Barla Haberleri

Barla haber, Barla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barla - 18.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
KAYBIN YÜZDE 55'İ AŞIRI SU ALIMI Eğirdir Gölü'nün öncelikli amacının içme suyunu karşılamak olduğuna dikkat çeken Dr. Erol Kesici, ama devasa borularla Atabey, Barla, Gelendost, Sarıidris, Senirkent, Eğirdir ve Yalvaç ilçeleri için gölden su alındığını kaydetti.
Barla - 17.11.2019
Eğirdir Gölü'nü kurutan borular - ARŞİV
'BU KADAR KAYBA DENİZ DAYANMAZ'Bu kadar su kaybına denizin bile dayanamayacağını söyleyen Dr. Kesici, "Eğirdir Gölü hiç dayanamadı ve kurumak üzere" dedi. Yaptığı uyarılarda, defalarca gölün boşaltıldığı yönünde açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Dr. Erol Kesici, "Eğirdir Gölü'nün nasıl boşaltıldığından bahsetmiştim. İşte o pompaj boruları. Birini kulaçladım, borunun çapını saramadım. Sanırım benim kulaç gibi iki tane daha olursa sarabiliriz. İçinden araç geçecek büyüklükte borular. Gelendost-Yenice kaynağından bu borularla kuru tarım alanlarına 3 ay süreyle su verildi. Bu nedenle 3 ayda gölün su seviyesi neredeyse 2 metre düştü" dedi.KAYBIN YÜZDE 55'İ AŞIRI SU ALIMIEğirdir Gölü'nün öncelikli amacının içme suyunu karşılamak olduğuna dikkat çeken Dr. Erol Kesici, ama devasa borularla Atabey, Barla, Gelendost, Sarıidris, Senirkent, Eğirdir ve Yalvaç ilçeleri için gölden su alındığını kaydetti.
Barla - 17.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-12
KAYBIN YÜZDE 55'İ AŞIRI SU ALIMI Eğirdir Gölü'nün öncelikli amacının içme suyunu karşılamak olduğuna dikkat çeken Dr. Erol Kesici, ama devasa borularla Atabey, Barla, Gelendost, Sarıidris, Senirkent, Eğirdir ve Yalvaç ilçeleri için gölden su alındığını kaydetti.
Barla - 10.11.2019
Engelli babasına eşlik ederek başladığı halterde Avrupa şampiyonu oldu
'KIZIM BENİ İDMANA GETİRİRKEN HEP SPORCULARI İZLİYORDU? Kızı Berfin Altun'un, kendisini idmana getirdiği süre boyunca salonda halter ekipmanlarıyla oynadığını söyleyen Selami Altun, şöyle konuştu 'Berfin'in spora başlaması da biraz ilginç oldu. Beni idmanlar için salona götürüp getiriyordu ve mecburen idman bitene kadar yanımda bekliyordu. İdmanlarımız da en aşağı 2 saat sürüyordu Berfin o süre zarfında salonda hep halter yapanları izliyordu. Avrupa'da derece yapmış sporcular vardı Kağıtspor'da onları gördükçe heveslenip orada halter ekipmanlarıyla oynamaya başladı. Halter hocamız Nurcihan Gönül ve Şule Şahbaz hocamız onlar da bana 'Çocuğun da bu sporu yapabilir. Neden gelip giderken onlar da yapmıyorlar, neden izin vermiyorsun' dedi. Bende yapabiliyorlarsa yapsınlar dedim. Berfin de o sayede boş barla oynarken spora başladı.
Barla - 10.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
"KIZIM BENİ İDMANA GETİRİRKEN HEP SPORCULARI İZLİYORDU" Kızı Berfin Altun'un, kendisini idmana getirdiği süre boyunca salonda halter ekipmanlarıyla oynadığını söyleyen Selami Altun, şöyle konuştu: "Berfin'in spora başlaması da biraz ilginç oldu. Beni idmanlar için salona götürüp getiriyordu ve mecburen idman bitene kadar yanımda bekliyordu. İdmanlarımız da en aşağı 2 saat sürüyordu Berfin o süre zarfında salonda hep halter yapanları izliyordu. Avrupa'da derece yapmış sporcular vardı Kağıtspor'da onları gördükçe heveslenip orada halter ekipmanlarıyla oynamaya başladı. Halter hocamız Nurcihan Gönül ve Şule Şahbaz hocamız onlar da bana 'Çocuğun da bu sporu yapabilir. Neden gelip giderken onlar da yapmıyorlar, neden izin vermiyorsun?' dedi. Bende yapabiliyorlarsa yapsınlar dedim. Berfin de o sayede boş barla oynarken spora başladı.
