Bağımsız Denetim

Ortaklık hesaplarının doğruluğunun teyit edilmesi amacıyla, dışarıdan yetkili bir bağımsız denetimci tarafından denetlenmesine bağımsız denetim denir.

BAĞIMSIZ DENETİM HABERLERİ

Bağımsız Denetim - 09.09.2021
SPK haftalık bülteni
Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret AŞ (şirket) ile ilgili yapılan incelemeler sonucunda, şirkete 26 bin 49 lira, Kamil Karakaş'a 26 bin 49 lira, Zeliha Elif Karakaş Zar'a 26 bin 49 lira, Melek Karakaş'a 26 bin 49 lira ve Ata Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM AŞ'ye 26 bin 49 lira idari para cezasının uygulanmasını kararlaştıran SPK, Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 83 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.
Bağımsız Denetim - 19.08.2021
SPK haftalık bülteni
Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat AŞ'ye 98 bin 194 lira, Özen Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık AŞ'ye 153 bin 708 lira, Ata Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM AŞ'ye 92 bin 883 lira, Piramit Menkul Kıymetler AŞ'ye 5 milyon 765 bin 701,85 lira idari para cezası uygulanmasını kararlaştıran Kurul, Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 52 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılması kararı aldı.
Bağımsız Denetim - 06.08.2021
TMSF tasarruf finansman şirketlerinin tasfiyesinde yol haritasını belirledi
Tasfiye komisyonları, eylem planları çerçevesinde tasarruf finansman şirketlerinde şu işlemleri halihazırda yürütmeye devam ediyor: "Bilgi-işlem denetimi ve yedekleme, Şirketlere ait varlıklar ve haklar ile borç ve yükümlülüklerinin, teminat eksikliklerinin ve diğer risklerin tespiti, Yetkisiz şahıslarda şirket mal varlığı bulunup bulunmadığının tespiti, Tasfiye bilançosuna esas kayıtların doğrulanması ve bağımsız denetim raporunun hazırlanması, Toplam 53 bin 533 adet tasarruf finansman sözleşmesinin incelenerek şirket kayıtlarıyla uyumunun tespiti, Şirket hak kayıplarının önlenmesine ilişkin her türlü idari ve hukuki geri kazanım faaliyetleri, Çalışmaların süratle tamamlanmasının ardından, şirketlerin tasfiye bilançosu hazırlanarak, alacaklılar sıra cetveli düzenlenecek ve şirketin paraya çevrilebilen tüm menkul, gayrimenkul, hak ve alacakları tahsil edildikçe, sıra cetveline uygun şekilde hak sahiplerine bildirim yapılacak.
Bağımsız Denetim - 08.07.2021
BDDK'dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylık
Ayrıca, bankacılık sektöründeki toplam riski Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca (Kurul) belirlenen tutarın üzerinde olan kredi müşterilerinden bankalarca alınması zorunlu belgeleri toplama yükümlülüğünün yalnızca canlı alacak olarak izlenen müşterilerden isteneceği ve bu kapsama ilk defa giren müşterilerin bağımsız denetim sürecinin başlatıldığının belgelendirilmesi kaydıyla kendilerine kredi tahsisi yapılabileceği netleştirildi.
Bağımsız Denetim - 29.06.2021
AK Parti'li Şanverdi, muhalefetten Makine Kimya Endüstrisi teklifine destek vermesini istedi
Sayıştay, TBMM ve Milli Savunma Bakanlığı denetimleri başta olmak üzere, kamu denetimlerinin devam edeceğini, şirketin ayrıca Türk Ticaret Kanunu kapsamında bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetleneceğini ifade eden Şanverdi, şunları kaydetti: "Bir sürü, gerçekle ilgisi olmayan kara propagandayla aslında büyük bir fırsatı kaçırıyorlar.
Bağımsız Denetim - 28.06.2021
MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi
Denetim MKE AŞ, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun yetkilendirdiği bağımsız denetim kuruluşları arasından genel kurul kararı ile belirlenecek kuruluş tarafından bağımsız denetime tabi tutulacak.
Bağımsız Denetim - 25.06.2021
Fenerbahçe'nin 2021 yılı bütçesi ve borçlanması oy çokluğuyla kabul edildi
Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu'nda devam ediyor. Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Karaçam, sarı-lacivertli kulübün gelir gider tabloları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2018 Mayıs ayı borç rakamının 3 milyar 184 milyon lira olduğunu kaydeden Karaçam, "Bu rakam uluslararası bağımsız denetim şirketi tarafından denetlenmiş bir rakam, bizden önceki yönetime ait bir dönem.
Bağımsız Denetim - 24.06.2021
SPK haftalık bülteni
Kurul tarafından, Any Partners Bağımsız Denetim AŞ'nin "Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetimle Yetkili Kuruluşlar Listesi"ne alınmasına, Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ'nin Altıncı Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun kuruluşuna izin verilmesi ve katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebinin, Phillip Portföy Yönetimi A.
Bağımsız Denetim - 24.06.2021
MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonunda görüşülüyor
Denetim MKE A.Ş, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'nun yetkilendirdiği bağımsız denetim kuruluşları arasından genel kurul kararı ile belirlenecek kuruluş tarafından bağımsız denetime tabi tutulacak.
