Antropoloji Haberleri

Antropoloji haber, Antropoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antropoloji - 23.11.2020
Kriminal polisleri alanlarında uzmanlaşacak
Bu kapsamda Türkiye genelinde faaliyet gösteren bölge kriminal laboratuvarlarının personel ihtiyacını karşılamak amacıyla balistik, belge, biyoloji, kimya, iz, ses ve görüntü ile antropoloji konularında uzmanlık eğitimleri verilmeye başlandı.
Antropoloji - 5.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Mevsimlik tarım işçilerinin sorunları için adım atılmadı" HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, tarımın antropolojik açıdan bakıldığında "kadın etkinliği" olduğunu belirterek, salondaki bakanlık bürokratları arasında kadın yönetici bulunmamasını eleştirdi.
Antropoloji - 15.10.2020
Meksika'da, Maya Treni güzergahında 16. yüzyıl öncesinden 2 binden fazla kalıntı bulundu
"Eserlere zarar vermemek için 'özel önlemler' alınması gerekiyor" Her bir yapı türünden kaç tane tespit edildiği belirtilmezken, Meksika Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü, en az 91'inin meydanlar, piramit veya tapınak platformları gibi büyük ölçekli yapılar olduğunu bildirdi.
Antropoloji - 13.9.2020
Kırşehir'de Kurutlu'daki kazılar devam ediyor
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, kazıların 2015 yılından itibaren Fen Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü öğretim üyesi Prof.
Antropoloji - 12.9.2020
KAEÜ'si katkıları ile Kurutlu Kazısı bilim dünyasına katkı sağlanıyor
Bakanlar Kurulu Kararıyla 2015 yılından itibaren Fen Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Antropoloji - 12.9.2020
"Patara Yılı"nda, antik kentteki çalışmalar hızlandı
Verilen bilgiye göre, bilimsel kazı çalışmaları, arkeologlarla birlikte epigrafi, nümizmatik, jeoarkeoloji, jeofizik, antropoloji, restorasyon, mimarlık ve su yapıları mühendisliği gibi farklı bilim dallarından bir ekiple devam ediyor.
Antropoloji - 8.9.2020
ABD'nin terörle mücadele savaşlarında en az 37 milyon kişi yerinden edildi
"ABD'nin müdahaleleri korkunç derecede felaket ve yıkımla sonuçlandı" Raporun başyazarı Amerikan Üniversitesi'nden Antropoloji profesörü David Vine, terörle mücadele savaşlarının yol açtığı sivil can kayıpları ve yaralanmaların dışında insanların yerinden edilmelerinin de en önemli hasarlardan olduğunu belirtti.
Antropoloji - 2.9.2020
Bilecik'te 8 bin 500 yıllık insan iskeleti bulunan kazıda sezon sona erdi
Açıklamada, Bilecik'te günümüzden 9 bin yıl önce bir yerleşmenin olduğunun kanıtladığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Barınakların arasında bir avlu tabanına açılmış çukura gömülmüş iskelet, güneybatı kuzeydoğu doğrultusunda cenin pozisyonunda yatmaktadır. İskeletin, 14-18 yaşlarında ergen erkek bir bireye ait olduğu tahmin edilmektedir. İlk incelemesi, BŞEÜ Arkeoloji Bölümü Prof. Dr. Turan Efe Laboratuvarı'nda gerçekleştirilen iskeletin yaş tayini analizleri TÜBİTAK tarafından yapılacaktır. Detaylı inceleme ise Hacettepe Üniversitesi Biyolojik Antropoloji Laboratuvarında, Prof.
Antropoloji - 6.8.2020
Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumundan sosyal bilimler alanını tercih edecek öğrencilere burs...
Türk Tarih Kurumu ise Tarih, Tarih Eğitimi, Tarih Öğretmenliği bölümlerinden birine yerleşen toplam 450 lisans öğrencisine ve yine bu bölümler içerisinde kazandığı bölüme en yüksek puanla yerleşen 50 lisans öğrencisine burs verecek. Ayrıca Arkeoloji, Sanat Tarihi, Antropoloji, Coğrafya, Felsefe, Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler gibi ilgili diğer bölümlere yerleşen toplam 30 lisans öğrencisine de başarı sıralamasına göre burs desteğinde bulunacak.
Antropoloji - 30.7.2020
Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumundan sosyal bilimleri tercih edecek öğrencilere burs (2)
Çift ana dal ve yan dal öğrencilerine burs imkanı "Başarı düzeyi yüksek öğrencileri bu alanlara çekerek bu alanlarda bir sıçrama yapmak istiyoruz." diyen Hekimoğlu, tarih, tarih eğitimi, tarih öğretmenliği, arkeoloji, sanat tarihi, antropoloji, coğrafya, sosyoloji ve siyaset bilimi bölümlerinden birinde 2020 yılında kayıt yaptırarak öğrenim gören ve bu sayılan dil programlarından birinde çift ana dal veya yan dal programına bu sene kayıt yaptıracak öğrencilere de burs vereceklerini bildirdi.
Antropoloji - 14.7.2020
Meksika'da Aztek Sarayı'nın kalıntıları bulundu
Meksika Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü, zeminin, Aztek İmparatoru Axayacatl'ın sarayının açık alanına ait olduğunu bildirdi.
