AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana

AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana

İhlas Haber Ajansı / AHMET UMUR ÖZTÜRK - Haberler | Güncel

AK Parti Uşak milletvekili İsmail Güneş, TBMM Basın koridorunda tarhana dağıttı. Güneş, korona risk haritasında düşük riskli iller arasında olması sebebiyle dikkat çeken Uşak'ın sırrının tarhana olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs verilerinin değerlendirilip illerin farklı renkler ile gösterildiği risk haritası, geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu haritada, ülkemizin batısındaki tek düşük riskli il olan Uşak dikkat çekti. Milyonlar, Uşak'ın koronavirüs salgınına karşı mücadelesini ve düşük riskli iller arasında olmasının sebebini merak etti.

AK Partili vekil korona için TBMM'de tarhanaya dikkat çekti

"BAŞARININ SIRRI UŞAK TARHANASINDA"

Bu gelişmeler yaşanırken, AK Parti Uşak milletvekili İsmail Güneş TBMM Basın koridorunda gazetecilere tarhana dağıttı. Koronavirüs salgını ile mücadele ettiklerini belirten Güneş, "Biz buna ilaveten diyoruz ki, Covid-19 ile başarının sırrı Uşak tarhanasında. Uşak Tarhanasının içindeki domatesi, soğanı, biberi diğer taraftan baharatları Uşak'ta yetişiyor. Mineral zenginliği, nem oranını düşüklüğü, sevgiyle yoğurulması var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi Latife Hanım Uşaklı" ifadelerini kullandı.

AK Partili vekil korona için TBMM'de tarhanaya dikkat çekti

"BİLİMSEL OLARAK AÇIKLAYAMAYIZ"

"Tarhananın Covid olmamanızda etkisi var mı?" sorusuna Güneş, "Bilimsel olarak açıklayamayız ama tarhananın içinde yüzde 30 civarında protein var. Soğanın içine konmasıyla antibiyotik etkisi gösteriyor" sözleriyle yanıt verdi.

"ÇOK BÜYÜK ETKİSİ VAR"

Güneş, Uşak'ın koronavirüs haritasında düşük riskli iller arasında yer almasında etkisi olup olmadığına ilişkin soruya, "Çok büyük etkisi var. Valimizin, Belediye Başkanlarımızın, emniyet personelimizin, Milli Eğitim personelimizin, Diyanet personelimizin başta sağlık personeli Uşak halkının çok büyük katkısı var ama işin asıl sırrı Uşak tarhanasında" dedi.

AK Partili vekil, korona haritasında dikkat çeken Uşak'ın sırrını paylaştı: Tarhana

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AHMET UMUR ÖZTÜRK

Haber Yorumları (39)
MENTLİ: her şerden her hayırdan mutlaka bir başarı çıkarır türk milleti başarı tarhanaya çıktı bu seferde inşallah öyledir
ALPERRRR: Sürü bağışıklığı sağlandı ondan
CAHİLİYE: Fakirin bir tarhanası vardı, oda bu cahil sayesinde karaborsaya düşer
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title