarların biraz sabırlı olmalarına ihtiyaçları olduğunu söyledi.


Mersin merkezde tüm muhtarları bir araya getirmenin güç olduğu için 3 ilçenin katılımı ile Silifke'de yemek düzenlediklerini ifade eden Başkan Kocamaz, "Tabiki gönlümüzden geçen bütün muhtar arkadaşlarımızın bir arada olmasıdır. Ancak büyük bir coğrafyada yaşıyoruz. Mesafeler çok uzun olduğu için biz vatandaşlarımızın ayağına gidelim dedik. Toprak bizim toprağımız, köy, belde, ilçe bizim. Bu ülke bizim. Hepimiz aynı gemide yolculuk yapıyoruz. Bu nedenle bizlerde Pazar günü Mersin'de, Pazartesi günü Silifke'de, Salı günü de Çamlıyayla'da muhtarlarımızla bir araya geleceğiz" dedi.


Mersin genelinde hizmet veren her belediyeye siyasi parti ayrımı yapmaksızın, gece-gündüz demeden çalışıp hizmet verdiklerini dile getiren Kocamaz, "Dağ taş, uzak yakın demeden her yere hizmet götürmenin gayreti içindeyiz. Biz hiçbir belediyeyi diğerinden farklı görmüyoruz. Tüm belediyelerimiz bizim için baş tacı. El ve gönül birliğimiz ile Mersin her geçen gün biraz daha değişiyor ve gelişiyor. Tabi ki, yılların ihmalini 2,5 yıl gibi bir sürede çözüme kavuşturmak mümkün değil. Biraz sabrınıza ihtiyacımız var. Bizler her şeyi bilir, beceririz. Bizim beceremediğimiz tek şey yalan söylemek" şeklinde konuştu.


Mersin merkez mahalleleri ve Tarsus ilçesi mahalle muhtarları ile konferans yöntemiyle canlı bağlantının da gerçekleştirildiği gecede muhtarlar ve aileleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'nın ve Remzi Kır'ın seslendirdiği türküler eşliğinde gönüllerince eğlendi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler