Bakan Zeybekci Halı Sahaların Açılışına Katıldı

Bakan Zeybekci Halı Sahaların Açılışına Katıldı

Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yaptırılan ve 1 milyon liraya mal olan 12 halı sahanın açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Bakan Zeybekci Halı Sahaların Açılışına Katıldı
17.10.2015 17:25 | Son Güncelleme: 17.10.2015 17:25

Denizli'nin Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yaptırılan ve 1 milyon liraya mal olan 12 halı sahanın açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde gerçekleştirilen açılış törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yanı sıra, AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Denizli Milletvekili adayları Sema Ramazanoğlu, Osman Yüceliş ve çok sayıda davetli katıldı. Törenin açılışında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, "Merkezefendi Belediyesi olarak geçtiğimiz hafta kapalı Pazar yerinin açılışını gerçekleştirmiştik. Merkezefendi Belediyesi olarak bir çok projeye imza attık. Bugün çocuk ve gençlere yönelik olan projelerimizi anlatacağım. 5 bin çocuğumuza bisiklet dağıttık. Burada amacımız bisiklet kültürünü oluşturmaktı. Bu projemizi sürdürmeye devam edeceğiz. 5 bin çocuğumuza 10 bölgede yüzme havuzları kurarak eğitim verdik. Bunları birlik ve beraberlik içinde yaptık. Geçtiğimiz yıl bin 100 öğrencimize burs verirken bu rakam bu yıl 2 bin oldu. İlçe sınırları içindeki okula başlayan 4 bin öğrencimize çantalarını verdik. Halı sahalarımızın tamamı 1 milyon liraya mal oldu. Merkezefendi Belediyesi olarak yatırımları sürdüreceğiz. En kısa zaman içinde ilçemize 4 halı saha daha kazandıracağız" dedi.

Başkan Subaşıoğlu'nun konuşmasının ardından kürsiye çıkan Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencileri Başkan Muhammet Subaşıoğlu'na çiçek takdim ederek, halı sahadan dolayı teşekkür etti.

Ardından kürsüye çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "2004'te belediye başkanı olduğumuzda Denizli'nin her mahallesinde basket ve voleybol sahası olsun dedik. Denizli 2004'ten önce spor salonlarında bile spor aletleri yoktu. Şu anda binlerce spor alanları var. Denizli'de bir tek spor salonu vardı. Şu anda eski bağırsak deresinde 3 bin, üniversitede 5 bin kişilik salonlar var ve ayrıca okullarımızda spor salonlarımız var. Eğer alan olursa saha olursa başarılı sporcularımız çıkacaktır. Tüm belediyelerimize teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Sağlık Bakanlığı 1 milyon bisiklet dağıtılıyor. 2004'den önce Denizli'de bisiklet binilebilecek bir alan bile yoktu. Şimdi her biri 100, 700 bin metrekarelik devasa parklarımız var. Bir az önce teleferik açılışı yaptık. Binlerce insanımıza başka iklimler yaşatabilecek yer yaptık. 1 ay boyunca da teleferik bedava olacak" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Anafartalar Alparslan Spor Kulübü öğrencileri Bakan Nihat Zeybekci'ye çiçek takdim etti. Ardından kurdele kesen protokol üyeleri Sevindik, 1200 Evler, Muratdede, Gültepe, Yenişehir, Selçukbey, Sırakapılar, Mehmet Akif Ersoy, Aşağışamlı, Hacıeyüplü, Göveçlik, Çakmak halı sahaların açılışını gerçekleştirirken, 5 adet kar kürüme aracını da faaliyete soktu. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

title