Adalet Partisi Haberleri

Adalet Partisi haber, Adalet Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet Partisi - Dün
Avustralya'da, ABD'den geldiği sanılan yarış güvercininin yaşamasına izin verilebilir
Hayvanlara Adalet Partisi Victoria eyalet milletvekili Andy Meddick, "Federal hükümete 'Joe için güvercin affı' çıkartılması çağrısında bulunan ve 'Joe için adalet' isteyen birçok Avustralyalı adına konuştuğumu biliyorum.
Adalet Partisi - 05.01.2021
Son dakika: Saraybosna Kantonu Eğitim Bakanı Muminovic, Bosna Hersek'in ilk başörtülü bakanı oldu
Son dakika haberine göre Bosna Hersek'in Saraybosna Kantonu'nda yeni hükümet bugün güvenoyu alırken, kabinenin yeni Eğitim Bakanı Naida Hota Muminovic, ülkenin ilk başörtülü bakanı oldu.
Adalet Partisi - 21.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Ersan Atılgan, 1977-1980 yılları arasında dönemin Adalet Partisi'nden Manisa Belediye Başkanlığı yapmıştı.
Adalet Partisi - 11.12.2020
İhvan yöneticilerinden Abdulgani, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Açıklamada, "İhvan; Özgürlük ve Adalet Partisi Yüksek Kurulu Üyesi, öğrenci ve sendika hareketinin sembol isimlerinden erdemli bir evladının yasını tutuyor.
Adalet Partisi - 12.10.2020
Son dakika gündem: İçişleri Bakanı Soylu: "Herhangi bir inanç grubunun eğitimini almadım"
Çocukluğundaki dini eğitimini kendisini hayat alanında da eğiten dedesi Hacı Alaybey Soylu'dan aldığını belirten Bakan Soylu, çocukluğunun ve gençliğinin, Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisinin binalarında ve koridorlarında geçtiğini aktardı.
Adalet Partisi - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1973- Genel seçimler sonuçlandı. Cumhuriyet Halk Partisi 187, Adalet Partisi 148, Milli Selamet Partisi 48 milletvekilliği kazandı.
Adalet Partisi - 17.09.2020
Mısır'da Müslüman Kardeşler üyesi 89 kişinin mal varlığına el koyma davası
Davada, Mursi'nin varislerinin yanı sıra grubun önde gelen isimlerinden İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Yardımcısı Hayrat Şatır, Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci, İhvan üyesi Abdurrahman el-Berr, Saffet Hicazi ve Mahmud Gazlan'ın varisleri bulunuyor.
Adalet Partisi - 12.09.2020
Son dakika haberleri | Polonya, yeni nükleer santraller için 40 milyar dolarlık yatırım yapacak
"Nükleer olmadan olmaz" Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), 2019 ile 2024 arasında Polonya'nın yenilenebilir enerji kurulu kapasitesinde yüzde 65'lik bir büyüme olacağını tahmin ettiğini ve bunun "iyi bir haber" olduğunu belirten Kurtyka, Polonya'nın sıfır emisyonlu enerji sistemi hedeflediğini kaydederek, şöyle konuştu: "Ama bu nükleer olmadan olmaz. Neden? Yenilenebilir enerji kaynaklarının enerji üretiminde kesintilerle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Önceki yıllarda, iklimle ilgili enerji stratejimiz uğruna, her yıl karada veya denizde yeterli güneş veya rüzgara sahip olmadığımız 9-10 güne varan dönemler olduğunu gördük. Sistemimiz yeterli elektriğe sahip olmalı. Bu nedenle yenilenebilir enerji kaynaklarımızın oluşturduğu bu önemli boşlukların, bu zorluğun üstesinden gelmeliyiz." "Polonya, yepyeni bir nükleer reaktör filosu inşa ediyor" 1990'dan bu yana kesintisiz ekonomik büyümeye sahip olan iki OECD ülkesinden biri olan Polonya için enerji ihtiyacının giderek daha önemli hale geleceğini ifade eden Kurtyka, şöyle devam etti: "Elbette Covid-19 ile karşı karşıyayız ve bu farklı bir hikaye. Ancak Polonya'daki yaşam kalitesinde de çok büyük bir artışla karşı karşıyayız. Mücadelemizi sürdürürsek, önümüzdeki 20 yılın, Polonya için çok başarılı olacağını öngörüyoruz. Sektörümüz için istikrarlı ve rekabetçi enerji sağlamanın bu 'işleri doğru yapma' denkleminin bir parçası olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Bakanlar Kurulumuz tarafından kabul edilecek bir enerji politikası ve Polonya Nükleer Programı taslağını yayınladık. İklim Bakanlığı olarak bizler bu iki belgeye ev sahipliği yapıyoruz ve önümüzdeki 20 yıl içinde de gerçekleştireceğimizi umuyoruz. Polonya, yepyeni bir nükleer reaktör filosu inşa ediyor. İlk reaktörün 2033'e kadar hazır olmasını bekliyoruz. 2040'ın başında bu sayının 6'ya ulaşması için her iki yılda bir yeni bir reaktör inşa edilecek. Böylece Polonya endüstrisi ve toplumu için temel yük elektriği sağlanacak." Kömürün elektrik üretimindeki payı yarıya düşecek Polonya'da iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi, ekonomisini kömürden daha temiz enerji kaynaklarına kaydırmak için daha fazla zamana ve paraya ihtiyacı olduğunu ifade ediyor.
Adalet Partisi - 29.08.2020
Venezuela'da Maduro'ya suikast girişiminin şüphelisi muhalif milletvekili, cezaevinden salıverildi
Güney Amerika ülkesi Venezuela'da 2018'de Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya yönelik suikast girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, muhalefetteki Önce Adalet Partisi Milletvekili Juan Requesens cezaevinden çıkarıldı.
Adalet Partisi - 14.08.2020
Son dakika haberleri... SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran "19. Yılında AK Parti Paneli"nde konuştu Açıklaması
Bu performansın AK Parti'yi kuruluşundan bugüne hep tartışmalı bir parti olarak Türkiye gündeminde tuttuğunu belirten Duran, ülke siyasetinde krizlerle gelen ve krizlerle giden partiler gördüklerini anlattı. Duran, AK Parti'nin üç vesayetçi darbeyle karşılaştığını ifade ederek şöyle konuştu: "Bunlardan birincisi 2007-2008 kriz dönemidir. E-muhtıra ve peşinden parti kapatma davası, Türkiye'de AK Parti'nin karşılık geldiği şeyin ne olduğu görüldü ve Türkiye'yi bambaşka bir türbülansa sokabileceği için bir üyenin farklı görüş bildirmesiyle AK Parti kapatılmamış oldu. Tabii ki milletin o kadar güçlü bir sahiplenmesi vardı ki bu kapatmaya cesaret edilememiş oldu. İkinci vesayet anı 2013'te Gezi ile başladı, 17-25 Aralık yargı darbe girişimiyle devam etti. Bunun da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğiyle aşıldığını gördük. Üçüncüsü 15 Temmuz 2016. Burada çok daha açık, TSK'nın bir takım sözde subaylar tarafından harekete geçirilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkımızı sokaklara çağırmasıyla engellenen üçüncü bir vesayetçi darbe. Bu üçünde de ortalama şartlarda, dünyanın birçok yerinde ve Türkiye'de iktidarlar devrilirdi. Ancak AK Parti'nin kendisini konumlandırdığı yer, milletle kurduğu sağlam organik ilişki ve güçlü karizmatik liderlik sayesinde bunları aşabildiğini gördük." "Krizlerle gelip krizlerle giden bir parti değil" Burhanettin Duran, 2015 seçimlerinde AK Parti'nin çoğunluğu kaybetmesine rağmen oylarını yeniden 7-8 puan yükseltmesinin daha önce görülmediğine işaret etti. Bu tür istisnai performanslarla AK Parti'nin Türk siyasi hayatında ayrı bir yere karşılık geldiğini dile getiren Duran, sözlerini şöyle sürdürdü: "Krizlerle gelip krizlerle giden bir parti olmadığı gibi aynı zamanda kendi başarılarının ve Türkiye'yi dönüştürmüş olmasının sonuçlarıyla da karşılaşan bir partidir. AK Parti bazı hesaplaşmaların sonunda kurulmuş bir parti aslında. 2001'de kuruldu ama önemli bir geçmişten geliyor. Bu geçmiş Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren yaşananlar ve Türkiye'de bazı Kemalist ve laikçi politikaların halkın taleplerini, milletin taleplerini baskılayan vesayetçi yaklaşımıyla yüzleşti. Bu, Demokrat Parti'nin, Adalet Partisi'nin, hatta belli ölçüde Anavatan'ın altından kalkamadığı ciddi sıkıntılardı.
Adalet Partisi - 13.08.2020
Fas'taki Tehvid ve Islah Hareketi'nden İsam el-İryan için başsağlığı mesajı
İsam el-İryan, İhvan bağlantılı Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.
Adalet Partisi - 13.08.2020
Son dakika haberleri: Mısır'da İsam el-Aryan cezaevinde hayatını kaybetti
Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden 66 yaşındaki İsam el-Aryan Kahire'deki Akrab hapishanesinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği bildirildi. Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkan Yardımcısı görevi yapan Aryan, 2013'teki darbenin ardından gözaltına alınmıştı.
Adalet Partisi - 28.07.2020
Suudi Arabistan'dan Yemen hükümetini yeniden şekillendirme planı
AA, Suudi Arabistan'ın hazırladığı yeni kabine taslağına ulaştı AA'nın ulaştığı Suudi Arabistan tarafından hazırlanan yeni Yemen hükümetine ilişkin taslağa göre, kabinede kuzey bölgesinden eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi'ne 3, Yemen Islah Partisi'ne 3 ve Yemen Sosyalist Partisi, Yemen İnşa ve Adalet Partisi, Halk Birlik Partisi ile Zafer Partisi'ne 1'er bakanlık verilirken, güneyden ise GGK'ye 4, diğer küçük partilere de toplamda 6 bakanlık düşüyor.
Adalet Partisi - 14.07.2020
Endonezya'daki İslami cemaat ve milletvekillerinden Ayasofya'nın ibadete açılmasına destek
Ayasofya herkese açık Ayasofya'nın yargı yoluyla eski işlevine geri döndürüldüğünü ve ziyaret kısıtlaması da olmadığını kaydeden Müreffeh Adalet Partisi (PKS) Milletvekili Surahman Hidayat da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm camiler gibi Ayasofya'nın da herkese açık olduğuna yönelik açıklamalarını anımsattı.
Adalet Partisi - 14.07.2020
Kaya, Boztepe ve Pırıltı'nın isimleri Kepez'in caddelerinde yaşayacak
Adalet Partisi Antalya Milletvekilleri Galip Kaya, Hasan Fehmi Boztepe, Cumhuriyet Senatosu Antalya Senatörü Mehmet Pırıltı'nın isimleri Kepez'in caddelerinde yaşayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Partisi Haberleri | Adalet Partisi Haber - Haberler - Adalet Partisi haberleri, son dakika adalet partisi haber ve gelişmeleri burada. Avustralya'da, ABD'den geldiği sanılan yarış güvercininin yaşamasına izin verilebilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 07:00:26. #1.15#
title