Antalya Hayvancılık Fuarına Ev Sahipliği Yapıyor

Antalya Hayvancılık Fuarına Ev Sahipliği Yapıyor

Türkiye’nin en kapsamlı hayvancılık ihtisas fuarı Animal Antalya, kapılarını açtı.

Antalya Hayvancılık Fuarına Ev Sahipliği Yapıyor

Türkiye'nin en kapsamlı hayvancılık ihtisas fuarı Animal Antalya, kapılarını açtı.

DLG Fuarcılık ve Expo Link Fuarcılık tarafından Antalya'da 25-28 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak Animal Antalya 5'inci Uluslararası Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, ANFAŞ Antalya Expo Center'da kapılarını açtı. Toplamda 40 standın kurulduğu fuarda, 81 ilden hayvan üreticileri bir araya geldi. Sektörde son teknoloji ürünler ve hayvan yetiştiriciliğinde kullanılan aletler vatandaşlara tanıtıldı.

Üreticilerin ilgisiyle karşılanan Fuara başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok, İl Müdürü Mustafa Özen, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır olmak üzere çok sayıda Bakanlık temsilcisi katıldı.

Açılışta Türkiye Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, Fuara özelikle küçükbaş üreticilerinin sahip çıktığını belirterek, Türkiye'nin geleceğinin küçükbaş hayvancılıkta olduğunu söyledi. Et ithalatına karşı olduklarını ifade eden Başkan Çelik, koyun ve keçi eti üretiminin artırılmasıyla sorunun çözülebileceğinin altını çizdi. Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok ise Bakanlığın et ithalatı konusunda özel bir isteği olmadığını, şartlara göre politika uyguladıklarını anlattı.

Uluslararası fuarcılık yapacağız

EXPO Link Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan da hedeflerinin uzun vadeli olduğunu ve hayvancılık sektörüne yeni bir uluslararası fuar kazandırmak için çalışmak olacağını vurguladı.

Fuar 28 Ekim Cumartesi akşamına kadar açık kalacak. - ANTALYA

Kaynak: İHA