Çuvalcı General: Asıl Tehdit IŞİD Değil, Şii Milisler

Çuvalcı General: Asıl Tehdit IŞİD Değil, Şii Milisler

21.03.2015 07:44 | Son Güncelleme: 21.03.2015 10:48

ABD'nin Merkezi Haber Alma Teşkilatı eski direktörü David Petraeus Irak'ta asıl tehdidin IŞİD grupları değil, IŞİD'e karşı sahaya sürülen Şii milis grupları olduğunu söyledi.

Eski CIA Başkanı Petraeus Irak'taki asıl tehditin IŞİD değil Şii milisler olduğunu söyledi. Petraeus açıklamasında "Irak'ın siyaset sahasında Lübnanlaşması ve bir dış gücün siyasette aktifleşmesi felaket olur. IŞİD ortadan kalktığında İran destekli milisler siyaset arenasında Lübnan'daki Hizbullah gibi kilit noktada olacaklar." dedi.

"İRAN'IN VERDİĞİ KARŞILIKLAR İÇ AÇICI DEĞİL"

David Petraeus İran'la ilgili olarak "Bölgede ABD'nin açık yüreklilikle yaptığı tekliflere İran'ın verdiği karşılıklar hiç de iç açıcı değil. İran bizim için Orta Doğu'daki en büyük sorun olmaya devam ediyor. Kasım Süleymani'nin sahadan yayılan görüntüleri buna kanıt" ifadelerini kullandı.

"IRAK'TA ÇOK YANLIŞ YAPTIM"

Irak işgali sırasında ABD ordusunda görev alan Petraeus itiraflarda da bulundu. Petraeus, "Irak'ta çok yanlış yaptım. Bazı şeyleri daha farklı yapmalıydım." dedi.

DAVID PETRAEUS KİMDİR?

CIA'nın eski başkanı olan David Petraeus, Irak işgali sırasında görev alan ABD subayları arasında yer alıyordu. Türkiye'de "Çuvalcı General" olarak da bilinen Petraeus, 4 Temmuz 2003'te Süleymaniye'de bulunan karargâhtaki Türk askerlerini başlarına çuval geçirerek alıkoyan ABD askerlerinin başında bulunuyordu.

ABD sonrasında olaydan dolayı Türk makamlarından özür dilemişti.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (95)
TÜRKİYE SEVDALISI: Asıl tehdit ABD.
HİZMETLER !: hizmetler, , , Amerikan General''dan çuval hizmeti, , , ya bunu Düşman yapmaz''''''! Türban imza gericilik hizmeti hainler. . . biraz makarna ve kömür hizmeti, , , En son''''''Rüşvet hizmeti milyonlar''''''kim bilir ! Nerde SAKLANIYOR. ?
ADINIZI YAZIN: bunun hala yasadigina sasirdim ah keske abd tanisma firsatim olsaydi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title