Azatlı Haberleri

Azatlı haber, Azatlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Azatlı - 23.04.2021
Edirne Valisi Canalp köyleri ziyaret ederek salgın tedbirlerine uyulmasını istedi
Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Abdülkadir Seri ve İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım'ın da eşlik ettiği Vali Canalp; Azatlı, Şerbettar, Kuzucu, Kulubalık, Bakışlar, Tahal, Kabaağaç, Necatiye, Naipyusuf, Taptık köylerini de ziyaret etti.
Azatlı - 15.02.2021
AK Parti İl Başkanı İba, yıldırım düşmesi sonucu yaralanan kişiyi ziyaret etti
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Havsa ilçesine bağlı Azatlı köyünde evine yıldırım isabet etmesi sonucu yaralanan İsmail Yılmazoğulları'nı ziyaret etti.
Azatlı - 03.02.2021
Son dakika... DSİ, Niğde'ye 18 yılda 778 milyon liradan fazla yatırım yaptı
2020 yılında Ören Barajı sulaması işinin tamamlanarak 15 bin 710 dekar tarım arazisinin kapalı sistem sulama şebekesine kavuşturulduğuna dikkati çeken Yıldız, 2021 yılı içerisinde ise merkez Kayırlı ve Hançerli, Çamardı Bademdere, Ulukışla Handeresi ve Çiftlik Azatlı göletlerinin sulama şebekelerinin tamamlanmasının planlandığına işaret etti.
Azatlı - 30.12.2020
Gelecek yıl Niğde'de 11 bin 550 dekar tarım arazisi daha modern sulamaya kavuşacak
İldeki Merkez Kayırlı ve Hançerli göletleri, Çamardı Bademdere, Ulukışla Handeresi ve Çiftlik Azatlı göletlerinin sulama şebekelerinin inşası için sözleşmelerin imzalandığını ifade eden Yıldız, "2021'de tamamlanması planlanan sulama hatlarına yaklaşık 40 bin metre HDPE boru döşenecek ve 433 adet sanat yapısı imal edilecek.
Azatlı - 10.08.2020
"Şehir Şehir Eskrim" projesinin yeni durağı Manisa oldu
Manisa'nın genç eskrimcileri Nisanur Gökkaya, Yusuf Akın, Duru Kayalar, Mehmet Altıntopu, İrem Öz, Elif Şengün, Ömer Coşgun, Kerem Azatlı, Sümeyra Pamuk ve Doruk Üren de eskrimle tanışma hikayeleri, pandemi süreci çalışmaları ve hedeflerini anlattı.
Azatlı - 19.10.2019
Edirne'den kısa kısa
Azatlı Köyü Muhtarı Musa Balcı, törene katılan muhtarlar adına yaptığı konuşmada, vatandaşların sorunlarının çözüme kavuşması, istek ve taleplerinin en kısa sürede gerçekleşmesi için çaba harcadıklarını kaydetti.
Azatlı - 16.09.2019
Bahçe duvarında tarihi keşif
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ve İslahiye Belediyesi'nin destekleriyle Prof. Dr. Atilla Engin başkanlığında, tarihi Yesemek Heykel Atölyesi ve Taş Ocağı'nda devam eden kazı çalışmaları sırasında çevrede yüzey araştırması yapan ekip, bir evin briketten bahçe duvarında kullanılan garip şekilli bir taş fark etti. Ekip yakından incelediği taşın, Geç Roma Dönemi'nden, M.Ö. 3-4'üncü yüzyıllara ait mezar taşı olduğunu belirledi. Nahsen Korkmaz'a ait evin bahçe duvarındaki taşın 50 yıl önce tarlada bulunarak duvar yapılırken buraya yerleştirildiği öğrenildi. Ekibin tesadüfen bulduğu taşın üzerine Grekçe ile yazılan yazıtta ise 'Özgür/azatlı kız kardeşi için yaptırdı' ibaresinin yer aldığı belirlendi.
Azatlı - 06.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 22
Olay, akşam saatlerinde Azatlı yolundaki Hilmi Özkarakaş'a ait bağ evinde meydana geldi.
Azatlı - 01.04.2019
Niğde'de Beldelerde Seçim Sonuçları
Niğde'nin belde belediyelerinde ise sürpriz sonuçlarda çıktı. İşte Niğde'nin belde belediyelerinin kesin olmayan sonuçlara göre kazananları; Kiledere AK Parti İsmail Tereci, Bahçeli AK Parti Zafer Tokgöz, Kemerhisar CHP Ramazan Oya, Gümüşler MHP Refik Caymaz, Karaatlı AK Parti Emin Yılmaz, Keçikalesi AK Parti Lütfi Öztürk, Çukurkuyu MHP Ahmet Halisdemir, Bağlama MHP Murat Karakuzu, Konaklı MHP Maksut Özçelik, Edikli AK Parti Ercan Şayhan, Alay AK Parti Sefa Erol, Hacıabdullah MHP Recep Doğmuş, Aktaş MHP Erdoğan Şevenk, Sazlıca AK Parti Süleyman Görgülü, Yıldıztepe AK Parti Hacı Güngör, Gölcük CHP Ramazan Tuncay, Bozköy AK Parti Ömer Dalgıç, Azatlı AK Parti Reşat Polat, Divarlı AK Parti Rüstem Cullaz, Dündarlı AK Parti Mustafa Kamar.
Azatlı - 13.01.2019
AK Parti Niğde Aday Tanıtım Toplantısı
Beldelerde ise Karakapı'da Kamil Demiralp, Keçikale'de Şamma Öztürk, Bahçeli'de Zafer Tokgöz, Çukurkuyu'da İleri Koçak, Kemerhisar'da Yusuf Kurt, Azatlı'da Reşat Bolat, Bozköy'de Ömer Dalgıç, Divarlı'da Rüstem Cullaz, Aktaş'ta Hasan Ali Davarcı, Alay'da Sefa Erol, Bağlama'da Recep Yaşar, Değirmenli'de Yıldıray Tok, Dündarlı'da Mustafa Kamar, Edikli'de Ercan Şayhan, Gümüşler'de Refik Caymaz, Hacıabdullah'da Ahmet Takyan, Kaaratlı'da Emin Yılmaz, Kiledere'de İsmail Tereci, Konaklı'da Erdal Altın, Sazlıca'da Süleyman Görgülü, Orhanlı'da Erhan Bolat, Yeşilgölcük'te Yusuf Sağlam, Yıldıztepe'de Hacı Güngör, AK Parti'nin adayları oldu.
Azatlı - 13.01.2019
AK Parti Niğde Aday Tanıtım Toplantısı
Beldelerde ise Karakapı'da Kamil Demiralp, Keçikale'de Şamma Öztürk, Bahçeli'de Zafer Tokgöz, Çukurkuyu'da İleri Koçak, Kemerhisar'da Yusuf Kurt, Azatlı'da Reşat Bolat, Bozköy'de Ömer Dalgıç, Divarlı'da Rüstem Cullaz, Aktaş'ta Hasan Ali Davarcı, Alay'da Sefa Erol, Bağlama'da Recep Yaşar, Değirmenli'de Yıldıray Tok, Dündarlı'da Mustafa Kamar, Edikli'de Ercan Şayhan, Gümüşler'de Refik Caymaz, Hacıabdullah'da Ahmet Takyan, Kaaratlı'da Emin Yılmaz, Kiledere'de İsmail Tereci, Konaklı'da Erdal Altın, Sazlıca'da Süleyman Görgülü, Orhanlı'da Erhan Bolat, Yeşilgölcük'te Yusuf Sağlam, Yıldıztepe'de Hacı Güngör, AK Parti'nin adayları oldu.
