Başkan Karaosmanoğlu, Engellilerin Heyecanına Ortak Oldu

Başkan Karaosmanoğlu, Engellilerin Heyecanına Ortak Oldu

Aileleriyle doğa yürüyüşü yapan engelli çocuklar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun eşliğinde Gebze Gaziler Dağı Tabiat Parkı At Binicilik Alanında ata bindiler.

Başkan Karaosmanoğlu, Engellilerin Heyecanına Ortak Oldu
22.09.2017 14:12 | Son Güncelleme: 22.09.2017 14:12

Aileleriyle doğa yürüyüşü yapan engelli çocuklar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun eşliğinde Gebze Gaziler Dağı Tabiat Parkı At Binicilik Alanında ata bindiler.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, engelli çocuklar ve aileleri için düzenlenen doğa gezisi ile ata binme etkinliğine katıldı. Gebze Gaziler Dağı Tabiat Parkı At Binicilik Alanında yapılan programda engelli çocuklarla yakından ilgilenen ve at binmelerine eşlik eden Karaosmanoğlu, "Engelli kardeşlerimiz, çocuklarımız ve bireylerimiz bizim bir parçamız. Onları mutlu etme ve güzel bir hayat yaşatma görevimiz var" dedi.

Darıca Bir Umut Engelliler Derneği, Polis Eşleri Deneği, Gebze Otistik Çocuklar Okulu, Orman ve Su İşleri 1.Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü ile Tema Vakfı İşbirliği'nde gerçekleşen doğa gezisi ve ata binme etkinliğine Gebze Belediyesi ile destek verdiklerini belirten Karaosmanoğlu, engelli dostu bir kent olmanın da güzel örneklerini sergilediklerini ifade etti. Karaosmanoğlu, "Bu tesisi kentimize Büyükşehir Belediyesi olarak kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Şimdilerde Gebze Belediyemiz güzel bir işletme örneğiyle vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, engelli yavrularımıza hizmet veriyor. Bizler de Kocaeli'de ata binmeyen çocuğumuz kalmasın istiyoruz. İnsana en yakın, bütünleşen canlı attır. Bu nedenle kentimizde At Binicilik Alanlarımızın sayısını artırmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Geliştirdikleri projelerle, engelli bireylerin yaşamlarının daha kolay bir hale gelmesi için büyük çaba içerisinde olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Sosyal Belediyecilik projelerimizin sürdürülebilmesinde STK'larla olan işbirliğimizi artırarak sürdüreceğiz. Dernek ve vakıflarımızın katkısı, ilçe belediyelerimizin desteğiyle ihtiyaç duyulan ve insanımızın faydasına her projede Büyükşehir olarak yer alıyoruz, almayı da sürdüreceğiz. Bu organizasyonun yapılmasında Kocaeli Polis Eşleri Derneği Başkanı Aliye Denizci ve yönetim kurulu üyelerine ve diğer derneklerimize de çok teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

Karaosmanoğlu, daha sonra engelli çocukların ve gençlerin ata binmesine yardımcı olurken, onların heyecanlarına ortak da oldu. Birliktelik çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. Programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran ile Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Bekir Köksal'da katıldı. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title