Ali Seçmen Çevik Seçim Sonuçları
Haberler » Güncel » Ali Seçmen Çevik Seçim Sonuçları - Haber

Ali Seçmen Çevik Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde DP KONYA büyükşehir belediye başkan adayı Ali Seçmen Çevik oldu.

Ali Seçmen Çevik Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde DP büyükşehir belediye başkan adayı oldu. DP adayı Ali Seçmen Çevik, KONYA büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? KONYA büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan DP KONYA büyükşehir belediye başkan adayı Ali Seçmen Çevik ile ilgili seçim sonuçları ve KONYA büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. DP KONYA büyükşehir belediye başkan adayı Ali Seçmen Çevik oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte KONYA büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. KONYA aday yarışı ve KONYA seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

KONYA Seçim Bilgileri

  • KONYA büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 5.044 olduğu belirlendi.
  • KONYA büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 5.044 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • KONYA büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 84,40 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • KONYA büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 1.522.655 olduğu belirlendi.
  • KONYA büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 1.285.194 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

DP KONYA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Seçmen Çevik Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde DP KONYA büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Ali Seçmen Çevik, KONYA yarışında % 0,48 oranında aldığı oy ile 7'nci oldu. Ali Seçmen Çevik toplamda 5.787 adet oy sayısına ulaştı.

Ali Seçmen Çevik Kimdir?

Ali Seçmen Çevik, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Demokrat Partisi'nin Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

DP KONYA büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.

Manşet

Haberler