Ayvalık Belediye Başkanı Türközen, CHP'den İstifa Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Ayvalık Belediye Başkanı Türközen, CHP'den İstifa Etti

Ayvalık Belediye Başkanı Türközen, CHP'den İstifa Etti

Ayvalık ilçe Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen ve Küçükköy belde Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP'den istifa etti.

Ayvalık ilçe Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen ve Küçükköy belde Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP'den istifa etti.

Türközen, Ergin ve bir grup kişiyle geldiği CHP Ayvalık İlçe Başkanlığı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP'ye 41 yıldır hizmet ettiğini bildirdi.

CHP'nin, yerel seçimler için aday belirleme sürecine değinen Türközen, şöyle konuştu:

"Bu arkadaş (Rahmi Gençer), 24 Temmuz'da aday adaylığı dilekçesini verdikten sonra 'Adaylığım kesin. Ayvalık Belediye Başkan adayıyım' diye dolaşmaya başladı. Biz ise diğer aday adayı 5 arkadaş olarak aramızda hizmet yarışına girdik. İlçe Başkanımız da CHP Genel Merkezinin yanı sıra İl Başkanlığınca yapılan anketlerde en yakın iki aday arasında eğilim yoklaması yapılmasına ilişkin kararın ardında durmadı. İlçe Başkanlığı yönetimindeki diğer arkadaşlar bu kararın ardında durdu ama o durmadı. Bu eğilim yoklaması her defasında CHP Genel Merkezi tarafından reddedildi. Adaylık için ona söz verilmiş. İstifalarımızın sorumluları, tamamen CHP Genel Merkezi, Aday Belirleme Komisyonu ve Parti Meclisi (PM) üyeleridir. Yeni bir oluşum sağlayabilirsek bunu tamamen CHP'liler olarak gerçekleştireceğiz. Bu oluşum asla CHP'ye ihanet etmek ya da herhangi bir partinin adamı olarak gerçekleşmeyecek. Bu oluşumu gerçekleştirebilirsek ve başarılı olursak ve bizi partiye davet ederlerse yine CHP'ye döneceğiz."

Ayvalık Belediye Başkanlığına CHP'den aday adayı olan Ergin ise partisinden istifa etmek zorunda kalmaktan büyük üzüntü duyduğunu anlattı.

Gençer'in, partinin Genel Merkezi tarafından Ayvalık Belediye Başkanlığına aday gösterildiğini söyleyen Ergin, "CHP Genel Merkezi, sermayenin gücü, oluru ve ricasıyla birini atamıştır. Bu zatın adı daha önce AKP ve MHP ile anılmıştı. 2 Eylül'de partinin İç Tüzüğünün 12'nci maddesine göre üye kaydedildi ve aday gösterildi. Bunu kabul edemeyiz. Çünkü bu zat, CHP'nin potansiyeline inandığı için AKP'yi veya MHP'yi değil, CHP'yi tercih etti. Bugüne kadar her şeyde hazıra kondu. Bu oyunun içinde olmak istemiyorum" ifadesini kullandı.

AA - Son Dakika Haberleri

Hasan Bülent Türközen, Rahmi Gençer, Küçükköy, Ayvalık, Politika, Güncel, Haber

title