AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? 2019 AÖF sınav sonuçları sorgulama - Haberler
Haberi Paylaş

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? 2019 AÖF sınav sonuçları sorgulama

Haberler.com / Nur Şumlu - Haberler | Güncel
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? 2019 AÖF sınav sonuçları sorgulama

AÖF 2019 Bahar dönemi final sonuçları merakla bekleniyor. Binlerce öğrencinin girdiği AÖF sınavı ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili merak edilenler haberimizde…

AÖF sınav sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. 25-26 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen AÖF final sınavına binlerce öğrenci katıldı. Sınavdan sonra sabırsızlıkla beklenen AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Peki öğrencilerin merakla bekledikleri final sınav sonuçları ile ilgili Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF)ten herhangi bir açıklama yapıldı mı?

Eskişehir Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi final sınav sonuçları henüz açıklanmadı. AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağıyla ilgili henüz yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz sınavlar göz önüne alındığında sınavdan 10 gün sonra sonuçlar AÖF sitesinde yayınlanıyordu. AÖF final sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden siz değerli okurlarımıza haber vereceğiz.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

AÖF sınav sonuçlarını sorgulamak için Anadolu Üniversitesi resmi internet sayfasına girerek öğrenci girişine tıklamanız gerekmektedir. T.C kimlik numarası veya e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yaparak sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. AÖF öğrenci girişine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

AÖF SINAV SONUCU SORGULAMA

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı, 27 Temmuz2019 Cumartesi günü saat 14:00'da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa'da yapılacak.

Türkiye'de üç ders sınavının gerçekleştirileceği Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa AÖF büroları ise 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacak.

Açık ve uzaktan eğitimde Türkiye'nin dünya markası Anadolu Üniversitesi, bir ilke daha imza atıyor. Anadolu Üniversitesi, 2018-2019 öğretim yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açıyor. Yaz okulu, öğrencilerimize öğrenimlerini belirlenen süreden önce tamamlama fırsatı vereceği gibi, bütünleme sınavı taleplerinin de karşılanması anlamına geliyor.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, "Göreve başladığımız günden bu yana açıköğretim sistemine kayıtlı öğrencilerimizden gelen çeşitli taleplerle karşılaşıyoruz. Biz de öğrencilerimizin haklı taleplerini karşılamak, açık ve uzaktan eğitimde Türkiye'nin lider üniversitesi olarak yenilikçi, sürdürülebilir çözümler üretmek çalışıyoruz" dedi. Rektör Çomaklı sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaz okulu da bu yenilikçi anlayışımızın bir ürünü. Örgün eğitimde zaten kullandığımız ve nitelikli sonuçlar aldığımız yaz okulu uygulamasını, Açıköğretim sistemine uyarlıyoruz. Bu yolla bütünleme taleplerine cevap verdiğimiz gibi başarılı öğrencilerimize de okullarını erken bitirme fırsatı ya da iş yoğunluğu olan öğrencilerimize yaz okulundan ders alarak dönem içindeki programlarını hafifletme fırsatı sağlıyoruz. Biz öğrencilerimizin lehine olacak, onların başarısını yükseltecek, verdiğimiz eğitimin kalitesini arttıracak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz. Yaz okulu uygulamasının öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Yaz okuluna, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrenciler başvurabilecek. Yaz okulu uygulaması mezuniyet aşamasına gelmiş fakat eksik derslerinden dolayı mezun olamayan öğrencilere; bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp tek dersi kalan öğrencilere; dönemlik ders seçme koşullarından dolayı geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayan öğrencilere mezuniyet açısından avantaj sağlayacak. Yaz okulu ayrıca bahar dönemi sonunda yapılan 3 Ders Sınavı Usul ve Esaslar gereğince sınava katılamayan öğrenciler için de bir şans olacak.

Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimine göre yaz okulu kayıtları 24 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve 28 Haziran Cuma günü bitecek. Öğrenciler yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilecek. 11 hafta sürecek eğitimin ardından 14-15 Eylül tarihlerinde final sınavları yapılacak.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde açılacak yaz okulu dersleri, ilgili birim kurulunun kararı ve Anadolu Üniversitesi Senatonun onayıyla belirlenecek. Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılacak ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100 olacak.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500