David Petraeus Haberleri

David Petraeus haber, David Petraeus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

David Petraeus - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2012 - ABD Merkezi Haberalma Örgütü (CIA) Direktörü David Petraeus, görevinden istifa etti.
David Petraeus - 20.07.2019
Afganistan'daki barış süreci Hindistan'ı endişelendiriyor
Yeni Delhi'nin Afganistan ve İran temsilcisi olarak görev yapmış eski diplomat M.K. Bhadrakumar, Hint politikacıların ABD Generali David Petraeus yönetimindeki Afgan işgali Eylül 2012'de sona erdiğinde geleceği doğru okumayı beceremediğini ifade etti.
David Petraeus - 26.12.2018
Akar'dan CHP'li Özel Hakkında Suç Duyurusu (3)
Dilekçelerde, "Burada sadece Mehtap Yılmaz'a özel bir ziyaret söz konusu olmayıp, yaralılarımızın ziyareti sırasında tesadüfen davet üzerine kendisine 'geçmiş olsun' denilmiştir. Bunu farklı yerlere çekerek algı oluşturma çabaları her zaman olduğu gibi sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Sayın Akar'ın ziyaret ettiği Nuri Pakdil, Devlet Madalyası verilmiş değerli bir sanat adamıdır. Dolayısıyla böyle bir şahsiyetin ziyaret edilmesi olumsuz bir durum olmayıp aksine hayatın olağan akışı içerisinde hoş karşılanacak bir durumdur." ifadeleri kullanıldı. "Gerçek dışı iddia ve ithamlarda bulunulmuştur" Özel'in,Akar hakkındaki "Mehmetçik'in kafasına Süleymaniye'de çuval geçiren Odierno'dan üstün liyakat lejyonu madalyası aldığına" ilişkin iddiasının da gerçeği yansıtmadığı, Özel'in iddia ettiği kişinin Odierno olmadığı, bu hususun kayıtlarla sabit olduğu bildirilen dilekçelerde, şunlar kaydedildi: "Vekil edene (Hulusi Akar) Yüksek Liyakat Nişanı (Legion of Merit), 23 Ocak 2015'te K.K.K. John Michael McHugh ve Savunma Bakanı Chuck Hagel onaylarıyla verilmiştir. Basında 'çuval geçirme olayı' olarak ifade edilen olayın yaşandığı 4 Temmuz 2003 tarihinde birlik komutanı Alb. William Mayville (173'üncü Hv. İnd. Tug. K./Kerkük) olup bağlı olduğu Musul'daki 101'inci Hv. İnd. Tüm Komutanı Tümg. David Petraeus'tur.
David Petraeus - 15.05.2018
Analiz - Afganistan'da Saat ABD'nin, Zaman Taliban'ın
ABD'nin Avrupalı dostları arasında, Afganistan ve Pakistan özelinde Almanya, özellikle Taliban'la barış süreçlerinde son derece aktif rol oynuyor. Ancak İngilizler de dahil olmak üzere kimsenin ABD'nin yanlışlarına ortak olma veya maliyetine katlanma niyeti yok. Ayrı bir parantez açmak gerekirse, İngiltere Afganistan'ın işgalinden itibaren ülkede sürekli aktif olduğunu görmek gerekiyor. Fakat İngilizler Amerikalıların aksine, kendi tecrübelerinden de yola çıkarak, en başından itibaren El-Kaide'ye vurulan darbenin ardından Taliban'la masaya oturulmasından ve izlenilen askeri stratejiye ek olarak siyasi, sosyal ve kalkınma adımlarının hızlıca hayata geçirilmesinden yanaydılar. Amerikalılar bu adımları tam anlamıyla işgalden ancak yıllar sonra, Irak'ta "counter-insurgency" (ayaklanmaya karşı koyma) yöntemini başarıyla uyguladığına inandıkları General David Petraeus'u Afganistan'a kaydırdıktan sonra uygulamaya başladılar.
David Petraeus - 06.11.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2012- ABD Merkezi Haberalma Örgütü (CIA) Direktörü David Petraeus, görevinden istifa etti.
David Petraeus - 06.09.2017
Görüş - Afganistan'da Taliban'la Görüşen ABD Suriye'de Ne Yapacak?
O zaman başkan adayı olan Senatör Barack Obama, Senato'nun Dış İlişkiler Komitesi'ndeki 2008 tarihli bir oturumda, ABD'nin Irak'taki iki üst düzey yetkilisi olan General David Petraeus ve Büyükelçi Ryan Crocker'a şu soruyu sorarken de bu kanaatteydi: "Amerika'nın Irak'ı yeniden imar ederek ondan bir demokrasi çıkarması için değil, onu, Amerikalılara onurlu bir terk ediş imkanı verecek, kabul edilebilir bir şekilde kırıp sarması için neler gerekiyor?" ABD bugün Afganistan'da 2009'un Irak'ını taklit ediyor.
