AK Parti'nin Milletvekili Aday Listesi Ysk'ya Sunuldu (1)

AK Parti'nin Milletvekili Aday Listesi Ysk'ya Sunuldu (1)

AK Parti'nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için YSK'ya verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

AK Parti'nin Milletvekili Aday Listesi Ysk'ya Sunuldu (1)

AK Parti'nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için YSK'ya verdiği milletvekili aday listesi açıklandı. 

Listeye göre AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet DavutoğluKonya 1. sıradan aday oldu. Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Ankara 1. Bölge 1. sıradan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da Ankara 1. Bölge 2. sıradan AK Parti listesine girdi.

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek Ankara 2. Bölge 1. sıradan, MHP'den istifa eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de Ankara 2. Bölge 2. sıradan aday oldu. 

AK Parti'nin Ankara, İstanbul ve İzmir milletvekili adayları şöyle:

Ankara 1. Bölge

1 - Ali Babacan

2 - Yalçın Akdoğan

3 - Ahmet Gündoğdu

4 - Ali İhsan Arslan

5 - Jülide Sarıeroğlu

6 - Murat Alparslan

7 - Ertan Aydın

8 - Fatih Şahin

9 - Tülay Selamoğlu

10 - Barış Aydın

11 - Ercan Kınacı

12 - Fahri Usta

13 - Devlet Şankazan

14 - Mehtap Toruntay

15 - Hüseyin Ulusal 

16 - Hayri Çağır

17 - Emire Balkan 

18 - Mehmet Ali Canlı

Ankara 2. Bölge

1 - Cemil Çiçek

2 - Yıldırım Tuğrul Türkeş

3 - Emrullah İşler

4 - Ahmet İyimaya

5 - Lütfiye Selva Çam

6  - Vedat Bilgin

7 - Aydın Ünal

8 - Nevzat Ceylan

9 - Ayhan Yılmaz

10 - Mahmut Sami Mallı

11 - Ahmet Baba

12 - Murat Yıldırım 

13 - Neslihan Cenk

14 - Mehmet Akif Kalaycı 

İstanbul 1. Bölge 

1 - İsmail Kahraman 

2 - Mustafa Ataş

3- Mihrimah Belma Satır

4 - Erol Kaya

5 - Ahmet Berat Çonkar 

6 - Berat Albayrak 

7 - İsmet Uçma

8 - Metin Külünk

9 - Ravza Kavakcı Kan

10 - Azmi Ekinci

11- Osman Boyraz

12 - Hasan Turan

13 - Hasan Sert

14 - Mehmet Ali Pulcu

15 - Hurşit Yıldırım

16 - Hulusi Şentürk 

17 - Orhan Birdal

18 - Şebnem Kocakelçi

19 - Hakkı Şanlı

20 - Erdal Yılmaz

21 - Ayşe Kartal

22 - Mustafa Demiral

23 - Mustafa Özmen

24 - Hacer Aktürk 

25 - Alim Erdemir

26 - Coşkun Koç

27 - Hasan Ekmen

28 - Ayser Soy 

29 - Muhammet Ali Kumru

30 - Mehmet Hüsrev

31 - Ramazan Bulum

İstanbul 2. Bölge 

1 - Hayati Yazıcı

2 - Volkan Bozkır

3 - Burhan Kuzu

4- Ayşe Nur Bahçekapılı 

5 - Fatma Betül Sayan Kaya

6- Ekrem Erdem

7 - Aziz Babuşcu

8 - Durmuş Ali Sarıkaya

9 - Şirin Ünal

10 - Fatma Benli

11 - Hüseyin Bürge

12 - Haydar Ali Yıldız 

13 - Ahmet Hamdi Çamlı

14 - Markar Eseyan

15 - Oktay Saral

16 - Cemal Vanlıoğlu

17 - Ayşegül Esra Atik

18 - Perihan Toğay

19 - Erol Adayılmaz

20 - Yavuz Değirmenci

21 - Gülver Erdem

22 - Mehmet Akif Köse

23 - Ömer Faruk Aydemir

24 - Buğra Babur

25 - Mahmut Bayat 

26 - Emre Ete

İstanbul 3. Bölge 

1 - Mehmet Mehdi Eker

2 - Mustafa Şentop 

3 - Mehmet Doğan Kubat

4 - Serap Yaşar

5 - Feyzullah Kıyıklık

6 - Mehmet Muş

7 - Nureddin Nebati 

8 - Mehmet Metiner

9 - Harun Karaca 

10 - Tülay Kaynarca 

11 - Mustafa Yeneroğlu 

12 - Erkan Kandemir 

13 - Halis Dalkılıç

14- Mürteza Zengin

15 - Yıldız Seferinoğlu

16 - Abdullah Başçı

17 - Yunus Ergüne

18 - Tülin Mazlumoğlu Kestane

19 - Ahmet Aydın

20 - Hatice Kübra Öztürk

21 - Abdullah Sadıksoy

22- Müzemmil Hevadpal

23 - Resul Kurt

24 - Yeşil Aytulum Turut

25 - Zekiye Çapan 

26 - Murat Çelik

27 - Memet Emin Ertekin

28 - Hasene Çapar

29 - Haşim Taşkıran 

30 - Yasin Zülbaharoğlu 

31 - Hüseyin Koyuncu

İzmir 1. Bölge adayları

1 - Binali Yıldırım 

2 - Mahmut Atilla Kaya

3 - Hüseyin Kocabıyık 

4 - Necip Kalkan

5 - Cemal Bekle

6 - Ayşe Engür

7 - Fevzi Bayram  

8 - Maksut Karaosman

9 - Mehmet İlkbahar 

10 - Gürbüz Akbulut

11 - Zerrin Kara

12 - Ahmet Eroğlu

13 - Enes Uzunlar 

İzmir 2. Bölge 

1 - Fatma Seniha Nükhet Hotar

2 - Mustafa İbrahim Turhan

3 - Hamza Dağ 

4 - Kerem Ali Sürekli

5 - Nesrin Ulema

6 - Tansu Kaya

7 - Bilal Kırkpınar

8 - Ali Sedat Şenbaş

9 - Meltem Ergin 

10 - Veysel Güldoğan

11 - Emin Sefa Kayacan

12 - Hale Yıldız

13 - Cemal Bahçıvan

(Sürecek)

Kaynak: AA