Haberler

Son dakika! SADAT, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası açtı

Güncelleme:

Son dakika! Geçtiğimiz ay SADAT binasına giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sonrasında yaptığı konuşmalarda sık sık bu şirketi hedef almıştı. Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası açan SADAT tarafından yapılan açıklamada, "Kişilik hakkına saldırı gerçekleştirilmiştir. Şirket, davalının milyonlarca seçmenine çok tehlikeli bir örgüt olarak tanıtılmaktadır. Davalının haksız iddialarını ispatlayamaması durumunda tazminata mahkum edilmesi, hukukun bir gereğidir" denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ( Sadat ) adına avukat A. Üsame Ceran ve avukat Enes Malik Saran tarafından 1 milyon TL'lik tazminat davası açıldı. Büyükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dilekçede davacı SADAT yer alırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise davalı olarak yer aldı.

"KİŞİLİK HAKKINA SALDIRI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR"

Dilekçede, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 13 Mayıs 2022 tarihinde 70'e yakın milletvekili ile birlikte toplamda 150'ye yakın partili ile müvekkil şirketin merkezine gidilerek, çok ağır ithamlarda bulunmak suretiyle müvekkil şirketin kişilik hakkına saldırı gerçekleştirilmiştir" denildi.

SADAT, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası açtı

"ASIL AMACININ ZİYARET OLMADIĞI AÇIKÇA ANLAŞILMIŞTIR"

Dilekçede, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun beraberinde getirdiği onlarca siyasi parti üyesi ve milletvekilli ile 'sözde ziyaret amacı' güderek yaptığı eylemin, şirketin ticari itibarına ve saygınlığına yönelik bir itibar suikastından farkı olmadığı" ileri sürüldü. Dilekçenin devamında "Davalı tarafın, davetsiz bir şekilde özel bir şirket olan müvekkil şirket merkezine gelerek görüşme talep etmesi ve müvekkil şirket kapılarını zorlayarak içeri girmeye çalışması üzerine davalının provokatif yaklaşımının müvekkil nezdinde kabul görmemesi sonucunda müvekkil şirkete karşı kullandığı ifadeler ile asıl amacının ziyaret olmadığı ve davalının başından itibaren müvekkil şirketi karalama amacı güttüğü açıkça anlaşılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

KILIÇDAROĞLU, "SADAT PARAMİLİTER BİR KURULUŞTUR" DEMİŞTİ

Davalı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş" ifadelerine de dilekçede yer verildi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlara da yer verilen dilekçede "Müvekkil şirkete yönelik Twitter paylaşımları ile, müvekkilin paramiliter bir kuruluş olduğunu ve işlerinin suikastçı, provokatör ve terörist yetiştirmek olduğunu, paramiliter bir artık olduğunu ve her türlü pis işlere karışan zorba olduğunu iddia etmiştir" denildi.

Davalı taraf olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde CHP Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "SADAT ideolojik bir zırh tanımlamış kendisine. Karşımızda kendi uydurdukları din zırhına bürünmüş bir yapı vardır" cümleleri dilekçede aktarılarak Kılıçdaroğlu'nun ithamlarına her konuşmasında yer verdiği belirtildi.

"HAKSIZ İDDİALARINI İSPATLAYAMAMASI DURUMUNDA TAZMİNATA MAHKUM EDİLMELİ"

Dilekçede "Davalı taraf, gerçek olmayan ve haksız iddialarını davanın açıldığı tarihe kadar geçen süreçte katıldığı her programda, resmi Twitter hesabında paylaşmaktan çekinmemiştir. Müvekkil şirket, davalı tarafından kendisine itibar eden milyonlarca seçmenine çok tehlikeli bir örgüt olarak tanıtılmaktadır. Bu halde müvekkilin yalnızca ticari itibarının zedelendiğini ifade etmek yapılan haksız saldırının yanında yetersiz bir ifade olarak kalacaktır. Müvekkil şirketin yöneticilerinin de, kişilik hakkı, saygınlığı, itibarı yok edilmeye çalışılmaktadır. Keza davalı, müvekkile yönelik ısrarlı ve sistematik saldırılarıyla müvekkil şirket çalışanlarını da adeta hedef göstermektedir. Davalının yaklaşık 1 aydır her konuşmasında müvekkil şirketten bahsederek karalamalarına devam etmesi bu hususu açıkça ortaya koymaktadır. Yargılamanın ivedilikle yapılması, davalının haksız iddialarını ispatlayamaması durumunda tazminata mahkum edilmesi, hukukun bir gereğidir" ifadeleri kullanıldı.

1 MİLYON TL MANEVİ TAZMİNAT TALEP EDİLDİ

SADAT'ın Türk siyasetinin bir aktörü olmadığı belirtilen dilekçede "Müvekkil şirket, Türk Ticaret Kanunu'na göre faaliyet gösteren bir şirkettir. Bir politikacının politik çıkarları için bir şirketi karalamasını hukuk düzeni korumaz" ifadeleri de kullanıldı. Dilekçede Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 1 milyon TL manevi tazminatın yasal faizi ile tahsil edilerek SADAT'a verilmesi talep edildi. Dava Büyükçekmece Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu SADAT Haberler Son Dakika

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Bakmadan Geçme

En kolay Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi başvurusu ve gerekli belgeler Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak?
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

500

Yorumlar (8)

Sadık:

Bu muhalefet Türkiyeyi rezil etti ,böyle siyasetci olurmu hep iftira ,ispat sıfır

129
306
yanıtYanıtla
Erdem Taner:

Sadatın amacı nedir niçin kurulmuştur? sevgili Sadık.

yanıt74
yanıt17
Doğuş:

Milligüvenlik toplantısında hakan fidanın yanında oturan sadat kimdir. Görevi nedir söyleyin bilelim

214
34
yanıtYanıtla
Abdullah Atik:

Sadat kimdir nedir hangi dünyada yaşıyoruz .

211
28
yanıtYanıtla
Erdem Taner:

Kuruluş amacını ve görevinin ne olduğunu anlatmadığı müddetçe burası şüpheli bir yerdir.Herkes kafasına göre böyle yerler açsın o zaman ordumuza ihtiyaç yok.Polisi var jandarması var bu ülkenin burası ne iş yapar amaç?

121
18
yanıtYanıtla
blacksocks:

Peki ya ispat ederlerse ne olacak ?

57
23
yanıtYanıtla
umurka 06:

ABD ve diğer dünya ülkelerindeki her kuruluşun amacını biliyormuş gibi burada bazıları açıktan desteksiz sallıyor..Bu beyde ortalığı karıştırmaya devam.

1
0
yanıtYanıtla
Vez gez:

senin derdin beni gerdi dönemi samimiyetsizliginde yok oldu.

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title