AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir - Haberler
Haberi Paylaş

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "AK Parti milletin ta kendisidir. AK Parti Milletin partisidir. AK Parti Türkiye'nin partisidir." dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "AK Parti milletin ta kendisidir. AK Parti Milletin partisidir. AK Parti Türkiye'nin partisidir" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Balıkesir'in Edremit ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı A. Edip Uğur'un da katıldığı Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı, ilçedeki Salon Kaya'da gerçekleştirildi. AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu ve Tülay Babuşcu, AK Parti Edremit Belediye Başkan Adayı Özkan Kostak, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Harun Yüzüak, ilçedeki sivil toplum kuruluşları, dernek ve oda başkanları ile temsilcilerinin katıldığı toplantıda açış konuşması yapan Başkan Harun Yüzüak, katılımcılara teşekkür etti. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı A. Edip Uğur kürsüye geldi ve büyükşehir olan Balıkesir'e yapılan ve yapılacak olan projeleri anlattı.

AB Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye'deki son on yıldaki seçimlerin her birisi Türkiye için bir döndüm noktası olmuştur. 2002 seçimleri Türkiye için bir dönüm noktasıydı. Ekonomik krizlerden kurtulmak için, siyasi krizlerden kurtulmak için, istikrarı getirmek. Tekrar kalkınmayı başlatmak için bir dönüm noktasıydı. 2004 yerel seçimleri yine aynı şekilde tüm Türkiye için bir dönüm noktasıydı. Nasıl 1994 seçimleri İstanbul için bir dönüm noktasıysa, Recep Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı İstanbul için bir dönüm noktasıysa 2004 seçimleri de Türkiye için olmuştur" dedi.

"MİLLET SANDIKTA HESABI GÖRDÜ"

Bakan Çavuşoğlu, "2007 seçimleri Türkiye'nin çok farklı bir yöne gitmesinde bir dönüm noktası olmuştur. Bize Cumhurbaşkanı seçtirmek istemediler. 2002'de sayın başbakanımızı seçimlere sokturmak istemediler. Sloganları şuydu 'Muhtar bile olamaz'. Ama onların bir hesabı vardı. Ama unuttukları bir şey vardı. Rabbim'in de bir hesabı var, milletimin de bir hesabı var. Millet sandıkta hesabı gördü. Cumhuriyet mitingleri, orduyu göreve davet etmeler mi dersiniz. Cübbeleriyle sokakta yürümeler mi deşiniz. Marjinaller artık umudunu sokak eylemlerine, Umudunu marjinalleşen merkez sağ ve sol partiler mi dersiniz. Her türlü çaba. Baktılar ki her şeyi yapıyoruz. Hiçbir güç durduramıyor. Dediler ki bunları iktidardan götüremiyoruz. Bari Cumhurbaşkanı seçtirmeyelim. Her çabayı sarf ettiler. 367 safsatasını ortaya koydular. Fikir olarak ürettiler. Bir proje idi. Bu ülkeyi nasıl paralel yapının kaset, montaj, sözde rüşvet yok bilmem ne, yolsuzluk projesi nasıl bu gün ortaya konulduysa o zamanda 367 safsatası önümüze konuldu. Anayasa mahkemesinde başardılar. Ama sandıkta başaramadılar. Çünkü millet bu ülkede son sözü ben söylerim. Ben kimi istersem o seçilir. Ben kimi istersem o iktidara gelir. Ben Çankaya'da kimi görmek istersem, Çankaya'ya o çıkar" diye konuştu.

"AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR"

Konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Bakan Çavuşoğlu, "Ondan sonra dediler ki bunlar çok oluyor. Bunlar haddini aştı. Ne yapalım kökten çözelim. Partisini kapatalım. AK Parti'ye kapatma davası. Onu da başaramadılar. Çünkü bu milletin partisi kapatılamaz. AK Parti milletin ta kendisidir. AK Parti Milletin partisidir. AK Parti Türkiye'nin partisidir.

Sonra birçok ülkede uyguladıkları Arap Baharından esinlenerek, bu gün Ukrayna'da uyguladıkları projeyi gezi olayları ile uygulamaya başladılar. Gezi olaylarında dikkat ederseniz. Başlangıçta ağaç olarak başlayan tepkilerin gerçek sebebini daha sonra itiraf ettiler. Dediler ki. Gezi, ağaç bahane. Bizim hedefimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yıkmak. AK Parti'yi yıkmaktı dediler. Ama milletimiz bu oyunu bir kere daha gördü. Ne istiyorsunuz. Dediler ki. 3. Köprüyü yapmayın. 3. Köprüye gerek yok. 3. Havaalanına gerek yok. Kanal İstanbul ile ne işiniz var. Marmaray tamam eyvallah. Ama başka tüp geçit falan istemeyiz. İstanbul, İzmir otobanı istemeyiz. Dikkat edin. İstedikleri şey Türkiye'nin hayal edemediği projelerin durdurulması. Ama artık bunları durdurun diyor. Burada bizim hoşumuza giden bir şey oldu. Biz hep şunu söylüyoruz. 11 yılda çok şey başardık, yaptık. Ama en önemlisi bu milletin kendine güveni geldi. Devletine güveni geldi. Liderine güveni geri geldi. Bu ülkenin milleti artık kendisine güveniyor. Bu aslında ülkeye olan güveni, bize olan güveni onlarda da gördük. Eskiden diyorlardı ki. Olamaz. Yapamazsınız. 5 yılda 15 bin kilometre duble yol yapacağız. Yapamazsınız. Niye 79 yılda sadece 6 bin 500 kilometre duble yol yapıldı. Nasıl olur yapamazsınız. Yaparız. Yaptık ta. Artık yapamazsınız demiyorlar dikkatinizi çekeyim. Şimdi bize karşı olanlar bile yapamazsınız demiyor. Yapmasınlar. Yaptırmayacağız diyor. Bizde diyoruz ki Yaparız, Yapacağız" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra partililer ve katılımcılar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi ve seçim bürosu açılışı ve miting için Zeytinli belde merkezine gitti. - BALIKESİR

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

AB Bakanı Çavuşoğlu: AK Parti Milletin Partisidir

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title