Aydın'da Belediye Operasyonu: 25 Gözaltı

Aydın'da Belediye Operasyonu: 25 Gözaltı

Aydın'da düzenlenen ihale operasyonunda 25 kişi gözaltına alınırken operasyona dahil çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

Aydın'da Belediye Operasyonu: 25 Gözaltı

Aydın'da, ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla polis tarafından düzelenen operasyonda, aralarında Bozdoğan, Kuyucak ve Köşk Belediye Başkanları ile belediye personelinin de bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin bir süredir yürüttüğü, ihaleye fesat karıştırma soruşturmasının ardından bugün birçok adrese çok sayıda polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda, iki dönemdir Bozdoğan Belediye Başkanı olan CHP'li Tümer Apaydın, Kuyucak Belediye Başkanı CHP'li Ali Ulvi Akoğlu, merkeze bağlı Umurlu Beldesi'nde bir dönem Demokrat Parti'den seçien eski belediye başkanı Hasan Sarı, Umurlu Belediyesi Muhasebe Müdürü Suat Ünlü, Bozdoğan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ahmet Kanyılmaz, Köşk Belediye Başkanı AK Partili Kadir Kılıç, Köşk Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Akay, Köşk Belediyesi eski Başkanı DP'li Yalçın Taş, Sultanhisar eski Belediye Başkanı MHP'li Fazıl Törün, Sultanhisar Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Yılmaz Özcephe, belediyelere temizlik hizmeti veren firmanın sahibi aynı zamanda da Nazillispor Genel Kaptanı Özgen Türker ve aynı firmanın muhabese müdürü Ümit Tangal'ın da aralarında bulunduğu toplam 25 kişi gözaltına alındı.

Kuyucak ve Bozdoğan Belediye Başkanlarının avukatı Süleyman Bülbül, "Soruşturma gizlilik kararıyla sürdürülüyor. Suçlamalar konusundan şu an bilgimiz bulunmuyor. Belediye başkanlarımız görev süreleri içinde çalışkan ve dürüst kişilikleriyle örnek olmuşlardır. Suçlamaların yasal bir temeli olmadığı kanaatindeyiz" dedi.

Operasyon düzenlenen adreslerde aramaların devam ettiği, gözaltına alınan kişilerinin sağlık kontrolünden geçirildiği ancak henüz sorguya alınmadıkları bildirildi. - Aydın