Haberler

5 parti bir araya gelerek Kurtuluş İttifakı'nı kurdu

Güncelleme:

ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi, "Kurtuluş İttifakı" adı altında bir araya geldi. İttifakın ortak bildirisinde Türkiye'deki sığınmacıların geri gönderilmesi vurgulanırken "Cumhuriyet ve laiklik karşıtı odaklarla, bütün bölücü fikir ve yapılarla mücadele önceliklerimiz olacaktır." ifadeleri yer aldı.

ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi'nin bir araya gelmesiyle "Kurtuluş İttifakı" kuruldu. İttifakın sözcülüğüne Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı Ahmet Yılmaz getirilirken açıklanan ortak bildiride Öncelikler arasında "Sınır güvenliği sağlanarak kaçak ve sığınmacı girişinin engellenmesi, ülkemizde bulunan kaçak ve sığınmacıların ülkelerine hızla geri gönderilmesi" ifadeleri dikkat çekti.

BİLDİRİDE "SIĞINMACILAR HIZLA GERİ GÖNDERİLECEK" VURGUSU

Kurtuluş İttifakı adına yapılan açıklamaya göre, Namık Kemal Zeybek'in genel başkanlığını yürüttüğü ATA Parti, Rifat Serdaroğlu'nun genel başkanı olduğu Doğru Parti, Sadettin Tantan'ın genel başkanlığını yaptığı Yurt Partisi, Vecdet Öz'ün genel başkanı olduğu Adalet Partisi ile Ahmet Yılmaz'ın genel başkanlığını yürüttüğü Milliyetçi Türkiye Partisi "Kurtuluş İttifakı"nı kurma kararı aldı.

Beş siyasi parti liderinin yayımladığı ortak bildiride şunlar kaydedildi:

"Milletimizin ve devletimizin, içine düştüğü, düşürüldüğü sorunlardan kurtulabilmesi için mutlu ve huzurlu bir Türkiye için aşağıda isim ve imzaları bulunan bizler kurumsal kimliklerimiz devam etmek üzere, ana meselelerde 'Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır' ana ilkesiyle Kurtuluş İttifakı adı altında birlikte hareket etmeye karar vermiş bulunuyoruz. Türk ve Atatürk ile sorunu olmayan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bütün kişi ve kurumları adalet ve demokrasi mücadelemizde yer almaya davet ediyoruz.

Milletimizin, Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunları ile gasp edilen egemenlik haklarının milletimize iade edilmesi suretiyle, parlamenter demokratik sisteme dönülerek adalet ve demokrasi temelinde, hukukun üstünlüğüne dayalı güven ortamının yeniden tesis edilmesi, sınır güvenliği sağlanarak kaçak ve sığınmacı girişinin engellenmesi, ülkemizde bulunan kaçak ve sığınmacıların ülkelerine hızla geri gönderilmesi, Cumhuriyet ve laiklik karşıtı odaklarla, bütün bölücü fikir ve yapılarla mücadele önceliklerimiz olacaktır. Adalet, hukuk, ekonomi, eğitim, sağlık, tarım, doğa, çevre, uluslararası ilişkiler, milli güvenlik gibi ana konulardaki politikalarımız zaman içinde ayrıca açıklanacaktır."

Kaynak: AA / Politika

Türkiye Politika Güncel Haberler

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

AK Parti'de değişim başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ın faturasını 7 il başkanına kesti

AK Parti'de değişim başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ın faturasını 7 il başkanına kesti

Dilan Polat duruşma salonuna girerken yere yığıldı

Dilan Polat duruşma salonuna girerken yere yığıldı

Sahaya girip Ronaldo ile fotoğraf çektirmişti! UEFA'dan minik Berat'a görülmemiş ceza

Sahaya girip Ronaldo ile fotoğraf çektirmişti! UEFA'dan minik Berat'a görülmemiş ceza

500

Yorumlar (20)

Perwer:

Sizler önce tabelalardan yere inin, daha sonra havlayın.

167
148
yanıtYanıtla
Tatminatör:

Daha fazla hazine yardımı daha fazla parti iletişim binası daha fazla devlet parasıyla boş boş oturup çay içen iskambil oynayan insanlar..

yanıt131
yanıt26
Hamdi Baba :

Bir çoğunun adını yeni duydum bu partilerin. Yahu sığınmacıları göndermek siyaset değildir. Önce insan olun.

178
100
yanıtYanıtla
Ben bilmemm:

Yüzlerce parti açılmasına İzin verilmemelidir. Yüz küsur parti nedir yahu ? 138 parti var şu anda ... Max 10 olmalı...

186
23
yanıtYanıtla
Mustafa Samet Cetin:

Seni 10 da durduran ne oldu?

yanıt29
yanıt20
Ebuzer Ertuğral:

Dalton kardeşler bir araya gelmiş dikkat etmek lazım...

125
64
yanıtYanıtla
Mustafa Büyük:

Bunlara bir redkit lazim

yanıt0
yanıt1
Özer Doğan:

Hikaye çok dinledik denizde kum tanesi

76
34
yanıtYanıtla
Ahmetcan null:

Perinçek i de alın aranıza

64
25
yanıtYanıtla
Spartacüs MartinLuther:

O maocu çinli dir.

yanıt41
yanıt6
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title