Bağımsız Denetim - 23.06.2021
MSB'den 'MKEK' açıklaması
'İŞTEN ÇIKARMA SÖZ KONUSU DEĞİL' Açıklamanın devamında şöyle denildi: "Bu çerçevede, Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketinin kurulması hakkındaki Kanun Taslağı ile; sermayesinin tamamı Hazineye, yönetim, temsil, denetim hak ve yetkileri Milli Savunma Bakanlığına ait olan, Kurum bünyesinde görev yapan hiçbir personelin işten çıkarılması kesinlikle söz konusu olmadan ve personelin tüm mali ve sosyal hakları korunarak, özel hukuk hükümlerine tabi bir kamu şirketine dönüşüm amaçlanmaktadır. Böylece Kurum, Milli Savunma Bakanlığı çatısı altında, halihazırda var olan konumu ve yetkinliği korunarak, KİT statüsünden daha esnek bir yapıya kavuşturulacaktır. Bağımsız denetim dahil her türlü iç ve dış denetime tabi olacak, faaliyet alanı ile ilgili iş ve işlemlere yönelik olarak birtakım kamu mevzuatından muafiyete sahip olacaktır.
Bağımsız Denetim - 22.06.2021
Bursaspor Kulübü, mali tabloların doğruluğunun inceleneceğini duyurdu
Bursaspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, belirlenecek bağımsız denetim kuruluşu tarafından Bursaspor Kulübü Derneği ve iştiraklerine ilişkin olarak yapılacak denetim çalışmasında öncelikle genel kurul tarihi itibarıyla devir bilançosu ve diğer mali tabloların doğruluğunun...
Bağımsız Denetim - 22.06.2021
Bursaspor Kulübü: "Mâlî tabloların doğruluğu incelenecek"
Bursaspor Kulübü, resmi internet sitesinden dikkat çeken bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Belirlenecek bağımsız denetim kuruluşu tarafından Bursaspor Kulübü Derneği ve iştiraklerine ilişkin yapılacak denetim çalışmasında öncelikle genel kurul tarihi itibariyle devir bilançosu ve diğer mali tabloların doğruluğu incelenecektir" ifadelerine yer verildi.
Bağımsız Denetim - 16.06.2021
MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi TBMM'de
Denetim MKE A.Ş, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun yetkilendirdiği bağımsız denetim kuruluşları arasından genel kurul kararı ile belirlenecek kuruluş tarafından bağımsız denetime tabi tutulacak.
Bağımsız Denetim - 03.06.2021
SPK haftalık bülteni
Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin 100 milyon lira, Odea Bank AŞ'nin 4 milyar lira, Aktif Yatırım Bankası AŞ'nin 3 milyar lira borçlanma araçları ihracı başvurusuna onay veren Kurul, Note Office Uluslararası Bağımsız Denetim Danışmanlık ve YMM AŞ'ye ve Ser-Berker Bağımsız Denetim AŞ'ye müşteri kabulüne ilişkin olarak mevzuat hükümlerine uyulmaması nedeniyle toplam 93 bin 956 lira idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.
Bağımsız Denetim - 20.05.2021
SPK haftalık bülteni
SPK, Salih Bitkay ve Ömer Acar adlı şahıslara toplam 102 bin 472 lira, Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ pay piyasasında 5 Ekim 2020 - 28 Ekim 2020 döneminde gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak Seyhan Sürme ve Aykut Sürme adlı şahıslara toplam 2 milyon 206 bin 689 lira, Gedik Yatırım Menkul Değerlere 976 bin 851 lira, BDD Bağımsız Denetim ve Danışmanlık'a 586 bin 969 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
Bağımsız Denetim - 20.05.2021
ABD'li senatörlerden "Pentagon'un bağımsız denetimden geçemezse ceza almasını" öngören tasarı
Demokrat Senatör Bernie Sanders'ın başını çektiği bir grup senatör, Pentagon'un da diğer federal kurumlar gibi yıllık bağımsız denetimden geçirilmesi ve denetimden kalması halinde ceza alması için tasarı sundu.
Bağımsız Denetim - 05.05.2021
Facebook denetim kurulu, Trump'ın hesabını bir süre daha kapalı tutma kararı aldı
Facebook'un bağımsız Denetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Kurul, temelsiz bir seçim sahtekarlığı anlatısını ve ısrarlı eylem çağrılarını sürdüren Trump'ın ciddi bir şiddet riskinin mümkün olduğu bir ortam yarattığını tespit etti.
Bağımsız Denetim - 05.05.2021
BDDK'dan mali şeffaflığı güçlendirecek yönetmelik revizyonu
Taslak düzenleme ile ayrıca, bankalardan kredi kullanan şirketlere bağımsız denetimden geçmiş mali tablo sunma zorunluluğu getiren asgari 100 milyon TL kredi bakiyesi tutarı, gerekli dönemlerde tüm şirketler için revize edilebilmesi amacıyla Kurul tarafından belirlenebilecek.
