Almanya'da Ramazan Diyarı'nın Bayram Şöleni Coşturdu - Haberler
Haberi Paylaş

Almanya'da Ramazan Diyarı'nın Bayram Şöleni Coşturdu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Almanya'da Ramazan Diyarı'nın Bayram Şöleni Coşturdu

Almanya'nın Duisburg şehrinde bir ay boyunca ziyaretçilerini ağırlayan Ramazan Diyarı adlı ramazan çarşısı, etkinliğin son günü olan bayramın birinci gününde bir konser eğlencesi düzenledi.

Almanya'nın Duisburg şehrinde bir ay boyunca ziyaretçilerini ağırlayan Ramazan Diyarı adlı ramazan çarşısı, etkinliğin son günü olan bayramın birinci gününde bir konser eğlencesi düzenledi.

Ramazan Diyarı'nın Bayram Şöleni'nde ses sanatçıları Cankan Malik Ayhan ve Muhabbet sahne alırken, İnternet fenomeni olan Emre & Okan aynı etkinliğe konuk oldu.

Akşam saatlerinde Ramazan Diyarı çarşında başlayan bayram şöleni, Cankan Malik Ayhan'ın sahne almasıyla başladı. Malik Ayhan, sevilen şarkılarını art arda seslendirerek konser alanını dolduran davetlileri coşturdu.

FATİH HOCA BANA İYİ DAVRANDI

Cankan Malik Ayhan'ın ardından İnternet'in yeni fenomeni olan ve sosyal medyada ünlenen Bünyamin Emre Öcal ile Okanfella olarak tanınan diğer bir ınternet fenomeni Okan Yalçınkaya ikilisi sahnede yerini aldı. Emre & Okan ikilisi, sahnede moderatorun sorularını yanıtlarken, yaptıkları esprilerle seyircileri güldürdü. Dört yıl önce video çekmeye nasıl başladığını ve milli takım oyuncularla yaptığı videoları anlatan Emre, "Lisede başarılı bir öğrenci değildim babam bana fırça atardı, video çekmeye başladım şimdi yine bu nasıl iştir diye azarlamaya devam ediyor. Milli takım oyuncuları ne yiyor? diye takipçilerimiz sorun diyordu, bakıyorum onlarda bizim gibi çorba yiyor" diye anlattı.

Seyircilerden gelen Fatih Terim sorusuna Emre, "Milli takım kampına gittiğimde, bir ara otelde odamdan çıktım, bir kaç Türk taraftar otelde görünüyordu. Ben yürürken Fatih Terim'in yanında oturan bir kız Emre video diye seslenerek yanıma koşmaya başladı, Fatih Terim de kim bu çocuk diye bakınıyordu. Sonra gittim Fatih Terim'in yanına oturdum bana iyi davrandı, daha fazlasını bilmem" sözleriyle yanıt verdi.

"BEN EMRE VİDEO OLDUYSAM BUNU MEVLÜT ERDİNÇ'E BORÇLUYUM"

Sahne sonraki haber cilerin sorularını yanıtlayan fenomen Emre, "Milli takım oyuncuları bana hep iyi davrandı. Olcay Şahan, çok neşeli sevdiğim bir ağabeyim, Hakan Çalhanoğlu aynı şekilde iyi bir insan, ilk tanıştığımızda bile beni evine davet etti, sonra Köln'ü gezdirdi. Mevlüt Erdinç zaten benim için bir numarada o var. İlk onunla tanışmış, ardından diğer milli oyunculara ulaşmıştım. Bugün ben Emre video olarak isim yapmışsam, bunu ona borçluyum, bende emeği çoktur" dedi. Emre, Borussia Dortmund'da forma giyen milli oyuncu Emre Mor ile görüşmesini şöyle anlattı: "Milli oyuncular arasında en komik iletişimi, Emre Mor ile yaşıyorum. Emre Türkçe bilmiyor, ben ise İngilizce konuşamıyorum. O benim İngilizce'me gülüyor, bende onu Türkçe konuşmaya zorlarken çok komik anlar yaşıyoruz".

BAZILARI ARGO SÖZLERLE MÜZIK YAPIYOR, ÇIPLAKLIğI ILE ÜN YAPIYOR

Bayram Şöleni'n son bölümünde sahne alan Muhabbet, Almanca ve Türkçe seslendirdiği şarkılarla hayranlarından büyük alkış aldı. Bir ara İnternet fenomeni Okan'ı sahneye davet ederek birlikte kısa bir düet yapan Muhabbet, ara arada seyirciyle sohbet etti. Altı ay önce evlendiğini ve artık şarkı sözlerinde zorunlu değişikliğe gittiğini anlatan Muhabbet, Eylül sonrası yeni bir albüm çıkartmaya hazırlandığını anlattı. Genç hayranlarına seslenen Muhabbet, „dürüslükten asla vazgeçmeyin, yanlış yaparak bir yere varamaz, sadece günü kurtarmış olursunuz" dedi. İsim vermeden sahne sanatçılarını eleştiren Muhabbet, şunları sıraladı: "bazılarının şarkı sözlerine bakıyorsunuz, hakaret, küfür argo ağırlıkta. Birde çıplaklığını kullananlar var. Sizler, böyleleri televizyonda gözüktüğünde, kanalı çevirin yada çocukları uzak tutun". Daha sonra Muhabbet, şarkılarını hayranlarıyla birlikte söylemeye devam etti.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri