AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ensarioğlu Açıklaması
Haberler » Politika » AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ensarioğlu Açıklaması - Haberler

AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ensarioğlu Açıklaması

"Kürt sorununun çözüldüğü, şiddetin son bulduğu bir ortamda artık haksız rekabet ve avantajları kimse kullanamayacak"
"Normalleşen Türkiye'de, Diyarbakır'da seçimler de normalleşecek"

AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ensarioğlu Açıklaması

MELTEM YILMAZ/ ESİN IŞIK- AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Diyarbakır Milletvekili ,  normalleşen 'de, Diyarbakır'da seçimlerin de normalleşeceğini belirterek,  "Kürt sorununun çözüldüğü, şiddetin son bulduğu bir ortamda artık haksız rekabet ve avantajları kimse kullanamayacak" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında adaylığını açıkladığı Ensarioğlu, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Ensarioğlu, nasıl bir seçim stratejisi izleyeceğine yönelik soru üzerine, Diyarbakır'da 20 yılı aşkın süredir siyasetin içinde ve halkla içice olduğunu söyledi. Ensarioğlu, özel bir seçim stratejisine gerek olmadığını ifade ederek,  "Sorunları biliyoruz. Vekil olduktan sonra da haftanın 4 günü Diyarbakır'daydık" dedi.

Diyarbakırlılar'ın bundan sonra hizmete, adaya oy vereceği kanaatinde olduğunu dile getiren Ensarioğlu, "Diyarbakır ve bölgenin son 30 yıldır yaşadığı olumsuzlukların sonucundaki haksız rekabetlerin, bu seçimde olmayacağı kanaatindeyim. Çünkü Türkiye normalleşiyor. Normalleşen Türkiye'de, Diyarbakır'da da seçimler de normalleşecek. Artık o şiddetin avantajını, duygusal ortamın avantajını hiç kimse kullanamayacak. Herkes projeleri, yaptıklarıyla, kişiliğiyle, programıyla halkın karşısına çıkacak. Halk da en iyi olanı seçecek" diye konuştu.

 

-"Duyguyla değil, mantığıyla oy kullanacak"

 

Ensarioğlu, seçimlerde BDP'nin şansına yönelik sorusuna şöyle karşılık verdi:

 "Yaşanan olumsuzlar, 30 yıldır yaşanan şiddet, Kürt sorununun çözülemeyişi, devletin tavrı onlara avantaj sağladı. Doğal olarak bölgede etkin oldular. Ama bugün hem bu şiddet son buldu hem de Kürt sorununun çözümüne yönelik devlet ve Hükümet, ciddi şekilde bir irade ortaya koydu. Kürt sorununun çözüldüğü, şiddetin son bulduğu bir ortamda artık haksız rekabet ve avantajları kimse kullanamayacak. Bundan sonra adaylar kendisini, projesini tanıtacak ve hizmet ön plana çıkacak. Daha sağduyulu, herkes mantığıyla oy kullanacak, duygusuyla değil." - TBMM

Kaynak: AA

Manşet

Haberler