Bağımsız Denetim - 05.05.2021
Süper Lig'de harcama limitlerini aşan 3 kulübe ihtar cezası
2019/2020 futbol sezonunun tamamlanmasını takiben kulüpler tarafından hazırlanan ve Bağımsız Denetim Şirketi tarafından onaylanan Takım Harcama Limiti gerçekleşme raporları 03.
Bağımsız Denetim - 28.04.2021
BAKKA'nın nisan ayı yönetim kurulu toplantısı yapıldı
Marttaki yönetim kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, Altunsu, 2019-2020 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) İlerleme Raporları, 2020 Bağımsız Denetim Raporu ve İnsan Kaynakları ile ilgili hususlar hakkında Gürel ve üyelere bilgi verdi.
Bağımsız Denetim - 22.04.2021
FINTR: "Kripto sektöründe regülasyon ve lisanslama şart"
Finansal Teknoloji ve İnovasyon Derneği, kripto sektöründe yapılacak regülasyon öncesinde bu sektörde faaliyet gösteren kurumların dinlenmesi gerektiğini ve düzenleme ile lisanslama, bağımsız denetim gibi konuların zorunlu hale getirilmesini vurguladı.
Bağımsız Denetim - 07.04.2021
BDDK'nın tasarruf finansman şirketleri hakkında yönetmeliği yürürlüğe girdi
Tasarruf finansman şirketlerinde kurumsal yönetim yapısı güçlendirilecek Tasarruf finansman şirketlerinin yıl sonu mali tablolarına ilişkin bağımsız denetim raporlarının takip eden yılın 15 Nisan'a kadar, haziran sonu bağımsız denetim raporlarının 15 Ağustos'a kadar ve yıllık faaliyet raporlarının en geç devam eden yılın nisan ayı sonuna kadar Kuruma bildirilmesi zorunlu olacak.
Bağımsız Denetim - 25.03.2021
Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin yönetmelik taslağı görüşe açıldı
Yıl sonu mali tablolarına ilişkin bağımsız denetim raporlarının takip eden yılın 15 Nisan'a kadar, haziran sonu bağımsız denetim raporlarının 15 Ağustos'a kadar ve yıllık faaliyet raporlarının en geç devam eden yılın nisan ayı sonuna kadar Kuruma bildirilmesi zorunlu olacak.
Bağımsız Denetim - 17.03.2021
Quick Sigorta Genel Müdürü Yaşar: "Şirketler, Tahvil Garanti Fonu'yla piyasalara erişecek"
Yaşar sözlerini şöyle sürdürdü: "Söz konusu iki ihracın en önemli özelliği ihracı gerçekleştiren şirketin daha önce sermaye piyasalarına hiç erişmemiş bir şirket olmasıydı. Bu bakımdan hükümetimizin Tahvil Garanti Fonu kurulması konusundaki reform çalışmalarını fikren destekliyoruz. Maddi olarak desteklemeyi de, bizlere bir görev verilirse çok isteriz. Bizce farklı modeller kurulabilir. Mesela, fonu kurma görevi sigorta şirketlerine verilebilir. İstekli olan sigorta şirketleri fonun sermayesini ve yöneticilerini belirleyerek şeffaf ve verimli bir yapı kurabilir. Devlet de kurulan fona ortak olabilir. Fona sağlanacak reasürans desteği ile kısa bir süre içinde milyarlarca liralık kapasite oluşturulabilir. Bağımsız denetim şirketleri, rating şirketleri, aracı kurumlar gibi paydaşlarla reel sektör şirketlerinin en düşük maliyetle buluşturulmasında da öncü rol oynayabiliriz.
Bağımsız Denetim - 12.03.2021
"Tasarruf finansman şirketleri bir ay içinde BDDK'ya başvurmalı"
"Kanunun Geçici 7 nci maddesi kapsamında Kurumumuza başvuracak şirketler, verecekleri dilekçe ile birlikte Ek'te yer alan formata uygun belgeleri noter onaylı şekilde; İntibak veya iradi tasfiye planını, Bilgi formunu, Tasarruf finansman faaliyetinde bulunduklarına dair beyanı, Sürecin tamamlanacağına ilişkin yönetim kurulu taahhüdünü, Ortaklarına ait beyanname ve taahhütlerini, Üst düzey yöneticilerine ait beyannameyi, Kamu Gözetimi Kurumu tarafından kamu yararını ilgilendiren kuruluşların denetimi ile yetkilendirilmiş bir bağımsız denetim kuruluşu ile yapılan bağımsız denetim sözleşmesini sunacaklardır.
Bağımsız Denetim - 11.03.2021
İLKSAN'ın 2020 yılı dönem karı 207 milyon lira oldu
İLKSAN Genel Müdürü Mintez Şimşek, yazılı açıklamasında, bağımsız denetçi tarafından yapılan mali denetim sonucunda 2020 yılına ait bağımsız denetim raporunun hazırlandığını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bağımsız Denetim Haberleri | Bağımsız Denetim Haber - Haberler - Bağımsız Denetim haberleri, son dakika bağımsız denetim haber ve gelişmeleri burada. Dr. İzel Levi Coşkun'un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe kitabı çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 17:38:46. #1.15#

title