Barla - 30.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
"TEKNİĞİMİN BAŞARILI OLDUĞU GÖRÜLÜNCE MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİM" İlk zamanlarda küçük antrenmanlarla başladım. Boş barla idmanlar yaptım.
Barla - 07.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Torununun hiçbir zihinsel engeli bulunmadığını aksine çok zeki olduğunu dile getiren dede Kadir Ersan, Barış'ın bireysel konuşma eğitimleri ve fizik tedavi desteği almak için bir rehabilitasyon merkezine gittiğini, ancak bunların yetersiz kaldığını söyledi. Haftada 2 gün 2'şer saat fizik tedavinin yanında bir fizyoterapistin haftada 3 gün birer saat Barış'ı çalıştırdığını anlatan Ersan, "Bunların hiçbirisi yeterli değil. Biz de bu eksiği kapatmak için kendi çabalarımızla birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar fizik tedavi merkezlerinde gördüğümüz cihazların muadillerini yaptık. Bir çocuk bisikletinin pedalına ayakkabı monte edip bisiklet kullanmasını sağladık. Ayakta durabilmesi için kullanılan bir aletin benzerini yaptık. Şu an o aleti başka bir çocuğa hediye ettik, çünkü Barış o noktayı geçti. Evimizin terasına ve dükkanımızın arkasındaki boş alana yürüyüşünü desteklemek için paralel bar kurduk. Barış kenarlardaki demirlere tutunarak yürüyor. Uzmanlar dengede durma, eğilip kalkma, germe egzersizlerine ağırlık veriyor. Barış'ın ayağa kalkması için yapılan tüm çalışmalara biz de kendi çabalarımızla destek oluyoruz" dedi.  Paralel bara kısa süre içerisinde ilave olarak korse şeklindeki dik durma yeleğini ekleyeceklerini ifade eden Ersan, Barış'ın düzenli olarak yürüme egzersizi yaptığını söyleyerek şunları anlattı:   "Barış en az günde iki kez bu 30 metrelik alanı iki tur yürüyor. Bu onun özgüvenini geliştirerek beynin yürüme adaptasyonunu sağlayacak. Barış daha azimli. Onun azmi olmasa bu kadar yol alamazdık. Burada hayvanlarla iç içe açık alanda vaktini geçiriyor. Ondaki ilerlemeyi de görüyoruz. Doktorlarımız tedaviye ilk başladığımızda, '15 yaşından önce bağımsız yürüyemez' diyordu. Bu barla bu süreyi biraz daha erkene çektiğimizi düşünüyoruz.
Barla - 04.05.2019
Kara Yollarında Durum
Isparta-Eğirdir ayrımı-Barla yolunun 3.
Barla - 22.11.2018
Muhtarlıkta Görevliyle Tartıştı, Kalp Krizinden Öldü
Eğirdir'e bağlı Barla köyünde oturan Süleyman Demirtaş, 1 Haziran günü, 12 liralık su parasını ödemek için köydeki muhtarlık su tahsilat veznesine gitti.
Barla - 04.10.2018
Karayollarında Durum
Isparta-Eğirdir ayrımı-Barla yolunun 3.
Barla - 21.09.2018
Karayollarında Durum
Isparta-Eğirdir ayrımı-Barla yolunun 3.
Barla - 12.09.2018
Karayollarında Durum
Isparta-Eğirdir ayrımı-Barla yolunun 3.
Barla - 01.09.2018
Karayollarında Durum
Isparta-Eğirdir ayrımı-Barla yolunun 3.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Barla Haberleri | Barla Haber - Haberler - Barla haberleri, son dakika barla haber ve gelişmeleri burada. Avrupa şampiyonu milli halterci Özbek: Hedefler koyup hayallerimi gerçekleştirmeye çalışıyorum (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 23:46:53. #1.14#

title