Antropoloji - 8.7.2020
Meksika'da 2014'te kaybolan 43 öğrenciden birinin daha kalıntısı teşhis edildi
Gomez, DNA sonucunun, Başsavcılık ofisine danışmanlık yapan Arjantin Adli Antropoloji Ekibi tarafından doğrulandığını söyledi.
Antropoloji - 29.5.2020
Fırat Üniversitesi 4 alanda en iyi üniversiteler arasına girdi
FÜ'den yapılan açıklamada," Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) Laboratuvarı'nda yürütülen çalışmalar sonucunda 2019-2020 dünya alan sıralamalarına giren üniversiteler belirlendi. URAP alan sıralamasında, üniversitelerin son 5 yıldaki makale, toplam doküman ve atıflarının ilgili alan içindeki etkisi ile uluslararası iş birliği oranı dikkate alındı.Türkiye, alan sıralamasında yer alan 37 üniversitesi ile Dünya alan sıralamasına girebilen üniversite sayısı bakımından ülkeler arasında 18.sırada yer aldı.Fırat Üniversitesi bu değerlendirmede 4 alanda dünya sıralamasında yer aldı. Matematik alanında dünyada 712. (Türkiye'de 6.), Mühendislik alanında dünyada 726. (Türkiye'de 8.), Fizik alanında dünyada 788. (Türkiye'de 4.), Teknoloji alanında ise dünyada 988. (Tükiye'de 9.) sırada yer alma başarısını gösterdi. Fırat Üniversitesi Mühendislik ve Fizik alanlarında 3 yıl ardı ardına dünya sıralamasına girerek başarısında süreklilik sağladı.Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgi ve Bilgisayar Bilimleri, Gazetecilik, Makine Mühendisliği, Antropoloji, Sosyoloji, Şehir Planlama, İnsani Bilimler ve Veterinerlik alanında ise dereceye girmeye yakın puan aldı.
Antropoloji - 22.5.2020
Meksika'da mamut kalıntıları bulundu
Meksika Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsünden (INAH) yapılan açıklamada, Felipe Angeles Uluslararası Havalimanı'nın şantiyesinde bulunan mamut kalıntılarının 15 bin yıl öncesine ait olduğu belirtildi.
Antropoloji - 13.5.2020
Homo sapiens: Bulgaristan'daki fosiller modern insanın Avurpa'ya sanılandan erken geldiğini...
Fosillerden alınan DNA örnekleri bulguları doğruladı Almanya'daki Max Planck Evrimsel Antropoloji Enstitüsü'nden Helen Fewlass ve ekibinin kemik parçalarıyla ilgili Nature Ecology & Evolution dergisinde paylaştığı sonuçlar, fosillerin 46 bin ila 43 bin yıl öncesine ve modern insana ait olduğunu gösteriyor.
Antropoloji - 11.5.2020
Bakan Selçuk: Amaç ders isimlerini değiştirmek değil, ilgiyi artırmak
'AMAÇ DERSLERİN ADINI DEĞİŞTİRMEK DEĞİL' Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 9'uncu sınıf seviyesinde yapılması planlanan düzenleme ile 'Sosyal Bilimler Deneyimi' ve 'Sosyal Bilim Çalışmaları' derslerinin dünya genelinde kabul gören bütüncül program yaklaşımına uygun olarak tasarlandığını belirterek, "Burada amaçlanan tarih ve coğrafya derslerinin adını değiştirmek değil bunlarla birlikte sosyal bilimlere konu olan ekonomi, hukuk ve antropoloji gibi alanların da temel kavram ve düşüncelerini kullandırarak öğrencilerimizin küresel bağlamda seçilecek temalar çerçevesinde çeşitli vakaları inceleyip değerlendirebilmelerini sağlamaktır.
Antropoloji - 27.4.2020
Bu ay yeni kitaplar, e-kitap formatında sizi bekliyor!
Charles Darwin, henüz genç bir doğabilimciyken İngiliz Kraliyet Donanması'na ait Beagle adlı gemiyle beş yıllık bir yolculuğa çıkar. Rio de Janeiro'dan Avustralya'ya, Tahiti'den Falkland Adaları'na pek çok yeri görür ve buralara dair biyolojik, jeolojik ve antropolojik gözlemlerde bulunur.
Antropoloji - 24.4.2020
"2020 Bilge Tonyukuk Yılı" etkinlikleri sanal ortamda başladı
Türk kuruluşlarının UNESCO'yu bir antropoloji fakültesi olarak görmemeleri gerektiğini söyleyen Cengizer, "UNESCO'da anlatılmamış hikayelerimizi anlatmalıyız.
Antropoloji - 1.4.2020
Prof. Dr. Yolcuoğlu: Bilim Kurulu'nda her branştan akademisyen yer almalı
Koronavirüs Bilim Kurulu'na her branştan akademisyenin girmesiyle ilgili tavsiyede bulunan Sosyal Hizmet Uzmanı Prof. Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu, kurulda sosyal bilimcilerin de olması gerektiğine dikkat çekti. Yolcuoğlu "Kurulda sadece tıpçılar değil; sosyoloji, psikoloji, psikiyatri, sosyal hizmet, sosyal psikoloji, antropoloji vb.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Antropoloji Haberleri | Antropoloji Haber - Haberler - Antropoloji haberleri, son dakika antropoloji haber ve gelişmeleri burada. Kafatası ile 4 bin yıl önceki akrabalar belirlenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 05:54:37. #1.14#
title