Ataşehirliler Sokak İftarında Bir Araya Geldi
Haberler » Yerel » Ataşehirliler Sokak İftarında Bir Araya Geldi - Haber

Ataşehirliler Sokak İftarında Bir Araya Geldi

- Ataşehirliler sokak iftarında bir araya geldi Belediye Başkanı Battal İlgezdi vatandaşlarla beraber orucunu açtıİSTANBUL - Ataşehir Belediyesi'nin düzenlediği sokak iftarında Ataşehirliler hep birlikte oruç açtı.

- Ataşehirliler sokak iftarında bir araya geldi

Belediye Başkanı vatandaşlarla beraber orucunu açtı


İSTANBUL - Ataşehir Belediyesi'nin düzenlediği sokak iftarında Ataşehirliler hep birlikte oruç açtı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de burada vatandaşlara eşlik etti.

Ataşehir Belediyesi, sokak iftarı düzenleyerek çok sayıda Ataşehirliyi bir araya getirdi. Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi üzerinde düzenlenen sokak iftarında Ataşehirli vatandaşlar hep beraber oruçlarını açtılar. İftar yemeğine Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Belediye Başkan yardımcıları da katıldı. İftar öncesi masaları tek tek gezen Başkan İlgezdi, vatandaşlarla selamlaşarak Ramazan'larını kutladı.

İftar öncesinde kısa bir açıklama yapan Başkan İlgezdi, "Öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum. Tüm İslam aleminin Ramazan'ı kutlu olsun diyorum. Kısmet olursa yakında bayramımız olacak. Ben şimdiden herkesin bayramını da kutluyorum. Tabii on bir ayın sultanı Ramazan, insanların içinin sevgi dolduğu, sevgi saçtığı bir gün. Bu anlamda herkes birbirine yardımcı olmalı, sahip çıkmalıdır. Hiç kimse evine aç gitmemelidir. Kesinlikle bu konuda yerel yönetimler olsun, iş adamları olsun herkes birbirine sahip çıkmalı. Bu anlamda Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. El birliği ile bu işi hep beraber aşacağız. Tekrardan herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum ve sevgilerimi sunuyorum" İfadelerini kullandı.

Daha sonra ezanın okunması ile beraber vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Ataşehirliler Sokak İftarında Bir Araya Geldi