Akarçay Haberleri

Akarçay haber, Akarçay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akarçay - 14.05.2021
Son dakika gündem: Afyonkarahisar'da polise mukavemet gösteren 4 şüpheli yakalandı
Alınan bilgiye göre, Selçuklu-Osmangazi mahalleleri arasındaki Akarçay rekreasyon alanında asma köprü altında çevreye rahatsızlık veren kişiler olduğu ihbarı üzerine, bölgeye Yunus Timi polisleri sevk edildi.
Akarçay - 15.03.2021
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kano Tesisi Merkezi'nde incelemelerde bulundu
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Milletvekiller Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ile birlikte Akarçay'da yapılacak olan Kano Tesisi Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Akarçay - 10.03.2021
Yaşayan Kadınlar Fotoğraf Grubu sergi açtı
Tarihi Odunpazarı Bölgesi'ndeki ODART Sanat Merkezi'nde izlenime sunulan "Öldürenlere İnat, Yaşayan Kadınlar" başlıklı sergide, Ayşegül Çıkıncı, Hülya Avdan, Gülbin Özdamar Akarçay, Özlem Kanat Örneksoy, Melis Batır, Sevgi Kösem ve Solmaz Mercan'a ait eserler bulunuyor.
Akarçay - 26.11.2020
Tarım ve Orman Bakanlığından havzalarda kuraklıkla mücadele seferberliği
Bu yıl sonu itibarıyla 15 havzada (Konya, Akarçay, Kuzey Ege, Küçük Menderes, Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz, Burdur, Van Gölü, Antalya, Asi, Seyhan, Ceyhan, Gediz, Büyük Menderes ve Fırat-Dicle) kuraklık yönetim planları tamamlandı.
Akarçay - 13.11.2020
Afyonkarahisar'da sigara yasağının uygulanacağı yerler belli oldu
Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Gökmen Çiçek Başkanlığında toplandı. 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulamanın il bazlı yapılacak analizlere göre İl Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenmesi gerektiği kaydedilerek şu ifadelere yer verildi: "Bu doğrultuda valilerce korona virüs salgınının illerindeki seyri anlık olarak takip edilerek, hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayıları ile 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde saat 10.00-16.00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilmesi yönünde karar alındı." Ayrıca maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12 Kasım 2020 tarihinden itibaren kent merkezinde İstasyon, 2. Dumlupınar, Anbaryolu, Yeşil Yol, Gazlıgöl, Milli Egemenlik caddeleri ile Akarçay ve Anıt Park, Bedesten ve Zafer Kent Meydanları, Ordu Bulvarı, Erenler-Kafeler bölgesi, Uzun çarşı, otogar, otobüs durakları ve pazar yerlerinde sigara içilmesi yasaklandı.
Akarçay - 13.11.2020
Afyonkarahisar'da 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma kısıtlaması getirildi
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerindekiler 10.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. İl Hıfzıssıhha Kurulu, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantıda, Kovid-19 tedbirleri kapsamında kalabalık alanlarda sigara içme yasağı ile 65 yaş ve üzerindekilerin sokağa çıkma kısıtlamaları görüşüldü. Bu kapsamda kentteki İstasyon Caddesi, Akarçay Mesire Alanı, Bedesten Meydanı, Ambaryolu, Yeşilyol, 2.
Akarçay - 21.07.2020
Eskişehirli kadın fotoğrafçılar "Korona Günlerinde Fotoğraf" etkinliğine katıldı
Tüm aşamalarının on-line olarak gerçekleştirildiği çalışmaya grubun küratörü Doç. Dr. Gülbin Özdamar Akarçay editör olarak, Hülya Avdan, Özlem Kanat Örneksoy ve Solmaz Mercan ise fotoğrafçı olarak katıldı.
Akarçay - 29.05.2020
15-20 yaş grubu gençler sokakların tadını çıkardı
Gençler, Akarçay mesire alanında ve yürüyüş yollarında bisiklete bindi.
Akarçay - 27.05.2020
14 yaş ve altı çocuklar bir hafta aradan sonra yeniden sokağa çıktı
Çocuklar, kentteki Akarçay ve Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Park'ındaki oyun parkında oynadı.
Akarçay - 20.05.2020
Çocuklar yeniden sıcak havanın tadını çıkardı
Aileleriyle birlikte Akarçay ve Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Parkı'nda salıncak, kaydırak ve farklı oyun gruplarıyla eğlenen çocuklar keyifli zaman geçirdi.
Akarçay - 19.05.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Afyonkarahisar Akarçay Havzası Kuzey Atıksu Toplama Hattı inşaatında, yüklenici firma tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, ana yol altından tünel açıldığı sırada göçük meydana geldi.
title