AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı?

Haberler.com - Haberler | Gündem
AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı?

MEB'in yaptığı açıklamaya göre, AKS sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 15 iş günü içinde açıklanıyor. Peki, AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı? AKS sınav sonuçları için araştırmalar hız kazandı. 25 Nisan 2021 tarihinde yapılması planlanan ancak Covid 19 salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen Adaylık Kaldırma Sınavı 5 Eylül'de düzenlendi. Peki, AKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı? sorularının yanıtları merak edilen konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Adaylık Kaldırma Sınavı AKS sonuçları bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmekte olan Adaylık Kaldırma Sınavı, için gözler gelecek son dakika açıklamasına çevrildi. Sınavın 5 Eylül tarihinde düzenlendiği bilinirken öte yandan "2021 AKS sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?" soruları da son günlerde gündemdeki yerini aldı. AKS sınav sonuçlarının çok kısa süre içerisinde erişime açılması bekleniyor.

2021 Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığında haberimizden öğrenebilirsiniz.

Adaylar sonuçlara ilişkin son dakika açıklamaları için Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurular sayfasını ve resmi sosyal medya hesaplarını takip edebilirler.

AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı?

Buna göre, 5 Eylül tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçlarının en geç 25 Eylül'e kadar açıklanması bekleniyor.

AKS sınav sonuçları www.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

AKS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

a. Adayın cevap kâğıdı 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır. Gündem haberler için bizi takip edin. Haberler.com gündemin sıcak konularını sizler için derliyor.

b. Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacaktır. 60 (altmış) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

c. Sınavda yer alan her sorunun puan değeri eşit ağırlığa sahiptir.

AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı?

ç. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

d. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi halinde; soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye dâhil edilecek.

e. Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılacak.

AKS sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS açıklandı mı?

Adayın cevap kâğıdı 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacaktır. 60 (altmış) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Sınavda yer alan her sorunun puan değeri eşit ağırlığa sahiptir. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi halinde; soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title