ANTDOB, "5. Murad" Balesini Sahneledi

Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

ANTDOB, Osmanlı İmparatorluğunun en az süre tahtta kalan padişahı Sultan 5. Murad'ın hayatından kesitlerinin sunulduğu "5. Murad" balesini sahneledi.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Osmanlı İmparatorluğu'nun en az süre tahtta kalan padişahı Sultan 5. Murad'ın hayatından kesitlerinin sunulduğu "5. Murad" balesini sahneledi.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen gösterinin koreografisini Armağan Davran ve Volkan Ersoy yaparken, dekor ve kostümü Savaş Camgöz, ışık tasarımı ise Fuat Gök tarafından üstlenildi.

Orkestra şefliğini Hakan Kalkan'ın yaptığı balede, Tolga Burçak "Sultan 5. Murad", Kıvanç Ekin "Hayali 5. Murad", Müge Ünal "Reftaridil Kadın Efendi", Derya Tokgöz "Eleron Mevhibe Kadın Efendi", Esra Taner "Hatice Sultan", Burcu Bodur "Fehime Sultan", Özde Melek Eren "Fatma Sultan", Selin Berkmen "Diana", Evren İskender "Apollon" rollerinde görev aldı.

Geçen yıl Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "En İyi Bale-Dans Yapımı" ve "En İyi Koreografi" ödüllerini kazanan eserin prömiyeri, Sultan 5. Murad'ın hayatta olan torunları Selahaddin Osman Osmanoğlu, Kenize Murad, Rezzan İris'in de destekleriyle ANTDOB tarafından geçen ay yapılmıştı.

Muhabir: Yusuf Şamil Kahveci

Yayınlayan: Murat Taydaş

ANTDOB, '5. Murad' Balesini Sahneledi
ANTDOB, '5. Murad' Balesini Sahneledi
ANTDOB, '5. Murad' Balesini Sahneledi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title