Azatlı - 11.01.2019
AK Parti Niğde'de İlçe ve Belde Adaylarını Açıkladı
Beldeler ise şu şekilde; Karakapı: Kamil Demiralp, Keçikalesi Şamma Öztürk, Bahçeli Zafer Tokgöz, Çukurkuyu İleri Koçak, Kemerhisar Yusuf Kurt, Azatlı Reşat Bolat, Bozköy Ömer Dalgıç, Divarlı Rüstem Cullaz, Aktaş Hasan Ali Davarcı, Alay Sefa Erol, Bağlama Recep Yaşar, Değirmenli Yıldıray Tok, Dündarlı Mustafa Kamar, Edikli Ercan Şayhan, Gümüşler Refik Caymaz, Hacıabdullah Ahmet Takyan, Kaaratlı Emin Yılmaz, Kiledere İsmail Tereci, Konaklı Erdal Altın, Sazlıca Süleyman Görgülü, Orhanlı Erhan Bolat, YeşilGölçük Yusuf Sağlam, Yıldıztepe Hacı Güngör.
Azatlı - 30.11.2018
Prof. Dr. Ercan: Çanlar 2033'ten Sonra Çalmaya Başlar (Yeniden)
15 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBEDER İstanbul depreminin 2045 yılından önce olmayacağını söyleyen Prof. Dr. Ercan, "Çanlar 2033'ten sonra çalmaya başlar. 2033'e kadar deprem olacağını düşünmüyorum. En olası yıllar 2040 ile 2050 yılları arasındadır. Deprem şu an için olursa biraz önce saydığım yerlerde 'Küçükçekmece, Silivri, Marmara Ereğlisi' 15-20 bin kişiyi kaybedebiliriz. İstanbul'da 1 milyon 750 bin olduğunu sanıyoruz. Milyonlarca kişi evsiz kalabilir" dedi. Prof. Dr. Ercan, tarihi yarımada bölgesinin olası İstanbul depreminde en fazla etkilenen bölgelerden biri olacağını söyleyerek, "Ayasofya Müzesi'nden Süleymaniye Camii'ne, Süleymaniye Camii'nden Azatlı Deresi'nin olduğu kesime kadar olan bölgenin altındaki depremden çok güçlü olarak etkilenecektir" şeklinde konuştu.
Azatlı - 30.11.2018
İstanbul- Prof. Dr. Ercan Çanlar 2033'ten Sonra Çalmaya Başlar
15 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBEDER İstanbul depreminin 2045 yılından önce olmayacağını söyleyen Prof. Dr. Ercan, "Çanlar 2033'ten sonra çalmaya başlar. 2033'e kadar deprem olacağını düşünmüyorum. En olası yıllar 2040 ile 2050 yılları arasındadır. Deprem şu an için olursa biraz önce saydığım yerlerde 'Küçükçekmece, Silivri, Marmara Ereğlisi' 15-20 bin kişiyi kaybedebiliriz. İstanbul'da 1 milyon 750 bin olduğunu sanıyoruz. Milyonlarca kişi evsiz kalabilir dedi.  Prof. Dr. Ercan, tarihi yarımada bölgesinin olası İstanbul depreminde en fazla etkilenen bölgelerden biri olacağını söyleyerek, "Ayasofya Müzesi'nden Süleymaniye Camii'ne, Süleymaniye Camii'nden Azatlı Deresi'nin olduğu kesime kadar olan bölgenin altındaki depremden çok güçlü olarak etkilenecektir şeklinde konuştu.
Azatlı - 19.11.2018
Definecilerin Talan Ettiği 192 Yıllık Su Bendi Havadan Görüntülendi
Osmanlı Sultanı II. Mahmut tarafından 1826 yılında yapımına başlanılan ve 1828 yılında bitirilen Su bendi günümüzde Başakşehir Arnavutköy sınırında yer alıyor. Küçükçekmece'nin kuzey yamacında bulunan Azatlı Baruthanesinin su ihtiyacını karşılamak amacıyla yaptırılan 'Şamlar Bendi' olarak bilinen su bendi, baruthane aktif kullanıldığı sürece hizmet verdi.
title