30 Ağustos Zafer Kupası Çevlik Mahallesi'nin Oldu
Haberler » Yerel » 30 Ağustos Zafer Kupası Çevlik Mahallesi'nin Oldu - Haberler

30 Ağustos Zafer Kupası Çevlik Mahallesi'nin Oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Fındıkpınarı Köyler Arası Futbol Turnuvası sona erdi.

30 Ağustos Zafer Kupası Çevlik Mahallesi'nin Oldu

tarafından düzenlenen Köyler Arası Futbol Turnuvası sona erdi. Finalde Kuyuluk Mahallesi'ni penaltı atışlarında 5-4 yenen Çevlik Mahallesi şampiyon olurken, 30 Ağustos Zafer Kupası'nı aldı.


Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 24 köyün katılımıyla gerçekleştirilen Fındıkpınarı Köyler Arası Futbol Turnuvası, finale kalan Çevlik Mahallesi ve Kuyuluk Mahallesi arasında oynanan final karşılaşması ile sona erdi. Normal süresi 1-1 beraberlik ile biten ve penaltılara giden karşılaşma sonunda Çevlik Mahallesi, Kuyuluk Mahallesi'ni 5-4 yenerek turnuva şampiyonu oldu. Müsabakalar sonunda Kuyuluk Mahallesi takımı ikinci olurken, Menteş Mahallesi ise üçüncü oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri düzenlenen törenle verildi. Dereceye giren takımların yanı sıra müsabakalarda mücadele eden Çiftlik Mahallesi takımı da en centilmen takım ödülüne layık görüldü. Final müsabakasını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı , Mersin milletvekilleri ve Hacı Özkan, MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan, CHP Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Ali Kıratlı, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş izledi. Maç sonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan Başkan Burhanettin Kocamaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda finali gerçekleştirilen Fındıkpınarı Köyler Arası Futbol Turnuvası'nın birlik ve beraberliğe ihtiyacın olduğu bu günlerde önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, "Ülkemiz çok zor bir süreç geçiriyor. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ülkemizde insanlarımız demokrasiye sahip çıktı. Teröre karşı durdu ve hainlerin emelleri milletimizin kararlılığı ile boşa çıktı. Dolayısıyla bu barış ve hoşgörü ortamının bundan sonra da devam etmesi gerekiyor. Siyasi görüşlerimiz, dinimiz, ırkımız farklı olabilir. Ama bu bayrağa, vatana, millete hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor. Bu vatan, bu ülke, bu toprak hepimize yeter" dedi.


Fındıkpınarı Köyler Arası Futbol Turnuvası'nın gelecek yıllarda da devam etmesini dilediğini söyleyen Kocamaz, turnuvaya katılımlarıyla destek veren mahallelere teşekkür etti. Kocamaz, "Bu turnuvada ter döken, emek veren bütün sporcu kardeşlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kendi mahallelerini temsil ettirdikleri için muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım bundan sonra da bu turnuvalar devam eder ve bizler de destek vermeye devam ederiz. Önemli olan bir araya gelmemiz, bir arada bulunmamız, bu toprağa, bu bayrağa, bu ezana hep beraber sahip çıkabilmemiz" ifadelerini kullandı.


Centilmence mücadele eden takımlara teşekkür ettiğini ve oluşan bu birlik ve beraberlik ortamından duyduğu mutluluğu ifade eden MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise "30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında düzenlenen bu etkinliğe katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Centilmence ve dostça mücadele eden takımlarımızı ve arkadaşlarımızı kutluyorum. 15 Temmuz'da bir destan yazan halkımızın birlik ve beraberlik içerisinde bir arada bulunmasından mutluluk duyuyorum. Ancak 15 Temmuz sonrası yaşananları da endişe ile takip ediyorum" şeklinde konuştu.


AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan da "Büyükşehir Belediye Başkanımıza gençlerimizi böyle güzel aktivitelere yönlendirdikleri için teşekkür ediyorum. Köylerimiz arasında düzenlenen bu futbol müsabakasının birik, beraberlik getirmesini ve devamının gelmesini diliyorum" diye konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren takımlara madalyaları ve ödülleri verildi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler