Alışverişinizi İlçe Esnafından Yapın

Alışverişinizi İlçe Esnafından Yapın

Alışverişinizi İlçe  Esnafından Yapın
Bültenler - Haberler | Güncel

Sapanca Kent Şurası'nın Ocak ayı toplantısında ilçe esnafının sorunları masaya yatırıldı.

'Paranız Sapanca'da kalsın'

Toplantıda, Alışverişin Sapanca esnafından yapılmasının ilçe ekonomisine önemli katkı sağlayacağı kaydedilerek, "Vatandaşımız, Sapanca'daki esnaftan alışveriş yapsın" çağrısında bulundu.

Sapanca Kent Şurası'nın Ocak ayı toplantısı Celalettin Tanta başkanlığında yapıldı. Gülizar Kafe Restoran'da düzenlenen Sakarya Kent Şurası Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu'nun da hazır bulunduğu toplantının bu ayki konukları Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Tanta, Sapanca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Kubilay, S.S. Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Çelik ve Sigorta acentesi sahibi Tuncay Cebeci oldu.

"SAKARYALILAR GÖLÜ KORUMALI"

Başkan Celalettin Tanta'nın açılış konuşmasıyla başlayan Kent Şurası'nda ilk sözü alan Sakarya Kent Şurası Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, bugüne kadar yapılan toplantıların çok verimli geçtiğine dikkat çekti. Hacıeyüpoğlu, Sapanca Gölü'ne Sapancalılar'dan daha çok Sakaryalılar'ın sahip çıkması gerektiğine işaret ederek, "Sapanca Gölü'nden içme suyu kaynağı olarak Sakarya'nın büyük bir kesimi faydalanıyor. Gölün temiz olması demek içmesuyu kaynağının temiz olması demektir. Gölün çevresinde daha çok düzenleme ve ağaçlandırma çalışmaları yapılmalı. Dağlarda yapılan göletlerden dolayı bu sıralar gölün ihmal edildiğini düşünüyorum" dedi.

SÜS BİTKİCİLİĞİ İÇİN ÇAĞRI

Sapanca'daki fidan üreticilerine de destek verilmesi gerektiğini vurgulayan Hacıeyüpoğlu, "Sakarya'daki bütün kurum ve kuruluşların çevre düzenleme çalışmalarında süs bitkilerini Sapanca'dan almaları sağlanmalıdır. Bu yönde çok geniş kapsamlı bir çalışma yapılmalı. Sapanca'daki süs bitkiciliği potansiyelini arttırmak ve ilçeye gelir kazandırmak için en kısa sürede harekete geçilmesi gerekiyor" diye konuştu.

'HEM VATANDAŞ HEM ESNAF KAZANACAK'

Sapanca Kent Şurası'na konuk olan Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Tanta, S.S. Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Çelik ve Sigorta acentesi sahibi Tuncay Cebeci, ilçe esnafının yaşadığı sorunları dile getirdi. Şuraya katılan konuşmacılar, ilçede ticaretin hareketlenmesi, alışveriş için şehir dışına giden vatandaşın alışverişlerini Sapanca'dan yapmaları gerektiğine vurgu yaparak, "Vatandaş alışverişini yapmak için ilçe dışına çıkıyor. Sapancalılar alışverişini ilçe esnafından yaparsa, hem vatandaşımız hem de esnafımız kazanacak" dedi.

'AHİLİK GELENEĞİNİ SÜRDÜRELİM'

Sapanca'nın büyük illere yakın olmasının esnaf açısından büyük handikap olduğunu savunan konuşmacılar, "Birçok olumsuzluktan dolayı siftah yapamaz hale gelerek, kapısına kilit vuracak olan esnaf, Sapanca halkının alışverişlerini çevre illerde yapmasıyla iyiden iyiye iş yapamaz hale geliyor. Alışverişlerimizi yabancı sermayeli büyük market ve mağazalardan değil, ilçemizin emektarı, dostumuz, akrabamız olan kendi esnafımızdan yapalım. Ahilik geleneğimizden gelen yardımlaşma dayanışma duygumuz bu sayede güçlenecektir. Alışverişlerimizi kendi esnafımızdan yaparsak Sapancalı'nın parası Sapanca'da kalır" ifadesini kullandı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title