ANGELA MERKEL HABERLERİ

Angela Merkel haber, Angela Merkel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Angela Merkel

Angela Merkel

Doğum Yeri Almanya
Doğum Tarihi 17.7.1954 - ...

Angela Merkel Kimdir ?

Angela Dorothea Merkel 17 Temmuz 1954, Hamburg, Almanya başbakanı. Lutheran bir papazın kızı olarak dünyaya gelmiştir. Merkel'in baba tarafından dedesi Ludwig Kasner, Polonyalı kökenlidir ve Posen'de (şimdi Poznan) Polonyalı kökenli bir Alman vatandaşıydı. Ailenin orijinal soyadı olan Kazmierczak, 1930 yılında Kasner olarak Almancalaştırılmış halde değişmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Angela Merkel - 25.10.2020
Belarus'ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik protestolar yapıldı
Seçimlerden sonra Litvanya'ya geçerek bu ülkede yaşamaya başlayan eski Cumhurbaşkanı Adayı Svetlana Tikhanovskaya, Avrupa Birliği ülkelerinin başkentlerinde başta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel olmak üzere bazı devlet başkanları ve politikacılarla görüşerek ülkede iktidarın değişmesi konusunda yardım istemişti.
Angela Merkel - 22.10.2020
Son Dakika | AB'den 2 Rus yetkili ve 1 askeri birime yaptırım
Siber saldırı sonucu Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ofisindeki bilgisayarda dahil olmak üzere birçok milletvekilinin bilgisayarına "casus yazılım" yüklenmişti.
Angela Merkel - 22.10.2020
Almanya'da son 24 saatte 11 bin 287 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu
Tedbirleri sıkılaştırma kararı alınmıştı Almanya'da geçen hafta Başbakan Angela Merkel'in eyalet başbakanlarıyla düzenlediği toplantıda, son 7 günde 100 bin kişide 50'den fazla yeni vaka görülen bölgelerde, Kovid-19 tedbirlerini sıkılaştırma kararı alınmıştı.
Angela Merkel - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
"Türkiye sahadan da masadan da kaçan bir ülke değil" Oruç Reis'in çalışmalarına belli süre ara verilmesiyle alakalı Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "Biraz zaman tanırsanız, bu sorunla alakalı daha ileri aşamada çözüm üretebiliriz.
Angela Merkel - 21.10.2020
Almanya'da kızı terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annenin eylemi sürüyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde, Başbakanlık binasının önüne gelen Maide T.
Angela Merkel - 20.10.2020
Son dakika haber! Merkel: "DEAŞ, tehdit olmaya devam ediyor"
Son dakika haberleri: Almanya Başbakanı Angela Merkel, terör örgütü DEAŞ'ın tehdit olmaya devam ettiğini söyledi.
Angela Merkel - 19.10.2020
"Almanya Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti" programı gerçekleştirildi
Almanya'da pandemi önlemlerinin eyalet sisteminden dolayı tekdüze uygulanamadığını aktaran Aydın, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in perşembe günü 16 eyalet başbakanıyla 9 saat süren bir toplantı yaptığını anımsattı.
Angela Merkel - 19.10.2020
Kestiği Kelle Elinde!
Amerikan seçimleri nasıl sonuçlanır? Merkel'in avrosu ne kadar oldu? Amerikan doları nereye koşuyor? Altının gramı ne olacak? Türkiye'de erken seçim olur mu? Fenerbahçe şampiyon olur mu? Ve daha birçok soru…
Angela Merkel - 18.10.2020
Son dakika: Irak Başbakanı Kazımi, bu hafta Almanya'yı ziyaret edecek
Almanya'nın Bağdat Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre Kazımi, 20 Ekim Salı günü Almanya'nın başkenti Berlin'de Başbakan Angela Merkel ile görüşecek.
Angela Merkel - 17.10.2020
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier karantinaya alındı
Mart ayı sonunda, Başbakan Angela Merkel de enfeksiyon kapan bir doktorla temas kurduğu için önlem olarak yaklaşık iki hafta evde karantinaya alınmıştı.
Angela Merkel - 17.10.2020
Son dakika haber! Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, karantinada
Mart ayının sonlarında Almanya Başbakanı Angela Merkel de, temasta bulunduğu doktorunun kroona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından kendini evinde önlem amaçlı karantinaya almıştı.
Angela Merkel - 17.10.2020
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde 70 bin kişi karantinaya alındı
Almanya'da korona vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle Almanya Başbakanı Angela Merkel ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirerek, halkı uyardı.
Angela Merkel - 17.10.2020
16 Ekim 2020 Haberleri
16 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Angela Merkel - 16.10.2020
Merkel: "AB-Türkiye ilişkilerinde ilerleme her iki tarafın da çıkarınadır"
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Doğu Akdeniz'de gerilimin düşürülmesi çağrısı yaparak Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerinde ilerlemenin her iki tarafın da çıkarına olacağını söyledi.
Angela Merkel - 16.10.2020
Almanya'da günlük Kovid-19 vaka sayısı ilk kez 7 bini geçti
Almanya Başbakanı Angela Merkel, artan vaka sayılarından endişe duyduğunu belirterek, "İkinci bir dalgayı ne sağlık sistemi olarak ne de ekonomik olarak kaldıramayız.
Angela Merkel - 15.10.2020
Almanya Başbakanı Merkel, dijital ortamda dini cemaatlerin liderleri ile bir araya geldi
Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, dini cemaatler ve sivil toplum örgütleri yöneticileriyle dijital ortamda bir araya gelip istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Angela Merkel - 15.10.2020
Merkel, sivil toplum temsilcileriyle internet üzerinden Kovid-19 ile mücadeleyi görüştü
Almanya Başbakanı Angela Merkel, göçmen dernekleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kiliseler ve İslami cemaatlerin de dahil olduğu 50'den fazla kurum temsilcisiyle internet üzerinden canlı olarak bir araya geldi.
Angela Merkel - 15.10.2020
AB liderleri Kovid-19, iklim ve İngiltere-AB ilişkileri gündemiyle toplandı
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, ağırlıklı olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vakalar nedeniyle alınan tedbirler ve Brexit sonrası İngiltere-AB ilişkileri gündemiyle toplandı.
Angela Merkel - 15.10.2020
Son dakika ekonomi: Küresel piyasalar negatif seyrediyor
Almanya genelinde geçerli uygulamaya göre son 7 günde 100 bin nüfus başına vaka sayısının 50'yi aştığı kent ve ilçelerde tedbirler sıkılaştırılacak. Almanya Başbakanı Angela Merkel, son günlerde artış gösteren vaka sayılarından duyduğu endişeyi dile getirerek, "Bunu durdurmalıyız.
Angela Merkel - 14.10.2020
Merkel: "İrlanda'yı Brexit konusunda hayal kırıklığına uğratmayacağız"
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında Brexit kapsamında bir ticaret anlaşmasının herkesin menfaatine olacağını belirterek İrlanda'yı Brexit konusunda hayal kırıklığına uğratmayacaklarını söyledi.
Angela Merkel - 11.10.2020
Almanya'da riskli bölge sayısı 30'a yükseldi
Korona virüs salgını Avrupa'da etkisini arttırmaya devam ederken, birçok ülke kısıtlamaları geri getiriyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cuma günü artan korona virüs vakaları nedeni ile 11 büyükşehrin belediye başkanları ile görüşmüştü.
Angela Merkel - 9.10.2020
Son dakika haberleri: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Almanya'da vaka sayılarının artış gösterdiği büyükşehirlerde, salgının yayılmasını önlemek için tedbirler sıkılaştırılacak. Almanya Başbakanı Angela Merkel, vakaların söz konusu sınırı aştığı şehirlerde, sosyal mesafeye uyulması mümkün olmayan kamusal alanlarda maske takma zorunluğunun getirilmesi, restoran ve lokantaların belirli saatlerde kapatılması ve alkol satışının kısıtlanması gibi tedbirlerin alınacağını kaydetti.
Angela Merkel - 9.10.2020
Almanya'da Kovid-19 vaka sayılarının arttığı büyükşehirlerde tedbirler sıkılaştırılacak
Almanya Başbakanı Angela Merkel, 11 büyükşehrin belediye başkanlarıyla Kovid-19 salgınına ilişkin önlemlerin değerlendirildiği toplantının ardından başkent Berlin'de basın toplantısı düzenledi.
Angela Merkel - 9.10.2020
Son dakika haberleri: Bölgesel ve küresel güçler açısından Dağlık Karabağ sorunu
Taraflara ateşkes çağrısında bulunanlar arasında Almanya Başbakanı Angela Merkel ve ABD'li diplomatlar da yer aldı.
Angela Merkel - 8.10.2020
Merkel: "İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız"
Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede artan korona virüs vakalarına dikkat çekerek, "İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız" dedi.
Angela Merkel - 8.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Kapalı Maraş açıklaması
Bu yıl 15'incisi düzenlenen Bratislava Küresel Güvenlik Forumu (GLOBSEC) için Slovakya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temasları sırasında KKTC'de 46 yıl sonra açılan Maraş ile ilgili " Herkesin yararına, kişisel mülkiyet haklarına da saygı göstererek BM kararlarını da ihlal...
Angela Merkel - 8.10.2020
Çavuşoğlu, "Yunanistan'la istikşafi görüşmelerin yapılmasında mutabık kaldık"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile yaptığı görüşmenin ardından, "Görüşmede istikşafi ve güven artırıcı önlem toplantılarının önümüzdeki süreçte gerçekleştirilmesi konusunda mutabık kaldık" dedi.
Angela Merkel - 7.10.2020
Rum medyasından Kapalı Maraş yorumu: Açılmasını engellemekte başarılı olamadık
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 'Hayelet Şehir' olarak da bilinen Kapalı Maraş'ın açılması kararı, Rum medyasında da geniş yer buldu.
Angela Merkel - 7.10.2020
Doğu Akdeniz'de AB ve NATO'nun arabuluculuğu çözüme giden yolu açabilir mi?
AB ve Almanya-Fransa ayrışması AB üyesi Yunanistan ve GKRY ile Türkiye arasındaki uyuşmazlığın diplomatik yollardan giderilmesi için, AB dönem başkanı olarak arabuluculuk yapan Almanya Şansölyesi Angela Merkel inisiyatif alarak, Türkiye'den Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini durdurmasını istedi ve böylece diyalog yolunun açılmasına yönelik yoğun bir diplomasi trafiği başlattı.
Angela Merkel - 6.10.2020
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Ziya Selçuk, Avrupa'da "Kesinlikle yüz yüze eğitim olmalıdır." yaklaşımı olduğunu, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in "Bu, kesinlikle ulusal çıkarlarımız çok önemli" açıklamaları yaptığını aktardı.
Angela Merkel - 6.10.2020
KKTC'de Kapalı Maraş açılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Maraş'ın KKTC toprağı olduğu tartışmasız bir gerçektir.
Angela Merkel - 6.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Angela Merkel Haberleri | Angela Merkel Kimdir - Haberler - Angela Merkel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Angela Merkel kimdir, hayatı ve biyografisi. Belarus'ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik protestolar yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 21:32:58. #1.14#
title