50. Balkan Yelken Şampiyonası'nda 78 Milli Sporcu Yarışacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nün işbirliğinde 5-10 Eylül tarihleri arasında Tekirdağ Süleymanpaşa’da gerçekleşecek 50.

50. Balkan Yelken Şampiyonası'nda 78 Milli Sporcu Yarışacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü'nün işbirliğinde 5-10 Eylül tarihleri arasında Tekirdağ Süleymanpaşa'da gerçekleşecek 50. Balkan Yelken Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek milli takımımız belli oldu.

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından yapılan açıklamada 5 ayrı branşta toplam 78 sporcunun Tekirdağ'da düzenlenecek 50. Balkan Yelken Şampiyonası'nda milli formayı taşıyacağı belirtilirken, Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, Almanya, Yunanistan, İtalya, Karadağ, Romanya ve Sırbistan'dan 200'ü aşkın sporcunun da Tekirdağ'a gelerek şampiyonluk mücadelesi vereceği ifade edildi.

3 Tekirdağlı milli gururu yaşayacak

Açıklanan 78 kişilik milli takım kadrosuna Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü'nden 3 sporcu davet edilirken, Optimist Sınıfı'nda Meriç Erdağlı, Laser Radial Sınıfında Ayşenur Orhan ve Laser 4.7 Sınıfında ise Zülal Alev Erkan milli formayı giyerek Tekirdağ'ın gururu olacak.

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından yapılan açıklamada milli takım sporcuları, takımları ve yarışacakları sınıflar duyuruldu.

Balkan Şampiyonası Optimist Sınıfı Milli Takım Kadrosu şöyle:

"Can Ertürk - Göztepe Yelken Kulübü, Tansu Erin Şarlak - İstanbul Yelken Kulübü, Arda Göreci - İstanbul Yelken Kulübü, Emre Yılmaz - Derince Yelken Kulübü, Demir Dirik - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Şahin Parlak - Turgutreis Yelken Kulübü, Meriç Erdağlı - Tekirdağ Yelken Kulübü, Kemal Ege Özgün - B.B.Bodrumspor Yelken Şubesi, Berke Burhan Gündüz - Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, Turgut Gürbüz - Karşıyaka Yelken Kulübü, Likya Güneş Sümerval - ARM Urla Yelken Kulübü, Mustafa Can Öztuncel - ARM Urla Yelken Kulübü, Efe Güder - İstanbul Yelken Kulübü, Kerem Akça - Marmara Yelken Kulübü, Onat Tan Öğütçü - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Mert Aydoğan - ARM Urla Yelken Kulübü, Bulut Çanakçı - İstanbul Yelken Kulübü, Gürkan Arsan - Marmara Yelken Kulübü, Firdevs Yeğin - İskenderun Yelken Kulübü, Bilge Nur Yazıcı - Turgutreis Yelken Kulübü, Okyanus Arıkan - ARM Urla Yelken Kulübü, İ. Doğa Demirel - Marmara Yelken Kulübü, Aslı Akbeniz - Göztepe Yelken Kulübü, İrem Sütlü - İskenderun Yelken Kulübü, Selin Yılmaz - İstanbul Yelken Kulübü, Elmas Gül Koca - İskenderun Yelken Kulübü, Fahri Can Tatlıcan - Göztepe Yelken Kulübü, Kuzey Kumlalı - Göztepe Yelken Kulübü, Cansın Ündeyoğlu - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü."

Balkan Şampiyonası Laser 4.7 Sınıfı Milli Takım Kadrosu ise şöyle sıralandı:

"Yiğit Yalçın Çitak - Turgutreis Yelken Kulübü, Doruk Demircan - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Berk Emil - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Osman Sanlı - B.B. Bodrumspor Yelken Kulübü, Tan Emil - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Sarp İşman - İstanbul Yelken Kulübü, Ece Asya İkizler - Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, Zeynep Tuncalı - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi, Zülal Alev Erkan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü, Zeynep Berin Göl - Marmara Yelken Kulübü, Berkan Gedik - Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, Tarhan Öğütçü - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Darıo Deniz Ergün - Fenerbahce Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi."

Balkan Şampiyonası Laser Radial Sınıfı Milli Takım Kadrosu da şöyle sıralandı:

"İlayda Veziroğlu - Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi, Ayşenur Orhan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü, Zeynep Su Nailoğlu - Marmara Yelken Kulübü, Alp Baltalı - İstanbul Yelken Kulübü, Umut Efe Alpkoçak - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi, Yılkan Timurşah - Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Efe Ağan - B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi, Can Dilikoğlu - Galatasaray Spor Kulübü, Berk Demirkıran - Adana Yelken Kulübü, Canberk Mete - Heybeliada Su Sporları Kulübü, Göktuğ Gültekin - Marmara Yelken Kulübü, Kerem Ateş - İstanbul Yelken Kulübü."

Balkan Şampiyonası Laser Standard Sınıfı Milli Takım Kadrosu şöyle:

"Mehmet Duran Dinç - Galatasaray Spor Kulubü Yelken Şubesi, Ali Fuat Yuvalı - Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi."

Balkan Şampiyonası 420 Sınıfı Milli Takım Kadrosu şöyle:

"Arman Tıhmınlıoğlu/Ferit Arman Çavdar - Solo Yelken Kulübü, Deniz Saltık/Aylin Tezol - Gökova Yelken Kulübü - Arkas Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü, Rasim Yaşar/Kaan Parlas - ARM Urla Yelken Kulübü, Alçin Subaşı/Ege Çikoğlu - ARM Urla Yelken Kulübü, Begüm Böke/Zeynep Koçyiğit - Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi, Efe Aktaş/Cem Sert - Karşıyaka Yelken Şubesi, Utku Alkan/Tan Tünay - ARM Urla Yelken Kulübü, İda Aynımah Demir/Doğa Deniz Çıkman - İçdaş Spor Kulübü Yelken Şubesi, Kerem Onat Tekin/Selçuk Türker - İçdaş Spor Kulübü Yelken Şubesi, Atahan Böke/Okay Aksun - Göztepe Yelken Kulübü, Efe Tulçalı/Derin Öner - Era Bodrum Yelken Kulübü." - TEKİRDAĞ

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.