David Petraeus - 11.12.2016
Trump'ın Dışişleri Bakanlığına Exxon Mobil Ceo'su Tillerson'ı Getireceği İddiası
Dışişleri Bakanlığı için adaylar arasında Cumhuriyetçi Partinin 2012 başkan adayı Mitt Romney, eski CIA Başkanı David Petraeus'un da adı geçiyor.
David Petraeus - 07.11.2016
Haftanın Tarihine Bakış
2012- ABD Merkezi Haberalma Örgütü (CIA) Direktörü David Petraeus, görevinden istifa etti.
David Petraeus - 10.09.2016
Clinton'un Önceliği Ulusal Güvenlik
Clinton'un toplantısına eski üst düzey ordu mensupları ve sivil ulusal güvenlik uzmanlarından oluşan 16 kişi katılırken, bazı uzmanlar toplantıya video konferans yöntemiyle bağlandı. Katılımcı isimler arasında, eski Başkan George W. Bush döneminin İç Güvenlik Bakanı Michael Chertoff, Başkan Barack Obama döneminde CIA Başkanlığı yapan General David Petraeus, iki partiden de başkanlarla çalışan eski CIA Başkan Yardımcısı Michael Morell gibi isimler yer aldı.
David Petraeus - 13.06.2016
Güvenlik Uzmanı Ağar, ABD'nin Terörle Mücadelesini Değerlendirdi
Bir de ABD'nin Irak ve Suriye'de Sünni aşiretlere ve Sünni tabana dayalı maaşlı aparat güçleri olduğunu kaydeden Ağar, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: "Onlara 'Sahva' deniyor. Şimdi biz bunları DSG-YPG içinde Suriye'de görüyoruz. Varlıklarıyla ABD lehine gerekçe, mazeret, haklılık, güç ve denge üretiyorlar. Sahvalar ABD yanlısı taban tarafından 'Sünni Halk Uyanış Konseyleri' olarak anılsa da ABD aleyhtarı Sünni Araplar bunlara 'Sünni Halk İhanet Konseyleri' diyor. Yani Kürtler'de ve Şii Araplar'da olduğu gibi burada da bir kırılma ve düşmanlık yaşanıyor. Bir de bunların tuzu biberi IŞİD radikalizmi, dehşeti ve tabanı var. Nusra için kurulan cümleler de ilginç: CIA eski başkanı, Irak ve Afganistan'ın en önemli komutanlarından olan David Petraeus, basına yansıyan bazı demeçlerinde IŞİD'e karşı Nusra'nın kullanılması fikrini ortaya atıyor.
David Petraeus - 07.05.2016
Görüş - Obama'nın Suriye Politikası: Esed Kalsın, Halk Gitsin!
Dahası, o sıralarda, Esed'i iktidardan indirmek için CIA'nin hazırladığı 50 seçenek içeren detaylı planlar Beyaz Saray'a geldi. Eski CIA Başkanı David Petraeus ve planı destekleyen diğer yetkililer planın, DAEŞ'in yükselişini, Esed'in kimyasal silah kullanımını, Avrupa'daki mülteci krizini ve o zamandan beri gerçekleşmiş olan on binlerce sivil ölümünü engelleyebileceğini düşünüyorlardı.
David Petraeus - 05.05.2016
7. Saraybosna İş Forumu Sona Erdi
Panele katılan eski CIA Direktörü ve KKR Küresel Enstitüsü Başkanı David Petraeus ise Bosna Hersek'e 150 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirterek, AB üyelik sürecinde olan Bosna Hersek için en önemli koşulun "yatırımda şeffaflık" olması gerektiğini vurguladı.
David Petraeus - 03.12.2015
ABD Kongre Üyelerine Suriyeli Mülteciler İçin Gönderilen Mektup
Mektupta imzası olanlar şöyle: "Eski dışişleri bakanlarından Madeleine Albright, Henry Kissinger ve George Shultz, eski savunma bakanlarından William Cohen, William Perry ve Chuck Hagel, eski ulusal güvenlik danışmanlarından Zbigniew Brzezinski, Samuel Berger, Stephen Hadley ve Brent Scowcroft, eski genelkurmay başkanlarından General Richard Myers, General George Casey ve General John Vessey, eski iç güvenlik bakanlarından Janet Napolitano ve Michael Chertoff, eski CIA direktörlerinden Leon Panetta ve General Michael Hayden, eski ABD Merkez Komutanı General David Petraeus, eski NATO yüksek komutanlarından Amiral James Stavridis ve General James Jones.
David Petraeus - 02.12.2015
ABD'li Eski Ulusal Güvenlik Danışmanlarından Suriyeli Mülteciler Mektubu
Mektupta imzası olanlar şöyle: "Eski dışişleri bakanlarından Madeleine Albright, Henry Kissinger ve George Shultz, eski savunma bakanlarından William Cohen, William Perry ve Chuck Hagel, eski ulusal güvenlik danışmanlarından Zbigniew Brzezinski, Samuel Berger, Stephen Hadley ve Brent Scowcroft, eski genelkurmay başkanlarından General Richard Myers, General George Casey ve General John Vessey, eski iç güvenlik bakanlarından Janet Napolitano ve Michael Chertoff, eski CIA direktörlerinden Leon Panetta ve General Michael Hayden, eski ABD Merkez Komutanı General David Petraeus, eski NATO yüksek komutanlarından Amiral James Stavridis ve General James Jones.
David Petraeus - 22.10.2015
Wikileaks, CIA Direktörü John Brennan'ın Maillerini Açıklayacak
Brennan Mart 2013 yılında General David Petraeus'un evlilik dışı ilişkisi skandalı nedeniyle istifa etmesi sonrasında göreve getirilmişti.
David Petraeus - 22.09.2015
Petraeus, Evlilik Dışı İlişki İçin Kamuoyu Önünde Özür Diledi
WASHINGTON (AA) – ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) eski direktörü David Petraeus, evlilik dışı ilişki yaşadığı eski sevgilisine gizli bilgileri sızdırmaktan dolayı kamuoyu önünde özür diledi.
David Petraeus - 02.09.2015
Eski CIA Direktöründen Daeş'le Mücadelede "Şaşırtan" Öneri
Eski ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü David Petraeus, terör örgütü DAEŞ'in ortadan kaldırılması için El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi içindeki radikal olmayan savaşçıların kullanılması fikrini ortaya attı.
David Petraeus - 11.06.2015
63. Bilderberg Toplantısı
Toplantıya katılan dikkat çekici isimler şöyle: ABD'nin DAEŞ'le Mücadele Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi John Allen, eski Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barosso, Shell'in üst yöneticisi Ben van Beurden, Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Benoit Coeure, Axel Springer'in Üst Yöneticisi Mathias Döpfner, Google Başkan Yardımcısı Regina Dugan, Siemens Başkanı ve Üst Yöneticisi Joe Kaeser, ABD'li diplomat ve siyaset bilimci Henry Kissinger, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA'nın eski Başkanı David Petraeus ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg.
David Petraeus - 04.03.2015
CIA Eski Başkanı, Gizli Bilgileri Sevgilisiyle Paylaştığını Kabul Etti
Devletin gizli bilgilerini sevgilisiyle paylaşmakla suçlanan Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) eski Başkanı David Petraeus (62), suçunu kabul ettiği için aleyhinde herhangi bir dava açılmayacak.
David Petraeus - 27.03.2013
İstihbaratın Yeni Patronu Bir Kadın
ESKİ BAŞKAN İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALMIŞTI ABD Merkezi Haberalma Örgütü CIA'nın Başkanı David Petraeus, hayatını kaleme alan yazarla yaşadığı yasak aşkın deşifre olmasının ardından görevinden istifa etmişti.
David Petraeus - 21.03.2013
Aptal Savaş'tan Çıkarılacak 10 Ders
RAK İŞGALİ, ÖRTÜLÜ (GİZLİ YÜRÜTÜLEN) SAVAŞLARA YOL AÇTI ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Irak'taki savaşı kolay kazanacağını düşünerek başlangıçta sadece 145 bin asker gönderdi. Rumsfeld'in bu savaş stratejisi kendisi açısından bir felaketle sonuçlandı. Irak'ı işgal etmişlerdi ancak bir türlü özgürleştiremiyorlardı. Rumsfeld görevden alındı ve daha sonra CIA başkanlığı da yapacak olan General David Petraeus savaş stratejisi olarak "kontrgerila" taktiğini benimsedi: Sivilleri korumak için daha fazla asker istihdam ederken, bir yandan da direnişçilere karşı gerila taktiğiyle savaştı.
David Petraeus - 11.03.2013
75 Bin Dolara Türkçe Bilen Ajan
Ekonomiden politikaya Türkiye'nin artan bölgesel gücü Türkçe kullanımına da yansıdı. Uluslararası şirketler internet sitelerine Türkçe'yi eklerken Hindistan'dan ABD'ye birçok üniversite Türkçe'ye özel bölümler kuruyor. Son olarak bunlara dünyanın en büyük istihbarat örgütü CIA de eklendi. Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) resmi internet sitesini Türkçe yaptı. Böylece ilk kez küresel istihbarat örgütü Türkçe'yi resmi sitesinde ana diller kısmına aldı. CIA'nın internet sitesi İngilizce dışında 7 dilde yayın yapıyor. Türkçe ile birlikte İspanyolca, Arapça, Çince, Rusça ve Fransızca seçenekler arasında yer alıyor. ABD'de güçlü bir nüfus potansiyeli ve lobisi olan Almanca, İtalyanca, Hintçe, Japonca gibi çok kullanılan diller yerine Türkçe'nin tercihinin Türkiye'nin artan gücüyle paralel olduğunu söyleyen CIA'yı yakından tanıyan Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Eski Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, "Türkçe'yi kullanma nedenlerinden biri de eski Sovyet Bloku ülkelerini kapsayan Orta Asya devletlerine yönelik bir çalışma" dedi. MİT'TEN ESİNLENDİ CIA, sitesinde ayrıca MİT'ten de esinlendi. CIA, MİT'in "Nasıl Yardım Edebilirsin" bölümü oluşturarak halkla kurduğu direkt iletişimin bir benzerini sitesinde de yaptı. CIA'in Türkçe sevdası 11 Eylül ile İkinci Körfez Savaşı'yla hız kazandı. 2009'da Türkçe ve Kürtçe bilen eleman avına çıkan, yıllık 75 bin dolarlık maaş vaat eden CIA'nın geçen yıl istifa eden direktörü David Petraeus da Türkçe konuşabiliyor.
David Petraeus - 08.03.2013
CIA Başkanı Görevine Başladı
CIA'in eski başkanı David Petraeus, evlilik dışı ilişkisinin ortaya çıkması üzerine 9 Kasım'da istifa etmişti.
David Petraeus - 08.03.2013
CIA Başkanı Atanan Brennan, Yemin Ederek Görevine Başladı
CIA'in eski başkanı David Petraeus, evlilik dışı ilişkisinin ortaya çıkması üzerine 9 Kasım'da istifa etmişti.
David Petraeus - 19.02.2013
NATO Müttefik Kuvvetler Komutanlığı'na Aday Gösterilen General Allen, Emekli Olma Kararı Aldı
Allen, şunları kaydetti: "Kararımın nedenleri tamamen kişisel. Bu karara kolayca ya da hızlıca varmadım ancak değerlendirmelerim neticesinde, nihayetinde bunun, yapabileceğim tek seçim olduğu kanaatine vardım. Detaylarına girmeyeceğim ancak en öncelikli kaygım, çok uzun zamandır çok büyük fedakarlıklarda bulunan eşimin sağlık durumu. 35 yılı aşkın süredir sevgili eşim Kathy, fedakarca benim yanımda durdu ve benim ülkeme hizmet etmemi sağladı. Ondan ve iki değerli kızımızdan ne kadar zaman ayrı kaldığımı düşünmek çok üzücü. Şimdi benim onların yanında durmamın, bana en çok ihtiyaç duydukları anda onlarla birlikte olmamın zamanı." Kariyeri başarılarla dolu olan ve Irak'ta da bir dönem görev alan Allen'ın adı, geçen sonbaharda sürpriz şekilde, eski CIA Başkanı David Petraeus'un istifasına yol açan evlilik dışı ilişki skandalına karışmıştı.
David Petraeus - 19.02.2013
Obama'nın NATO Komutan Adayı Emekli Oluyor
Pentagon, Allen hakkında, eski CIA Başkanı David Petraeus ile evlilik ilişkisi olduğu belirlenen Paula Broadwell'i tehdit eden bir kadın ile binlerce kez mailleştiği iddiasıyla soruşturma açmıştı.
David Petraeus - 14.02.2013
Abd
Amerikan basınında yer alan haberlere göre, isimlerinin açıklanmasını istemeyen Amerikalı yetkililer, eski CIA Başkanı David Petraeus'un istifasına yol açan evlilik dışı ilişki skandalına adı karışan Allen'ın, Pentagon soruşturmasında aklanmasına rağmen NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı'nı isteyip istemediği konusunu yeniden değerlendirdiğini söyledi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: David Petraeus Haberleri | David Petraeus Kimdir - Haberler - David Petraeus haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. David Petraeus kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski CIA Direktörü Brennan'dan 'uzaylı' itirafı: İnsanlığın evrendeki tek yaşam form
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 09:59:11. #1.16#
title